Інформація про участь учнівської молоді у міжнародних конкурсах, в яких Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОНмолодьспорту України пройшов афіляцію, протягом 2012 р.

 

Інформація про участь учнівської молоді у міжнародних конкурсах, в яких Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОНмолодьспорту України пройшов афіляцію,

протягом 2012 р..

Протягом 2012 року педагогічним колективом Національного еколого-натуралістичного центру проведена потужна робота щодо підготовки та організації участі українських команд у фіналах тринадцяти міжнародних курсів (11 очних та 2 заочних).

З метою підготовки українських команд для участі у фіналах міжнародних конкурсів на базі НЕНЦ була організована Всеукраїнська школи з підготовки учасників міжнародних конкурсів.

Такий підхід до підготовки команд до участі у конкурсах, вагомість одержаних результатів отримали високу оцінку членів журі. І як результат, перемоги у фіналах міжнародних конкурсів.

І. Балтійський науково-інженерний конкурс.

З 31січня по 3 лютого 2012 р в місті Санкт-Петербург відбувся Балтійський науково-інженерний конкурс, в якому Україна вдруге була представлена, після проведення заочного відбірковорго етапу (організатор: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України).

У конкурсі прийняло участь 340 учасників із Росії, України, Білорусії та Туркменістану, які представляли 268 наукових та інженерних проектів. Україну на Балтійському науково-інженерному конкурсі представляли 8 учнів, які презентували індивідуальних проекти. Результати виявили високу якість українських проектів та їх авторів:

Коваленко Поліна, учениця 10 класу Комунального навчального закладу «Хіміко-екологічний ліцей» м. Дніпропетровська, вихованкуа Дніпропетровського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Тема проекту: «Smart Windows: синтез тонких плівок нікель гідроксиду для електрохімічних пристроїв». Отримала диплом першого ступеня в секції «Хімія».

Нога Михайло, учень 11 класу Донецької гімназії №70, вихованець Донецького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Тема проекту: «Іскатель». Отримав диплом першого ступеня в секції «Техніка».

Єменець Ганна, учениця 10 класу Комунального навчального закладу «Хіміко-екологічний ліцей» м. Дніпропетровська, вихованка Дніпропетровського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Тема проекту: «Отримання вольфраму і карбіду вольфраму селективною переробкою брухту твердих сплавів». Отримала диплом другого ступеня в секції «Хімія».

Соловей Михайло, учень 11 класу Комунального навчального закладу «Хіміко-екологічний ліцей» м. Дніпропетровська, вихованець Дніпропетровського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Тема проекту: «Нікель гідроксид: новий синтез з «м'яким» комплексоном». Отримав першу премію вчительського журі в секції «Хімія»

 

ІІ. XVІ Білоруська конференція учнів.

З 24 до 26 лютого 2012 року в м. Мінську (Республіка Білорусь) на базі навчального закладу «Мінський державний обласний ліцей» проведена XVІ Білоруська конференція учнів. За форматом XVІ Білоруська конференція учнів - є конкурсом дослідницьких робіт учнів з математики, інформатики. Фізики, астрономії, хімії та біології. У конференції взяли участь команди з України, Росії, Республіки Білорусь.

Україну на конференції з індивідуальними проектами представляли 8 учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, переможці заочного відбіркового етапу, проведеного у грудні 2011 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді.

За результатами XVІ Білоруської конференції учнів:

Дипломом І ступеня нагороджено Ємець Ганну Олегівну, ученицю 11 класу Комунального навчального закладу «Хіміко-екологічний ліцей» м. Дніпропетровська, вихованку Дніпропетровського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Тема проекту: «Отримання вольфраму і карбіду вольфраму селективною переробкою брухту твердих сплавів». Категорія: «Хімія».

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено Ольхову Анастасію Олегівну, ученицю 10 класу Харківської спеціалізованої школи №99, вихованку Комунального закладу «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості». Тема проекту: «Нові флуоресцентні зонди та мітки для біофізичних досліджень на основі 2,6 - піридиндикарбонової кислоти». Категорія: «Хімія».

