Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** 22 квітня - 02 травня 2024 року - проведення Всеукраїнської декади екологічної освіти (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)
теми WordPress завантажити; блог програмістів; український WordPress на ex.ua .



Електронна газета

МАРАФОН ЮННАТІВСЬКИХ НОВИН

Запрошуємо до участі!

Інформація щодо проведення обласного конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник»

У лютому – березні 2024 року проведено обласний конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник». До участі у Конкурсі було подано 20 робіт здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти Бобровицької, Варвинської, Вертіївської, Ічнянської, Козелецької, Куликівської, Макіївської, Новгород-Сіверської, Носівської,  Прилуцької, Семенівської, Сновської, територіальних громад, комунального закладу «Комарівська гімназія» Чернігівської обласної ради, Новгород-Сіверського державного ліцею імені К.Д. Ушинського та комунального закладу «Чернігівська обласна станція юних натуралістів». (більше…)

22 квітня – Міжнародний день Землі

Це день, коли людство зосереджує увагу на гострих проблемах навколишнього середовища та вживає заходів для їх вирішення. По всьому світу люди висаджують дерева, прибирають парки, сквери та водойми.

Колектив комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) долучився до Дня Землі. Проведено обрізку кущів, висадку насіння овочевих культур, приведено до ладу клумби та навчально-дослідні земельні ділянки КЗО “ОЕНЦДУМ”.

(більше…)

МІСЯЧНИК ОЗЕЛЕНЕННЯ ТА БЛАГОУСТРОЮ ЮНИХ ЛІСІВНИКІВ І ЛІЦЕЇСТІВ МИХЛЯНСЬКОГО ЛІЦЕЮ

Квітень – весняний місяць, коли вже насправді пробуджується природа, буяють білим цвітом дерева і перші квіти, а земля кличе людей до праці. Традиційно в ці дні в Михлянському ліцеї (директор Михайло Лисюк), що на Ізяславщині, його ліцеїстами і юннатами щорічно відзначається День довкілля та День екологічних знань. З метою виховання в місцевих учнів свідомого ставлення до природи, почуття власної відповідальності за збереження довкілля і поліпшення благоустрою навколишнього середовища в Михлянському ліцеї було організовано й проведено місячник озеленення та благоустрою. (більше…)

Участь юннатів КЗ «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» у заходах, присвячених Міжнародному дню Землі

22 квітня відзначається Міжнародний день Землі. Це день, коли людство зосереджує увагу на гострих проблемах навколишнього середовища та вживає заходів для їх вирішення. По всьому світу люди висаджують дерева, прибирають парки, сквери та водойми.

Для України сьогодні як ніколи актуальними є питання миру, захисту своєї землі, своїх людей та довкілля, що страждають від російських окупантів.

(більше…)

Позашкільна дипломатія

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватії в Україні пані Аніца Джамич завітала з візитом до НЕНЦ.

24 квітня ц. р. в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України відбулася зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Хорватії в Україні пані Аніцею Джамич.

У програмі заходу було передбачено презентацію діяльності Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України (НЕНЦ). На зустрічі були розкриті напрями роботи з учнівською та студентською молоддю, а також окреслені майбутні шляхи співпраці. Незважаючи на складну ситуацію в країні та різні перешкоди, педагогічний та юннатівський колективи НЕНЦ започаткували нову експозицію в Музеї хліба «Хліб народів світу». Ця експозиція відображає історію національного хліба різних країн і є своєрідним висвітленням важкої долі предків, їхньої боротьби за власне життя, родину та землю.

(більше…)

Екологічна просвіта для сталого розвитку Донеччини

24 квітня 2024 року в межах Всеукраїнського освітянського проєкту «Освіта сталого розвитку» педагоги Донеччини поділилися досвідом роботи на авторській педагогічній ЕКО-майстерні «Екологічна просвіта для сталого розвитку Донеччини: виклики та реалії сьогодення» в онлайн-режимі. Організатори – Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та Донецький обласний еколого-натуралістичний центр.
(більше…)

Відбулася Всеукраїнська екологічна кваліфікаційна нарада

23 квітня 2024 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно із Державною екологічною академією післядипломної освіти за підтримки Міністерства освіти і науки України в м. Києві провели Всеукраїнську екологічну кваліфікаційну нараду.

Метою спільної наради було обговорення системи розбудови якісної системи багаторівневої, інтегрованої та доступної екологічної освіти та просвіти українців; обговорення питання залучення молоді до практичної природоохоронної та науково-експериментальної роботи з екології; визначення стратегічних напрямів щодо забезпечення профільної еколого-натуралістичної та біологічної позашкільної освіти.

(більше…)

Бережіть Землю для роду людського!

