Національний еколого-натуралістичний центр
теми WordPress завантажити; блог програмістів; український WordPress на ex.ua .Педагогічна майстерня вчителів-логопедів ДНЗ

a1

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді особливу увагу приділяє підвищенню професійного рівня педагогів для роботи в інклюзивному освітньому середовищі спільно з Київським університетом ім. Б. Грінченка.

Проводиться ряд семінарів-практикумів, майстер-класів, тренінгів для педагогів-дефектологів, логопедів ДНЗ, вчителів корекційної освіти, вихователів спеціальних шкіл, що дає змогу ефективно поєднувати методики інклюзивної освіти з різними формами роботи з природним матеріалом. Надзвичайно яскравим прикладам застосування інклюзивної освіти є Школа народних ремесел НЕНЦ, на основі якої регулярно проводяться семінари та тренінги з практичними демонстраціями напрацювань школи.

26 січня 2015 р. працювала педагогічна майстерня вчителів-логопедів ДНЗ на тему «Використання арсеналу народної педагогіки у проведенні логопедичних занять» та «Особливості застосування знань природничо-екологічного циклу в заняттях вчителя-логопеда».

День соборності України 2015

День соборності України 2015

22 січня український народ щорічно відзначає День соборності України. Вихованці Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України завжди проявляють себе як палкі патріоти, і тому цього року відзначили цей святковий день флешмобом «Серце України».

Юннати та педагоги розтягнули великий прапор України у формі серця на знак єднання країни та стремління до миру на всіх її теренах, а також урочисто заспівали гімн, що супроводжувалось традиційним підняттям державного прапору України на флагштоці.

Свято соборності України нагадує нам, що Україна є нероздільною, що немає окремої Східної та Західної України – у нас єдина держава, і ми – єдиний народ.

Семінар-практикум «Розвиток творчого потенціалу та самоконтролю у школярів через лабораторні та практичні роботи з природознавства»

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України опікується професійним розвитком педагогічних працівників різноманітних напрямків, тому систематично проводить навчально-методичну роботу з підвищення освітньо-кваліфікаційного рівня, оновлення професійних знань педагогів через семінари, практикуми, конференції, майстер-класи, творчі педагогічні майстерні.

Заходи з підвищення кваліфікації на базі НЕНЦ широко відвідуються педагогічними працівниками дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів м. Києва.

21 січня 2015 року пройшов семінар-практикум для вчителів початкових класів ЗНЗ м. Києва на тему: «Розвиток творчого потенціалу та самоконтролю у школярів через лабораторні та практичні роботи з природознавства».

Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді до дня Соборності України публікує розробку заняття на тему “Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг”.

На сторінці “Методичні розробки НЕНЦ” можна ознайомитися з розробками інших занять.

Другий «ЕКОклас» вийшов на старт!

ФОКСТРОТ

У Центрі захисту дітей «Наші діти» в останній день шкільних канікул стартував черговий етап соціального екологічного проекту, надихаючи українських школярів на ecofriendly-ідеї та пошук однодумців у вирішенні проблем захисту довкілля

16 січня 2015 року юні столичні екоактивісти зібралися у київському Центрі «Наші діти», щоб дати старт другому етапу всеукраїнського конкурсу «ЕКОклас», ініційованому «Соціальним центром Геннадія Виходцева» та реалізованому торговельною мережею «Фокстрот. Техніка для дому».

– Проект «ЕКОклас» покликаний змінити ставлення дітей і через них – ровесників, батьків і педагогів до навколишнього середовища, – повідомила, відкриваючи другий «ЕКОклас», Наталія Средня, маркетинг-директор торговельної мережі «Фокстрот», що організувала конкурс. – Наш досвід проведення першого конкурсу свідчить про те, що діти хочуть і можуть брати участь у вирішенні глобальних проблем. Вони талановиті, зухвалі – і за ними у майбутньому прийняття життєво важливих для розвитку нації рішень. А наш конкурс дає їм можливість реалізувати свій перший дорослий проект і стане початком їх великого «зеленого» шляху.

