На виконання Державної цільової програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року (постанова Кабінету Міністрів України № 785 від 27.11.2010) та Міжнародної науково-освітньої програми GLOBE („Глобальне вивчення і спостереження з метою поліпшення довкілля") Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах запровадив систему реалізації завдань програми GLOBE.

Програма GLOBE („Глобальне вивчення і спостереження з метою поліпшення довкілля") - це міжнародна науково-освітня програма, основним завданням якої є об'єднання школярів, студентів, вчителів та вчених всього світу з метою поширення екологічної освіти та обміну інформацією про стан навколишнього середовища у всіх куточках планети. 1994-1995 року вперше об'єдналися 35 країн світу навколо проблеми охорони навколишнього середовища. На сьогодні договір про співпрацю підписали 111 країн світу. Україна приєдналася до програми GLOBE 27 травня 1999 року.

В рамках міжнародної програми GLOBE в Україні проводиться Всеукраїнський конкурс-огляд „Географічний майданчик в дії", конкурс фотографій «EcoGLOBE», національний етап Міжнародного конкурсу екологічних проектів INESPO (the International Enviromental and Sustainability Olimpiad) в рамках програми GLOBE.

4 грудня ц.р. у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді був проведений вебінар «Програма GLOBE в Україні». У вебінарі активну участь взяли національні координатори програми в Україні. Найбільша увага була приділена питанням користування сайтом, ведення даних, встановлення міжнародних зв'язків, а також участь у міжнародних проектах програми GLOBE. У травні 2013 року заплановане проведення Всеукраїнського семінару-тренінгу для національних координаторів в Україні, що пройде у м. Херсоні. Учасники вебінару долучилися до обговорення програми Всеукраїнського семінару, підготовка до якого вже розпочата. Після вебінару «Програма GLOBE в Україні» учасники змогли також взяти участь у міжнародному вебінарі «Методи візуалізації GLOBE», де змогли безпосередньо задати питання американським координаторам проекту.

Інформація про програму GLOBE на сайтах: globe.gov, globe.org.ua.

 

English   Español   Русский   Français   Deutsch    اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.