(Click to zoom ->) (Click to zoom ->) (Click to zoom ->) (Click to zoom ->) (Click to zoom ->) (Click to zoom ->) (Click to zoom ->) (Click to zoom ->) (Click to zoom ->)

Відповідно до орієнтовного плану всеукраїнських і міжнародних очно-заочних масових заходів з учнівською та студентською молоддю на 2011 рік (наказ Міністерства освіти і науки України від 11.08.10 №1/9-548 ) та з метою залучення учнівської молоді до активної природоохоронної діяльності з 26 по 28 квітня 2011 року на базі біосферного заповідника "Асканія-Нова" ім. Ф. Е. Фальц-Фейна НААН України у Херсонської області відбувся V Всеукраїнський збір учасників екологічних експедицій, походів, польових практик.

В ньому взяли участь 97 учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, студенти вищих навчальних закладів та педагоги з 22 областей і Автономної Республіки Крим з числа учасників комплексних науково-дослідних експедицій, походів, польових практик з практичним досвідом польової роботи з екології, ентомології, орнітології, ботаніки, зоології тощо.

Протягом трьох експедиційних днів була виконана цікава та змістовна програма. Наукові співробітники заповідника, кандидати біологічних наук В. В. Шаповал та В. П. Думенко ознайомили юних екологів з флорою та рослинністю заповідного степу "Асканія-Нова" та степової фауною півдня України. Під керівництвом вчених учасники збору-експедиції здійснили навчальні екскурсії в природне степове ядро заповідника, до зоопарку, в дендрарій та екскурсії у загони Великого Чапельського поду.

Під час екскурсійної програми діти працювали з робочим зошитом-путівником «Пристосування організмів до умов степової природної зони», який був підготовлений і виданий співробітниками Херсонського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді .

Цікавими були зустрічі з директором біосферного заповідника "Асканія-Нова" імені Ф.Е.Фальц-Фейна, кандидатом біологічних наук В. С. Гавриленком, директором Інституту тваринництва степових районів ім. М. Ф. Іванова «Асканія-Нова» В. І. Вороненком, завідуючою сектором екологічної пропаганди заповідника С. О. Веселою, з школярами Асканійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Також відбувся обмін досвідом регіональних експедиційних польових досліджень та конкурс за темою «Чи знаєш ти степи України?».

Юннати мали змогу ознайомитись з роботою та матеріальною базою Херсонського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді .

Наступний, VI Всеукраїнський збір учасників екологічних експедицій, походів, польових практик заплановано провести в Національному природному парку «Святі гори» в Донецькій області.

На попередню сторінку

English   Español   Русский   Français   Deutsch    اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.