Центр захисту дітей «Наші діти» гостинно прийняв відкриття II всеукраїнського конкурсу «ЕКОклас». В установі застосована інноваційна система опалення, яка заснована на експлуатації відновлюваних джерел енергії. Теплом і турботою тут оточили 39 дітей, у тому числі вимушених переселенців із зони АТО. Читати далі »

День дитячих винаходів

Михайло Литовченко

Михайло Литовченко

17 січня світ відмічає незвичайне свято – День дитячих винаходів. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України сприяє творчим та науковим починанням юних обдарувань, а також дає можливість талановитій молоді проявити свої здібності на різноманітних винахідницьких конкурсах. Серед них: Всеукраїнський форум учнівської та студентської молоді «Дотик Природи», Національний тур Міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище», Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму, Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій «Екософт», Всеукраїнський конкурс «Intel-Eкo Україна» та інші масові заходи.

Відомим на за межами України став одинадцятикласник із Дніпропетровська Михайло Литовченко зі своїм винаходом автономної опріснювальної установки, яка працює завдяки енергії хвиль. Михайло не тільки став срібним призером міжнародного конкурсу Intel ISEF в США, але й здобув перемогу в інших престижних заходах.

Марта Чичилова та Тигран Сагоян

Марта Чичилова та Тигран Согоян

Школярі із Алушти, Чичилова Марта та Согоян Тигран, вже не вперше демонструють свої винахідницькі таланти та є призерами різноманітних всеукраїнських конкурсів. Цікавою виявилась їх командна робота – «Легкорозбірний рухливий тренажер-імітатор для навчальних програм в рамках остеології та практичного остеосинтезу з застосуванням систем «VOSYS-OPTIMA»» у лікуванні тварин.

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України пишається своїми вихованцями, завдяки яким можна сміливо сказати, що Україна не пасе задніх у галузі дитячих винаходів, а отже 17 січня нам є що святкувати!

Зимові канікули в таборі “Юннат”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Під час зимових канікул 2015 року Всеукраїнський профільний табір «Юннат» Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України прийняв групу дітей та учнівської молоді, у кількості 120 чоловік, з числа переселенців з зони АТО.

Оздоровчо-просвітницькі заходи включали проведення майстер-класів, екскурсії до музеїв, виставок, визначних пам’яток історії і культури Києва та інші культурно-мистецькі заходи.

Під час перебування у таборі «Юннат» відбулось чимало цікавих подій: Це і екскурсія-квест по Національному еколого-натуралістичному центру «Стежинами Діда Мороза» і участь у зимовому святі на Софіївській площі «Головна ялинка України».

Діти-переселенці разом з гуртківцями Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді провели інтелектуально-ігрову програму «Цікавинки природи», гру для кмітливих і винахідливих «Зимовий лабіринт». У вечірній час працювали клуби і секції юних натуралістів.

Всеукраїнський конкурс “Юний селекціонер і генетик” відсвяткував ювілей.

«Освіта України» № 12 25 березня 2013 р.

НАЙКРАЩІ З НАЙКРАЩИХ
Всеукраїнський конкурс “Юний селекціонер і генетик” відсвяткував ювілей.

ДО РЕЧІ
ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД МОЛОДОГО ПОКОЛІННЯ!
– Ми маємо розуміти, що аграрна освіта відіграє ключову роль у системі освіти нашої держави. Успіх розвитку аграрного комплексу України в нових соціально-економічних умовах залежить від ціннісних орієнтацій випускників шкіл. Засвоєні в дитинстві цінності слугують критеріями вибору життєвої мети, стандартами й основою оцінок і самооцінок, якими особистість керується при виборі майбутньої професії. А формування ціннісних уявлень про професії сучасного аграрного сектору, мотивації отримати їх допомагають самоствердитись у суспільстві. Сьогодні без перебільшення можна стверджувати, що саме від молодого покоління залежить розвиток селекції в Україні. Ми покладаємо на нього великі сподівання, – зазначив Володимир Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Читати далі »

“Позашкілля” №№ 47, 48. Листопад, грудень 2010 р. ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЗЛІТ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

Всеукраїнський зліт юних натуралістів

З нагоди 85-річчя юннатівського руху в Україні та заснування Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України 12—14 жовтня 2010 року відбувся Всеукраїнський зліт юних натуралістів.