Дипломом ІІ ступеня нагороджено Гаражину Анну Валеріївну, ученицю 9 класу, вихованку Комунального закладу «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості». Тема проекту: «Вплив електромагнітного випромінювання на біологічні показники тутового шовкопряду». Категорія: «Біологія».

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено Ситника Сергія Вікторовича, учня 10 класу Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, вихованця КЗ «Чернігівська обласна станція юних натуралістів». Тема проекту : «Вирощування ряски». Категорія: «Біологія».

Заохочувальий приз отримав, Корецький Віталій Олегович, учень 11 класу Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, вихованця КЗ «Чернігівська обласна станція юних натуралістів». Тема проекту: «Автоматичний прилад для підкачування повітряних камер колес». Категорія: «Фізика».

 

ІІІ. ХХІІІ Білоруський конкурс науково-біологічних робіт учнів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів

5-6 березня 2012 року у м. Мінськ Республіки Білорусь проходив ХХІІІ Білоруський конкурс науково-біологічних робіт учнів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. Конференція проходила на базі «Республіканського екологічного центру дітей та молоді». Від України у зазначеному заході брала участь делегація із Сумської області.

Вихованка Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, учениця Олександрівської гімназії м. Суми Холіна Альона посіла ІІ місце. Вона презентувала результати дослідження з теми «Оцінка екологічного стану деревно-чагарникових насаджень парку - пам'ятки садово-паркового мистецтва «Веретенівський».

Вихованець Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Шилов Олександр посів ІІІ місце. Тема його дослідження «Вплив циклів сонячної активності на захворюваність людини інфарктом міокарда».

 

ІV Міжнародна Олімпіада екологічних проектів INEPOEurоasia (6 по 8 квітня 2012р., місті Баку, Азербайджан).

Вперше в ц.р. Україна брала участь у Міжнародній Олімпіаді екологічних проектів INEPOEurоasia (6 по 8 квітня 2012р., місті Баку, Азербайджан).

Учасники з 46 країн світу представили різноманітні проекти, які були спрямовані на поліпшення стану оточуючого середовища та використання альтернативних джерел енергопостачання. Більш ніж 100 проектів взяли участь у конкурсній програми Олімпіади.

Організатори Олімпіади Міністерство освіти, Міністерство екології та природних ресурсів Азербайджану, Азербайджанська державна нафтова компанія.

Україну в Азербайджані представила Васильєва Ірина, учениця 11 класу Балтського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 - колегіум» Одеської області, вихованка Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання. Тема проекту: «Екологічний комплекс з переробки опалого листя».

За підсумками захисту робіт у категорії «Інженерія» Васильєва Ірина отримала бронзову медаль Олімпіади та сертифікат учасника

 

V. Міжнародний конкурс I-SWEEEP (Міжнародна Олімпіада Проектів на тему Стабільного Світу)

З 2 - 7 травня ц.р. у місці Х'юстон (штат Техас, США) відбувся Міжнародний конкурс I-SWEEEP (Міжнародна Олімпіада Проектів на тему Стабільного Світу). I-SWEEEP - це інноваційна виставка наукових проектів. В 2012 році прийняли участь учні з 69 країн світу та 43 штатів США.

З 2009 р. Україна виступає повноправною країною-учасницею I-SWEEEP, після афіліації національного етапу. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді виступає у ролі організатора національного етапу в Україні.

Україна третій раз була представлена у фіналі Міжнародного конкурсу I-SWEEEP

Двоє українських учнів - переможці національного етапу конкурсу I-SWEEEP, який проходив у м. Києві 14-17 лютого цього року (організатор: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України) вибороли право представляти Україну на всесвітньому науковому конкурсі.

Результат участі української команди у конкурсі I-SWEEEP - 2012- третє основне місце та бронзова медаль в категорії «Хімічна інженерія», яке виборов Соловей Михайло В'ячеславович, учень 11 класу КЗ «Хіміко-екологічний ліцей» м. Дніпропетровська, вихованець КЗ «Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр». Тема проекту: «Гідроксид нікелю: новий синтез з «м'яким» комплексоном».

