Ювілейна медаль «70 років визволення Києва від фашистських загарбників»

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте!»

70 років тому, 6 листопада 1943 р., радянські війська визволили столицю України місто Київ від німецько-фашистських загарбників.

Вирішальною в битві за Київ стала ніч з 5-го на 6-е листопада. По Брест-Литовському шосе (нині проспект Перемоги) у місто пробилися танкісти під командуванням капітана Д.А. Чумаченка.

Першим у Київ прорвався танк гвардії старшини М.М. Шолуденко. Неподалік заводу «Більшовик» Шолуденко був смертельно поранений. Посмертно за цей подвиг йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

6-го листопада в 0 годин 30 хвилин Червоний прапор був піднятий над будівлями ЦК КП(б)У (площа Калініна, нині Майдан Незалежності).

О п’ятій годині ранку генерал М.Ф. Ватутін доповів Верховному Головнокомандувачу Й.В. Сталіну, що Київ повністю звільнено від німецько-фашистських загарбників. У цей же день героям битви за Київ та Дніпро салютувала Москва.

За мужність і героїзм, проявлені при визволенні Києва, бійці та командири Червоної Армії були нагороджені орденами і медалями, а понад 2500 з них стали Героями Радянського Союзу.

На честь 70-річчя визволення міста Києва від фашистських загарбників юннати з усіх регіонів України та міста Києва заклали «Вишневий сад», створили квіткові композиції «Килимові доріжки» та самшитову алею, посадили дерева, кущі, квіти.

Вшановано пам'ять зв'язкового Генштабу Червоної Армії Костянтина Андрійовича Буяло, який, виконуючи бойове завдання партизанського загону «Перемога», загинув на території Центральної агробіостанції (нині -Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді). На місці його загибелі посаджено дуб з пам'ятною табличкою: «Визволителям Києва від юннатів НЕНЦ».

Вічна пам'ять героям!

 

English   Español   Русский   Français   Deutsch    اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.