У заходах зльоту взяли участь педагогічні колективи обласних, районних, міських позашкільних навчальних закладів України еколого-натура-лістичного і біологічного спрямування, а також юннати.

Значну увагу учасників привернула Всеукраїнська виставка дизайнерського оформлення акваріумів та Всеукраїнський конкурс юних квітникарів. На Всеукраїнській виставці методичної літератури «Методичне забезпечення якості позашкільної освіти» були представлені цікаві матеріали з досвілу еколого-натуралістичних центрів України.

Відвідувачів Всеукраїнської виставки «Турбота юних — тобі, Україно» вразили унікальні зразки сортів сільськогосподарських та лісових культур, вирощених юннатами. Юні натуралісти впевнено презентували результати своєї роботи представникам ЗМІ.

Важливим заходом у межах зльоту стала Науково-практична конференція «Стратегічні орієнтири розвитку позашкільної освіти України». У ній взяли участь педагогічні працівники, співробітники науково-до-слідних інститутів НАН України, керівники органів управління, ветерани юннатівського руху.

Директори обласних центрів говорили про значну роботу та здобутки екологічної освіти й виховання учнівської молоді на місцях. Григорій Пустовіт, д. пед. н., професор, учений секретар Відділення загальної, педагогіки та філософії освіти НАПН України підкреслив унікальність цієї галузі й наголосив на необхідності «захистити себе», зберігаючи як теоретичні набутки, так і матеріально-технічну базу, що в сучасних умовах вимагає вдосконалення нормативного забезпечення.

Володимир Вербицький, д. пед. н., директор НЕНЦ учнівської молоді МОН України, високо оцінюючи роботу колег та значущість їхньої справи, у своєму виступі зазначив: «Дивлячись у майбутнє, я передбачаю, що позашкільна освіта стане основною освітою не лише в Україні, але й в усьому світі!»

Серед почесних гостей Всеукраїнського зльоту юних натуралістів був Голова Верховної Ради України Володимир Литвин. Звергаючись до учасників заходу та колективу НЕНЦ, він зазначив: «За ці десятиліття зроблено багато добрих справ на терені дитячо-юнацького природоохоронного руху. Центр здобув заслужене визнання й авторитет серед широких кіл наукової спільноти, педагогічної й екологічної громадськості

У цей знаменний день від усієї душі зичу педагогам, методистам, вихованцям Центру творчої наснаги, нових звершень і незабутніх відкриттів!»

Редакція газети «Позашкілля» приєднується до цих щирих слів та бажає юннатам усіх поколінь щастя, а юннатівському рухові України — розвитку й процвітання!

Підготувала
Олена ЛИТОВЧЕНКО

Всеукраїнський зліт юних ноту ралісті А

Продовжуємо висвітлення подій до 85-річчя юннатівського руху в Україні

12-14 жовтня 2010 р. відбувся Всеукраїнський зліт юних натуралістів, присвячений 85-річчю Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та юннатівського руху в Україні.

Важливою подією в межах зльоту стала Науково-практична конференція «Стратегічні орієнтири розвитку позашкільної освіти України», в якій взяли участь педагогічні працівники, науковці науково-до-слідних інститутів НАН України, керівники органів управління, ветерани юннатівського руху. Програмою заходу було передбачено обговорення актуальних питань розвитку позашкільної освіти України, а також підбиття підсумків відкритого рейтингу позашкільної освіти «Золота когорта» у формі прес-конференції.

Прес-конференція
У прес-конференції «Досвід, творчість, перспективи» взяли участь представники позашкільної освіти України, науковці НАГІН України, педагогічна громадськість.

ЗМІ представляли: О. О. Колонь-кова, головний редактор газети «По-зашкілля», М. М. Кушнір, головний редактор газети «Біологія» видавництва «Шкільний світ»; J1. Г. Горяна, головний редактор журналу «Культура безпеки, екології та здоров’я».