 

VІ. Міжнародний конкурс «INFOMATRIX - 2012» (3-7 травня 2012 року у м.Бухарест (Румунія).

Десятий, ювілейний, Міжнародний конкурс «INFOMATRIX - 2012» відбувся 3-7 травня 2012 року у м.Бухарест (Румунія). Змагання проводились у 5 категоріях:програмування; інформаційна інженерія; робот; комп'ютерне мистецтво;короткометражний фільм.

В конкурсі приймали участь 143 учасники з 38 країн.

У відповідності до Міжнародного положення про конкурс INFOMATRIX Україну представляли 10 учасників національного суперфіналу у 4-х категоріях:

В категорії «програмування» -

В категорії «комп'ютерне мистецтво»

В категорії «інформаційна інженерія» -

В категорії «короткометражний фільм» -

Результати участі у конкурсі української команди:

9 із 10 учасників української команди вибороли призові місця:

золоті призери -

срібні призери (командний проект)

бронзові призери -

командний проект

 

VІІ. Міжнародний конкурс I-SWEEEP (Міжнародна Олімпіада Проектів на тему Стабільного Світу)

З 2 - 7 травня ц.р. у місці Х'юстон (штат Техас, США) відбувся Міжнародний конкурс I-SWEEEP (Міжнародна Олімпіада Проектів на тему Стабільного Світу). I-SWEEEP - це інноваційна виставка наукових проектів. В 2012 році прийняли участь учні з 69 країн світу та 43 штатів США.

Двоє українських учнів - переможці національного етапу конкурсу I-SWEEEP, який проходив у м. Києві 14-17 лютого цього року (організатор: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України) вибороли право представляти Україну на всесвітньому науковому конкурсі. Переможці національного етапу конкурсу I-SWEEEP отримали спеціальні премії від Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна"

Склад української команди:

з індивідуальними проектами:

Лучко Ігор В'ячеславович, учень 11 класу НВК «Олександрійський колегіум» Кіровоградської області. Тема проекту: «Авіамобіль на водневому паливі»;

Соловей Михайло В'ячеславович, учень 11 класу КЗ «Хіміко-екологічний ліцей» м. Дніпропетровська, вихованець КЗ «Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр». Тема проекту: «Гідроксид нікеля: новий синтез з «м'яким» комплексоном».

Результат участі української команди у конкурсі I-SWEEEP - 2012- третє основне місце в категорії «Хімічна інженерія», яке виборов Соловей Михайло

 

VІІІ. Україна восьмий раз була представлена на всесвітньому науковому конкурсі INTEL ISEF.

З 13-18 травня 2012 р в м. Питсбург, штат Пенсильвания, США відбувся Всесвітній конкурс науково-технічної творчості школярів Intel ISEF, який щорічно збирає понад 10 000 людей, серед яких півтори тисячі найкращих молодих вчених-фіналістів із різних країн світу, а також їхні вчителі, наукові керівники, вчені, що представляють команду журі, і гості. На цьому найпредставницькому форумі - конкурсі свої наукові та технічні роботи представили більше ніж 1500 учасників із 48 штатів США та 70 країн світу. Протягом тижня фіналісти розповідали про виконану роботу, результати власних спостережень та досліджень.

Троє українських учнів - переможці національного етапу (конкурс INTEL Еко-Україна), який проходив у м. Києві 14-17 лютого цього року (організатори: Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та компанія INTEL), вибороли право представляти Україну на всесвітньому науковому конкурсі.

Склад української команди:

з індивідуальним проектом:

 1. Коваленко Поліна, учениця 10 класу КЗ "Хіміко-екологічний ліцей" м.Дніпропетровська, вихованка КЗ «Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр»; тема проекту: "Smart Windows: синтез тонких плівок нікелю гідроксиду для електрохромних пристроїв ";

 2. Рімель Михайло, учень 11 класу, вихованець Львівської обласної МАН; тема проекту: "Віртуальний скринінг біологічної активності похідних 3,4-дигідроізокумарину";

 3. Ємець Ганна Олегівна, учениця 11 класу КНЗ "Хіміко-екологічний ліцей" м.Дніпропетровська; вихованка КЗ «Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр»тема проекту: "Отримання вольфраму і карбіду вольфраму селективною переробкою брухту твердих сплавів".

