Шановні працівники позашкільної освіти України!

22 червня 2010 року виповнюється 10 років Закону України "Про позашкільну освіту".

На зламі століть, в 2000 році, відбулася важлива подія на освітянській і суспільно-громадській ниві - схвалення першого в історії України закону прямої дії про позашкільну освіту. Відтоді визначено і законодавчо закріплено державну політику у сфері позашкільної освіти, її правові, соціально-економічні, а також організаційні, освітні та виховні засади.

Закон України, що регламентує питання позашкільної освіти, організації дозвілля дітей, є і залишається, до цього часу, єдиним серед держав Східної та Західної Європи. Його прийняття стало точкою відліку у новому етапі розвитку позашкілля України. Значні перспективи і можливості позашкільної освіти, зумовлені нормативним закріпленням її статусу як складової системи безперервної освіти, стали поштовхом до її розвитку і створення цілісного уявлення про позашкілля.

За це десятиріччя спільними зусиллями вдалося не лише зберегти та розвинути мережу закладів, а й значно збільшити відсоток охоплення дітей позашкільною освітою - з 23, 2% у 2000 році до 35,5% у 2010 році. Сьогодні в Україні в 1493 позашкільних навчальних закладах і 647 дитячо-юнацьких спортивних школах більш як 1,5 млн. вихованців здобувають освіту в позаурочний час. Позашкільна освіта активно продовжує розвиватися.

Сучасна позашкільна освіта - це освіта у вільний час, завдяки якій діти реалізують свої здібності, таланти, долучаючись до світу мистецтва, техніки, науки, природи, спорту тощо.

Міністерство освіти і науки, визначивши одним з важливих пріоритетів своєї діяльності підтримку обдарованих дітей та молоді, докладає значних зусиль до створення умов для самовизначення, саморозвитку, самореалізації дитячої особистості.
Розширюються можливості позашкілля щодо здобуття у позаурочний час освіти дітьми з особливими потребами, з яких сьогодні охоплено позашкільною освітою понад 13 тисяч осіб.

Зі словами щирої подяки звертаюся до педагогів-позашкільників, завдяки інтелекту, досвіду, майстерності яких виявляються та розвиваються юні таланти.

Щиро вітаю всіх з ювілеєм Закону України "Про позашкільну освіту" з глибокою упевненістю, що він і в подальшому допомагатиме виховувати в позашкільних навчальних закладах талановиту молодь, яка справдить наші надії та прославить Україну своїми здобутками.

Міністр освіти і науки України Д. В. Табачник

 

На попередню сторінку

English   Español   Русский   Français   Deutsch    اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.