Головні учасники заходу — директори еколого-натуралістичних центрів України, чий досвід гідний того, щоб бути представленим на всеукраїнському рівні. Регламент виступу обмежений — 7 хв, ще 5 хв — відповіді на запитання преси.

Василь Васильович Климчук, директор Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, представив суттєвий досвід еколого-натуралістичної роботи, говорив про значні можливості щодо розвитку педагогічного потенціалу та підвищення мотивації учнів до занять у творчих об’єднаннях еколого-натуралістичного спрямування завдяки залученню сучасних інформаційних технологій, зокрема мережі Інтернет. Підключення до мережі відбувалося всупереч несприятливим об’єктивним обставинам, проте докладені зусилля себе виправдали.

Ольга Миколаївна Бродська, директор Кримського республіканського позашкільного навчального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської МОЛОДЬ, представила унікальну систему роботи з обдарованими учнями. Серед особливостей системи: пріоритет діалогового навчання, робота в малих групах, відведення 50—70 % часу на практичні заняття тощо. Доповідачка звернула увагу присутніх на проблеми кадрового потенціалу галузі («Хто буде працювати через 10 років?») та соціального захисту педагогів, а також вказала на об’єктивну потребу створення державного освітнього каналу, що висвітлював би й здобутки обдарованої молоді України.

Сергій Іванович Мерцалов, директор Ямпільської районної станції юних натуралістів Сумської обл., розповів про значні досягнення закладу в організації науково-дослідної роботи та трудового виховання учнів. Ґрунтовні знання та практичні вміння, а також можливість застосувати отриманий досвід у реальних практичних справах сприяють професійному самовизначенню вихованців СЮН, формуванню впевненості в майбутньому. Значний педагогічний та учнівський потенціал СЮН дав змогу створити на базі закладу ботанічний сад.

Підготувала
Олена ЛИТОВЧЕНКО

«Освіта України» № 88 26 листопада 2010 р. ПРИРОДА НАДИХАЄ НА ТВОРЧІСТЬ

ПРИРОДА НАДИХАЄ НА ТВОРЧІСТЬ

Олексій ШЕВНІН
«Освіта України»

Якщо є наснага і бажання творити, то світ, який нас оточує, допомагає втілити наші мрії. Природа особливо щедро віддячує тим, хто прагне пізнати її. Кому – добрим урожаєм, кому – краєвидами, іншим – щирою відданістю домашніх улюбленців, а декому – буйним різноманіттям флори і фауни під високими кронами лісу… Виповнилося 85 років з часу, коли на теренах України школярі – шанувальники і дослідники природи – об’єдналися в рух юних натуралістів. З нагоди цієї визначної події в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України зібралися найкращі юннатівські колективи з усіх регіонів. І приїхали вони не з пустими руками: в усіх коридорах Центру з’явилися масштабні виставкові стенди, багаті на смачні і яскраві експонати – результати праці молодих ентузіастів.

На урочистості завітали й високопосадовці – Голова Верховної Ради УкраїниВолодимир Литвин і перший заступник міністра освіти і науки України Борис Жебровський. Передусім вони разом з директором НЕНЦ Володимиром Вербицьким оглянули експозиції кожної області, поспілкувалися з керівниками регіональних еколого-натуралістичних центрів і юннатами, які демонстрували свої композиції з десятків видів і сортів сільськогосподарських культур, квітів, лікарських трав, лісових рослин, продукції бджільництва тощо. На кожному стенді чимало рефератів, бо діти не просто вирощують, а й досліджують рослини, апробовують передові технології догляду за ними. А всі разом команди юних натуралістів створили музейну експозицію, присвячену найбільш шанованому в Україні продукту – хлібові. Представлені чи не всі сорти традиційної випічки. Тут і короваї, і великодні композиції, і навіть мозаїки із зерна. А крім ТОГО, найблагородніші інструменти: жорна, ступи, сівалки, серпи…

Звісно, така розкішна виставка – це результат праці й натхнення не лише дітей, а й численних педагогів, талановитих керівників гуртків. І вони поділилися своїм досвідом роботи з обдарованою молоддю у презентованій науково-методичній літературі.