Коваленко Поліна стала переможцем: виборола Спеціальну нагороду «ДРУГИЙ МІСЦЕ» від всесвітньо відомої корпорації ALCOA FOUNDATION в номінації Sustainable Material Use Awards (Використання матеріалів для Сталого Розвитку). Слід зазначити, що переможцями від ALCOA FOUNDATION було визнано лише 6 робіт серед 1500 учасників.

 

ХІ. Вперше українська команда прийняла участь у фіналі Міжнародного конкурсу INESPO-2012 ( м. Ультрехт, Нідерланди)

З 10 - 15 червня ц.р. у місці Ультрехт (Нідерланди) відбувся Четвертий Міжнародний конкурс INESPO - конкурс екологічних проектів (the International Enviromental and Sustainability Olimpiad) в рамках програми GLOBE. В 2012 році в конкурсі прийняли участь біля 300 учнів з 43 країн Європи.

Двоє українських учнів - переможці національного етапу конкурсу INESPO вибороли право представляти Україну у фіналі Міжнародного конкурсу.

Склад української команди:

з індивідуальними проектами:

Долготьор Павло, учень виховного комплексу «Спеціалізована школа-ліцей І-ІІІ рівня» м. Болград Одеської області, вихованець Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання. Тема проекту: «Modeling of a factory for processing plastic into diesel fuel, gasoline and soot».

Матеуш Артем, учень Київського Природничо-Наукового Ліцею №145. Тема проекту: «Методи боротьби із забрудненням води нафтовими продуктами шляхом обмеження площі поверхні нафтової плями та переміщення нафти із затопленого танкера».

Учасники були нагороджені дипломами за участь у конкурсі.

 

Х. Міжнародний конкурс наукових та мистецьких проектів учнів середніх загальноосвітніх шкіл («Genius»)

23 по 29 червня ц.р. в м. Освего (штат Нью-Йорк, США) в університеті SUNYOSWEGO був проведений фінал Міжнародного конкурсу наукових та мистецьких робіт учнів «Genius»

Честь України на цьому представницькому конкурсі захищали переможці національного етапу конкурсу:

індивідуальний проект

Ганзюк Христина, учениця 10 класу Технологічного багатопрофільного ліцею м. Хмельницького, вихованка Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру. Тема проекту: «Модифікація природних сорбентів України і можливості їх дослідження».

командний проект

Леонова Марія, Руда Анастасія, учениці 11 класу Комунального закладу освіти "Хіміко-екологічний ліцей" м. Дніпропетровська, вихованки КЗ «Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр». Тема проекту: «Ефект попкорну - отримання високодисперсних порошків за допомогою мікрохвильової обробки»

Результати участі:

Ганзюк Христина з індивідуальним проектом - виборола БРОНЗОВУ МЕДАЛЬ.

Леонова Марія, Руда Анастасія з командним проектом - БРОНЗОВА МЕДАЛЬ.

 

ХІ. Міжнародний конкурс винахідників «Leonardo Da Vinci».

27-28 вересня 2012 р. у м. Тбілісі (Грузія) був проведений фінал Міжнародного конкурсу винахідників «Leonardo Da Vinci».

Конкурс проводився з метою підвищення рівня навчання, поглиблення інтересу учнівської молоді до інновацій та технічного прогресу, сприяння розвитку творчого мислення серед школярів, виявлення та підтримка обдарованих учнів.

Організаторами конкурсу є Міністерство освіти та науки Грузії та Національний науковий фонд імені Ш. Руставелі.

Конкурс проводиться вже втретє, Україна прийняла участь у конкурсі вперше.

