Всеукраїнський конкурс юних раціоналізаторів та винахідників
"Природа - людина - виробництво - екологія"
Започатковано з 2003 року

Мотиви розробки: однією з умов активізації творчої інтелектуальної діяльності людини в Україні сьогодні є формування у свідомості громадян її престижності. Для того, щоб винахідництво в Україні стало запорукою її економічного розвитку, необхідно формувати і виховувати психологію наших співвітчизників, особливо молоді, у цьому напрямі. Саме тому з 2003 р. за ініціативою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та за підтримки Національної академії наук України, Державного Департаменту інтелектуальної власності МОНУ, Державного підприємства "Український інститут промислової власності" та Українського центру інноватики та патентно-інформаційних послуг щорічно проводиться Всеукраїнський конкурс юних раціоналізаторів та винахідників "Природа- людина - виробництво - екологія".
Захід проводиться з метою підтримки обдарованої молоді, підготовки її до активної участі у сучасному науково-технічному прогресі.
Реалізація мети передбачає розв'язання наступних завдань:
- виявлення кращого досвіду науково-практичної та експериментальної діяльності;
- підтримку та розвиток науково-технічного винахідництва та раціоналізаторства серед учнівської та студентської молоді;
- залучення молоді до раціоналізаторства та винахідництва, спрямованих на удосконалення техніки, розробку екологічно обґрунтованих технологій;
- пропаганда досягнень в галузі науки і техніки;
- задоволення потреб молоді у професійному самовизначенні;
 формування екологічної культури особистості.
Всеукраїнський конкурс юних раціоналізаторів та винахідників "Природа-людина-виробництво- екологія" проводиться щороку в два етапи:
1 етап - листопад (на базі обласних центрів, будинків еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, станцій юних натуралістів);
II етап - січень-лютий (на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (0474 м. Київ, вул. Вишгородська, 19, тел. 430-02-60, 430-00-64)). Термін проведення завершального етапу повідомляється відповідним листом Міністерства освіти і науки України.

Учасники:
До участі у заході запрошуються студенти природничих факультетів вищих навчальних закладів та учні загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, які мають досвід науково-практичної та експериментальної роботи, певні результати у справі винахідництва і раціоналізаторства.
Для участі у II етапі необхідно подати заявки (листом, факсимільним зв'язком або електронною поштою) до визначеного терміну за відповідною формою на адресу оргкомітету за узгодженням Головних управлінь освіти і науки держадміністрації за місцем навчання, після чого учасники додатково отримують підтвердження виклику на Тиждень від області (Київська та Севастопольська міські) державні адміністрації та підпорядковані їм управління, у сфері управління яких перебувають позашкільні навчальні заклади, формують групу учасників з числа тих, що подали заявки вчасно, та направляють до м Києва з керівником делегації.
Програма заходу:
- виставка-презентація власних теоретичних та прикладних розробок (наукових та технічних проектів);
- робота експертних груп;
- секційні засідання (робота секцій: біології, екології, фізики, хімії, медицини та охорони здоров'я, сільськогосподарського дослідництва).
Учасники мають право брати участь в роботі однієї або кількох секцій. Результати їх участі зараховуються окремо. Захист наукової роботи чи винаходу носить особистий характер. Переможців визначає експертна група.
Експертна група складається з висококваліфікованих фахівців, практикуючих викладачів спеціалістів державних установ в галузі винахідництва та раціоналізаторства.
У Всеукраїнському тижні юних раціоналізаторів та винахідників визначаються абсолютні переможці, а також переможці за окремими номінаціями:
- за неординарну творчу розробку (оригінальність, цікавий інноваційний підхід);
- за високу прикладну спрямованість;
- за науковий рівень.

Матеріали надсилати за адресою: 0474 м. Київ, вул. Вишгородська, 19,
Додаткова інформація за телефоном: тел. 430-02-60, 430-00-64.

e-mail: victoriya@nenc.gov.ua

 

Практична робота
Практична робота

 


English   Español   Русский   Français   Deutsch    اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.