22 квітня відзначається Міжнародний день Матері-Землі. З цієї нагоди у Донецькому обласному еколого-натуралістичному центрі відбувся щорічний обласний природоохоронний конкурс “День Землі”. Напередодні упродовж тижня учасники Конкурсу виконували низку завдань за трьома блоками: інтелектуальний, творчий та практичний.
(більше…)

Створюємо ліси разом

В рамках екологічної ініціативи Президента України «Зелена країна», яка стартувала влітку 2021 року, комунальний заклад «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради ініціював проведення кампанії «Сосновий ліс». 18 квітня 2024 року колективом Центру разом з учнями 9 класу Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 Запорізької міської ради на навчально-дослідній земельній ділянці було висіяно насіння Сосни звичайної (Pinus sylvestris L.). Юні лісівники вивчили технологію посіву і способи вирощування сосни, вперше своїми дитячими руками висіяли насіння на ділянці площею 0,2 га.
(більше…)

Практичні ідеї та історії освітян

2 квітня 2024 року Максим Іваненко – методист комунального закладу «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради був спікером СЬОМОЇ Міжнародної онлайн-конференції для освітян «Сучасна освіта: складаємо пазли» з темою «Я. Довкілля. Сьогодні: генетика поведінки». Під час виступу провів аналогію між генетикою поведінки та морозивом: «Уявіть, що ви обираєте морозиво; ви можете обирати з безлічі смаків: шоколад, ваніль, полуниця, м’ята з шоколадом… Але чи дійсно ви вільні у своєму виборі?».
(більше…)

Всеукраїнський форум для педагогічних працівників закладів позашкільної освіти екологічного напряму «Освіта для збалансованого розвитку»

Розпочато роботу над освітньою еко-платформою

Сучасні технології постійно змінюють способи навчання та сприяють розвитку освіти. Одним із інноваційних інструментів, які зробили значний вплив на цей сектор, є чат-боти. Вони відкривають нові можливості для навчання та інтерактивної комунікації. Саме тому ми розпочинаємо роботу над створенням власного чат-боту.
(більше…)

Проведено Всеукраїнський вебінар «Екологічні проєкти: актуальність, особливості, значення для повоєнної відбудови України»

18 квітня 2024 року Інститутом проблем виховання НАПН України спільно з Комунальним закладом позашкільної освіти «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради, Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді та Сумським державним педагогічним університетом імені А.С. Макаренка проведено Всеукраїнський вебінар «Екологічні проєкти: актуальність, особливості, значення для повоєнної відбудови України» в онлайн-форматі.
(більше…)

Учнівська молодь Донеччини відвідала "Гуфі-центр" (м. Хмельницький) віртуально

18 квітня 2024 року відбулася зустріч екоактивної молоді Донеччини, чергове засідання Регіонального осередку Всеукраїнської дитячої спілки “Дитячий екологічний парламент”. Організатори — Донецький обласний еколого-натуралістичний центр. До заходу долучилося біля 50 здобувачів освіти Донеччини.
(більше…)

Участь Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру у Всеукраїнській науково-практичній конференції

16 квітня Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді долучився до роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції «Біорізноманіття: теорія, практика та методичні аспекти вивчення у закладах освіти», що проводилася з нагоди 110-ї річниці заснування Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка на базі Дендропарку “Криворудський”.
(більше…)

Відбулась Всеукраїнська авторська онлайн педагогічна майстерня "STEM-світ інноваційних можливостей"

Одним із актуальних напрямків інноваційного розвитку природничо-математичної освіти є STEM-орієнтований підхід до навчання. 18 квітня у Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі Волинської обласної ради відбулась Всеукраїнська авторська онлайн педагогічна майстерня “STEM-світ інноваційних можливостей”, під час якої педагогічна спільнота Волині ділилась досвідом формування STEM-освітнього простору у закладах позашкільної освіти.
(більше…)

Юні дослідники Миколаївщини представили свої напрацювання

У квітні 2024 року підбито підсумки обласного конкурсу «Юний дослідник». Цей захід вже став традиційним в роботі Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, щороку на нього з нетерпінням чекають допитливі дітки 9-11 років, адже саме на них розрахований конкурс.
(більше…)

Незламність традицій

Кожна нація, народ, навіть соціальна група має свої звичаї, традиції, що сформувалися протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї, а також мова – це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю.

Староукраїнські традиції ввійшли у плоть і кров наших звичаїв і тепер ми собі не уявляємо Різдво без куті, Великдень – без писанки, Свято Трійці – без клечання.

(більше…)

ВІТАМІНИ НА ПІДВІКОННІ: Донеччина долучилася до навчання дітей культурі здорової їжі

Протягом березня-квітня 2024 року Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром реалізований проєкт «Вітаміни на підвіконні», до якого долучились понад 100 учнів закладів освіти області віком від 6 до 12 років.
Діти ознайомилися з особливостями вирощування мікрозелені в домашніх умовах, правилами догляду за молодими рослинами. Учасники обирали різне насіння для посадки, експериментували з висадкою його на різних субстратах, спостерігали за процесами й, на завершення, готували з вирощених паростків корисні страви з високим вмістом вітамінів.

(більше…)

«Збережемо енергію – збережемо Планету!»

16 – 18 квітня 2024 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України спільно з громадською організацією «Екологічний клуб «Еремурус» за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви провели другий (фінальний) етап Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергоефективності «Енергія і середовище» під гаслом «Збережемо енергію – збережемо Планету!». На фінал конкурсу висококваліфікованим журі було відібрано 58 учнівських та студентських робіт із 165. З результатами фінального етапу Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергоефективності «Енергія і середовище» під гаслом «Збережемо енергію – збережемо Планету!» можна ознайомитись на сайті НЕНЦ https://nenc.gov.ua/ (більше…)