індивідуальний проект

Коваленко Поліна, учениці 11 класу Хіміко-екологічного ліцею м. Дніпропетровська, вихованка КЗ «Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр». Тема проекту: «Smart Windows: темплантний метод отримання тонких електрохромних плівок нікель гідроксиду та прилад для його реалізації».

Янкевич Юлія, учениця 9 класу Красилівського навчального-виховного комплексу Хмельницької області. Тема проекту: «Акуляча кров».

Результати участі:

Янкевич Юля, з індивідуальним проектом - виборола третє місце.

Коваленко Поліна - нагороджена дипломом за найкращу наукову розробку

Заочні конкурси:

ХІІ. Міжнародний конкурс шкільних проектів з енергоефективності „Енергія і середовище - 2012".

Метою конкурсу в Україні є пошук, підтримка талановитої, обдарованої учнівської молоді, формування екологічної компетентності школяра, виховання принципів енергозбереження, залучення шкіл до навчально-практичної діяльності з проблем енергоефективності та раціонального використання ресурсів, й в першу чергу енергетичних.

Переможці Національного туру неодноразово ставали призерами Міжнародного туру конкурсу. У 2012 р. переможцями Міжнародного конкурсу стали:

І місце

Волков Максим, учень Макіївського міського ліцею Донецької області, вихованець Донецького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Тема проекту: «Розробка та використання експериментальної моделі фотоелектростанції в системі автономного електропостачання».

ІІІ місце

Арендарчук Тетяна Олександрівна, вчитель математики ЗОШ с. Карпилівка Ківерцівського району Волинської області. Тема проекту «Математика вчить економити».

 

ХІІІ. V Міжнародний екологічний конкурс. Тема конкурсу: „У кого бджоли - у того й мед" (Польща, Вроцлав, 2012).

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, як координатор Національного етапу, активно прийняв участь у V Міжнародному екологічному конкурсі (Польща, Вроцлав, 2012) „У кого бджоли - у того й мед" для учнів 1-6 класів.

До Вроцлава на розгляд журі було відправлено 98 робіт, що зайняли І місце в Національному етапі конкурсу.

Переможцями міжнародного конкурсу стали 35 дітей, учнів молодших класів загальноосвітніх навчальних закладів та вихованці позашкільних навчальних закладів у 6-ти номінаціях: поробка з природних матеріалів «Бджола - королева комах», художня робота «У світі бджіл», казка «У світі бджіл», вірш «Як у вулику», мультимедійна презентація «Бджоли - люди - довкілля - охорона - взаємозв'язки», комп'ютерна мультиплікація «Бджоли - люди - довкілля - охорона - взаємозв'язки».

Українські юннати посіли 7 - І місць; 7 - ІІ; 5 - ІІІ; 16 учасників отримали заохочувальні призи.

І місце:

 1. Кондуфор Дмитро, учень 2 класу Глобинської гімназії № 1
  ім. В.Є. Курченка Полтавської області з роботою «У світі бджіл».

 2. Горобець Наталія, учениця 5 класу Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст. Бершадського району Вінницької області.

 3. Бортняк Максим, учень 2 класу Свіршківцівської школи Чемеровецького району Хмельницької області з роботою: вірші «Смачні ліки», «Добро».

 4. Захарчук Ярослава, учениця 4 класу Шепетівського навчально-виховного комплексу № 1 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей» Хмельницької області з роботою: поетичний колаж «Як у вулику».

 5. Лук'янчук Анна, учениця 5 класу Гальчинської ЗОШ І-ІІІ ст. Андрушівського району Житомирської області (кер. Ковальчук Оксана Петрівна, вчитель біології).

 6. Дзізінська Ірина, учениця 6 класу Кам'янець-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 7 Хмельницької області з роботою: сучасна казка «Людина і бджола» (кер. Туранська Тетяна Миколаївна).

 7. Павлюк Антон, учень 6 класу Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів м. Чернівців з роботою «Політ бджілки», «Бджілкина хатка».

 

На попередню сторінку

English   Español   Русский   Français   Deutsch   اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.