24.07.08 № 125-1
 
Міжнародні науково-освітні проекти, які проводяться Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України
 
З метою заохочення економії енергії, підвищення ефективності енергоспоживання, використання відновлювальних джерел енергії, розробки і розповсюдження нових енергетичних технологій, НЕНЦ спільно з Норвезьким товариством охорони природи, Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН/UNDP), Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної ради України, Державною академією житлово-комунального господарства, Українським національним інформаційним агентством провів Національний етап Міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності "Енергія і середовище ".
У 2007 році в заочному етапі конкурсу взяли участь 62 педагоги і 215 учнів. Під час очного туру було визначено 10 переможців по трьох номінаціях серед учнівських робіт та 8 переможців в номінації "Педагогічні роботи".
Роботи переможців Національного туру були направлені на Міжнародний етап конкурсу, де Кашарнов Павло, учень 9 класу гімназії № 93 м. Запоріжжя, посів 7/ місце у номінаціях учнівських робіт, а вчитель фізики Вільнянської загальноосвітньої школи № 3 Запорізької області Овчар Олександр Олександрович - І місце - у номінації "Педагогічні роботи". У 2008 році на міжнародному етапі - І місце у номінації «Педагогічні роботи»

посіла Шапарєнко Ольга Іванівна, доктор педагогічних наук, професор Донецького університету державного управління.
Позитивні результати були досягнуті також у 1-му Міжнародному екологічному конкурсі «Життя і вода», що проходив у Польщі (14 призових місць по різних номінаціях) та у 17-му Міжнародному конкурсі дитячих малюнків на тему збереження довкілля під егідою ЮНЕП (9 призових місць).
Проведена міжнародна зустріч учнівської молоді «Життя після Чорнобиля очима учнівської молоді» та міжнародний семінар «Досвід впровадження в Україні практичної радіологічної культури» (Україна, Білорусь, Франція).
Продовжується міжнародний російсько-білоруський-український проект «Дніпровське сузір'я» - шкільний біоекологічний моніторинг і охорона малих річок і водойм, а також Всеукраїнський екологічний моніторинг за міжнародною науково-освітньою програмою GLOBE (глобальне вивчення і спостереження з метою збереження довкілля).
Другий рік поспіль учнівська молодь України залучена до участі в міжнародному проекті "Весна прийшла", започаткованого Європейською організацією BirdeLife International. Під час реалізації проекту в режимі on-lain на сайті щодня заповнювались анімаційні карти чотирьох ключових видів орнітофауни, як фактор просування весни по Європі. Щорічними стали в Україні міжнародні дні осінніх спостережень за птахами - Birdwatch.
З метою всебічної підтримки обдарованої молоді, сприяння модернізації змісту науково-дослідної, пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнівської молоді, впровадження інноваційно-освітніх методів і технологій у навчальних закладах України, забезпечення інтеграції вітчизняної освіти і науки у європейський та світовий освітній простір на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України 29 лютого - 2 березня 2008 р. був проведений Тиждень всеукраїнських та міжнародних науково-освітніх проектів "Україна-Європа-Світ-2008"

У рамках Тижня проведений Всеукраїнський конкурс Intel-ЕкоУкраїна-2008 - Національний етап міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів старших класів Intel ISEF 2008 (International Science and Engineering Fair). Конкурс проводився за сприяння корпорацій Intel та Microsoft із залученням інших партнерів з метою науково-освітньої інтеграції та залучення обдарованої молоді України до престижних міжнародних наукових змагань.
Право на участь у національному фіналі Intel-ЕкоУкраїн а одержали також переможці загальнонаціональних конкурсів (feeder fairs), що проводилися на базі НЕНЦ.
У відповідності до Міжнародного Положення про конкурс Intel ISEF, за результатами відкритого суперфіналу та згідно з рішенням наукового журі конкурсу Intel-ЕкоУкраїна - 2008, було надано право представляти Україну на міжнародному фіналі Intel ISEF, який проводився 10-16 травня 2008 року у місті Атланта штат Джоржія, США) двом учасникам з індивідуальними проектами (Дарія Чайка, учениця 11 класу середньої загальноосвітньої школи №28 м. Житомира), Гарік Мєлкумян (учень 10 класу Луганського навчально-виховного комплексу спеціалізована школа 1 ступеня - гімназія №42) та двом учасникам командного проекту (Віталій Клоун та Мєшкович Марина, учні 11 класу хіміко-екологічного ліцею м. Дніпропетровська). Крім того, представники України представляли освітній досвід України на 11-й сесії Освітянської Академії Intel ISEF.
Віталій Клокун та Марина Мєшкович посіли друге місце у світі командних проектів у категорії «Хімія». На даний момент це найвищий результат українських школярів за всю історію участі України у всесвітньому фіналі.
23-31 серпня 2007 року на базі Центру проведено Третій Міжнародний пленер з художнього лозоплетіння (в рамках культурологічно-мистецького проекту "Взаємопроникнення ідей, духовних цінностей). Організатори заходу - Київська організація Національної Спілки художників

України (секція декоративно-прикладного мистецтва), посольство Польщі в Україні надали можливість учасникам - митцям з Польщі, Швейцарії, Франції, Мексики, Молдови, України та вихованцям творчих учнівських об'єднань Центру-оволодіти технологією виготовлення виробів з лози, плетіння художньо-декоративних виробів, ознайомитись з українськими обрядами та традиціями, пов'язаними з цими виробами.

Директор НЕНЦ      В.В. Вербицький

English   Español   Русский   Français   Deutsch    اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.