Нарешті в актовій залі, де зібралася здебільшого педагогічна аудиторія, Володимир Вербицький офіційно привітав усіх з ювілеєм юннатівського руху в Україні:
– Ми святкуємо 85 років слави всім натуралістам, які працювали ці роки, всім директорам і методистам. Спасибі Міністерству освіти і науки, яке зберегло унікальні центри дитячої творчості позашкільних закладів, особливо еколого-натуралістичного напряму.

Одразу після гучних оплесків на честь свята директор НЕНЦ запросив до слова Володимира Литвина.
– Я сьогодні разом з вами складаю шану, низько схиляю голову перед багатьма поколіннями подвижників, які навертали наших діток до природи, вчили їх одвічного, що ніколи не втратить свою цінність – працювати на землі. І, звичайно ж, слова вдячності вам, дорогі педагоги, за те, що опікуєтеся молодим поколінням, – так розпочав виступ Голова Верховної Ради. – Я був тут з вами весь день, бо ви працюєте за покликом душі і у вас такі послідовники – дітки, в яких є блиск в очах і чистий погляд. Я ще раз переконався: у нас безмежно талановита молодь, і проблема влади, що ми часто її палкий старт не можемо підтримати. Бо талант потребує індивідуальної уваги… І я тепер розумію достеменно, що треба, коли буваю в областях, ходити у ваші центри.

Володимир Михайлович зауважив, що сьогодні робота на землі для школярів є передусім творчістю, й нагадав, що в часи його дитинства це була важка праця, зокрема в колгоспі. Політик на власному досвіді переконався, що життєва школа в людей, які знають і люблять природу, дає змогу їм перевершити своїх однолітків у майбутньому. Однак є обов’язкова умова: щоб мати успіх, треба бачити певну мету.
– Я пропоную вам визначити для себе найвищу життєву планку, мрію. І досягти найвищих щаблів у тій сфері, яку ви для себе оберете… Вважаю, що сьогодні є можливість сягнути висот у науці, виробництві чи політиці, – запевнив Володимир Литвин.

Спікер Парламенту окреслив і шляхи подальшої діяльності влади у сфері позашкільної освіти:
– Я розумію, які завдання ми разом з Міністерством освіти і науки маємо вирішити, щоб люди, які працюють з дітьми поза школою, були гідно поціновані… Вірю, що ми при формуванні бюджету врахуємо цю обставину.

Крім того, Володимир Михайлович пообіцяв, що запропонує комусь зі своїх аспірантів дослідити історію юннатівського руху в Україні. І нагородив кількох керівників центрів і станцій юних натуралістів Грамотами Верховної Ради України за вагомий особистий внесок у позашкільну освіту, багаторічну плідну педагогічну діяльність і значні успіхи у творчому становленні вихованців.

Борис Жебровський передав слова міністра освіти і науки України Дмитра Табачника, який щиро привітав юннатів і їх наставників, висловлюючи безмежну вдячність учителям за невтомну працю, сумлінність у вихованні освіченого підростаючого покоління.

З нагородами для колективу НЕНЦ прийшов на урочистості й Василь Шевчук – голова Президії Всеукраїнського товариства охорони природи. Також виступили науковці, зокрема проректор з наукової роботи КНУ імені Тараса Шевченка Валерій Григорук, учений секретар Відділення теорії та історії педагогіки Національної академії педагогічних наук України Григорій Пустовіт, директор Українського державного центру позашкільної освіти МОН Віталій Ткачук.

На другий день зльоту журі оцінювало роботи учасників з усіх областей у номінаціях: «Квітникарство», «Дизайнерське оформлення акваріумів», «Турбота юних тобі, Україно». Окремо розглядалися методичні праці – посібники, довідники, сценарії масових заходів, написані працівниками позашкільних навчальних закладів.

Підсумки всіх конкурсів й загалом Всеукраїнського зльоту юних натуралістів підбили третього дня. Завідувачі профільних відділів НЕНЦ вручили дипломи й грамоти колективам еколого-натуралістичних закладів й окремим учасникам. Та, напевно, найцінніше, що повезли додому юннати і їхні наставники, – це щедрі враження і незабутні знайомства.