Конкурс малюнків «Малюю планету - малюю майбутнє!» був організований Представництвом ООН в Україні під патронатом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. До організаційного комітету протягом 1 березня - 10 травня 2011 року було надіслано близько 2 000 малюнків з України, Китаю, Молдови, Туреччини.
За рішенням журі переможцями конкурсу стали:

1 місце - Тетяна Редька, 14 років, м. Сімферополь з роботою «Природа страждає, але все таки нас врятує»

2 місце - Данило Гринішин, 13 років, м. Первомайськ, Харківської області з роботою «Забруднена вода»

3 місце - Вікторія Богонос, 13 років, с. Сахкамінь, Хмельницької області з роботою «Заборонена зона»

4 місце -Анастасія Тимошенко, 13 років, с. Борсуки, Тернопільської області з роботою «Душа природи чуйна і ласкава»

5 місце -Олеся Дубас, 11 років, м. Ялта, АРК з роботою «Дамо їм останній шанс»

Крім головної категорії, двох переможців було обрано в спеціальні номінації «Врятуймо Дніпро!»:
- Оксана Головачова, м. Харків з роботою «Ми за чисту природу»;
- Тетяна Крушельницька, м. Тернопіль з роботою «Природі соромно за нас, людей!».

Офіційна церемонія нагородження відбулася під час святкування Всесвітнього дня довкілля «Збережемо природу разом!» 5 червня в Києві.
Нагороди переможцям вручали:
- Рікарда Рігер, директор Представництва Програми розвитку ООН в Україні;
- Вадим Пожарський, керівник міжнародного відділу Міністерства екології і природних ресурсов України;
- Дмитро Деркач, керівник служби зовнішніх зв`язків Представництва Світового банку в Україні;
- Наталія Гончарук, координатор з маркетингу Представництва компанії «Olympus» в Україні;
- Тамара Радченко, представник Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України;
- Дмитро Рущак, менеджер проекту ПРООН-ГЕФ екологічного оздоровлення басейну Дніпра.

 

UNITED NATIONS NATIONS UNIES
ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР

ПОСЛАННЯ З НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ДОВКІЛЛЯ
5 червня 2011 року

Майже через 20 років після зустрічі на вищому рівні «Планета земля», яка відбулася у 1992 році, світ знову на шляху до Ріо - місця проведення конференції Організації Об'єднаних Націй зі сталого розвитку в червні 2012 року. Багато змін відбулося за два десятиріччя, що минули, - як з геополітичної, так і з екологічної точок зору. Сотні мільйонів людей в Азії, Латинській Америці і у все зростаючих масштабах в Африці подолали бідність. Однак, при цьому також зростають дані, які свідчать про глибокі і потенційно незворотні зміни у здатності планети забезпечувати стійкість нашого прогресу.
Стрімке економічне зростання супроводжується витратами, які традиційно рідко відображаються в національній статистиці. До них відноситься: забруднення повітряного і водного середовища, погіршення стану рибного і лісового господарства, все це впливає на процвітання і благополуччя людини. Тема Всесвітнього дня довкілля в цьому році - «Лісові ресурси: природа у вас на службі» - підкреслює цінність, яка складає багато-трильйону суму доларів США, цих та інших екосистем для суспільства, особливо для бідних верств населення.
Незважаючи на зростання глобальної поінформованості про небезпеку погіршення стану навколишнього середовища, включаючи зміну клімату, втрату біорізноманіття і опустелювання, прогрес, досягнутий після зустрічі на вищому рівні «Планета земля», реалізовується занадто повільними темпами. Ми не зможемо забезпечити мир у всьому світі, якщо не будемо приділяти однакову увагу всім трьом основним складовим сталого розвитку - соціальній, економічній та екологічній. Для сталого скорочення масштабів бідності, гарантування продовольчої безпеки та забезпечення гідної зайнятості для зростаючого населення ми повинні домогтися найбільш раціонального використання нашого природного капіталу.
Індія, країна проведення Всесвітнього дня довкілля 2011 року в глобальному масштабі, є однією із зростаючого числа країн, що роблять зусилля по вирішенню проблем, пов'язаних зі зміною клімату. За підтримки Програми Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища і Світового банку вона допомагає також в експериментальному порядку удосконалювати оцінку економічної цінності природоохоронних послуг. Прийнятий в Індії закон про зайнятість у сільських районах і заохочення використання в країні поновлюваних джерел енергії є показовими прикладами того, як можна розширити масштаби екологічно безпечного зростання і прискорити перехід до «зеленої» економіки.
За один день неможливо перевести економіку на шлях сталого розвитку. Але на шляху до Ріо+20 Всесвітній день довкілля, який відзначається в цьому році, може послужити сигналом про те, що ті, хто має вплив в уряді і в приватному секторі, можуть - і повинні - вжити необхідних заходів, які забезпечать виконання обіцянок, даних на зустрічі на вищому рівні «Планета земля». Світова громадськість з нетерпінням чекає і сподівається на реалізацію взятих зобов'язань.

На попередню сторінку

English   Español   Русский   Français   Deutsch    اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.