31.10.08 № 1/9-709

Міністру освіти і науки Автономної
Республіки Крим, начальникам управлінь
освіти і науки обласних, Київської та
Севастопольської міських
державнихадміністрацій

Ректорам вищих навчальних закладів

Директорам обласних еколого-натуралістичних
центрів (станцій юних натуралістів)

 

Про организацію Національного туру
Міжнародного конкурсу молодіжних
проектів з енергоефективності
«Енергія і середовище»

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що з метою залучення учнівської і студентської молоді до навчально-практичної діяльності з проблем енергоефективності та раціонального використання ресурсів як найбільш ефективних шляхів зменшення викидів парникових газів, а отже і боротьби з глобальним потеплінням;пошуку та підтримки обдарованої учнівської молоді, створення умов для її подальшої творчості та наукової роботи; сприяння професійному самовизначенню дітей та учнівської молоді; активізації творчої діяльності вчителів протягом жовтня 2008 року - лютого 2009 року буде проводитися Національний тур міжнародного конкурсу „Енергія і середовище" під гаслом: МИ МОЖЕМО ЗМЕНШИТИ ВИКИДИ ПАРНИКОВИХ ГАЗІВ.

Міжнародний конкурс шкільних проектів з енергоефективності "ЕНЕРГІЯ І СЕРЕДОВИЩЕ" здійснюється в рамках міжнародної освітньої програми SPARE (шкільна освітня програма з раціонального використання ресурсів та енергії) і всесвітньої декади ООН "Освіта для сталого розвитку" за підтримки Норвезької спілкиохорони природи і INFORSE Europe (Європейська мережа розвитку сталої енергетики).

Національний тур Міжнародного конкурсу „Енергія і середовище" проводиться за участю Національного координатора проекту SPARE в Україні громадської організації "Екологічний клуб «Еремурус» і за підтримки Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України, НАЕР, програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН),Української національної інформаційної агенції, Національного радіо УР-1 та національного спонсора конкурсу компанії "Danfoss".

Беспосередне керівництво конкурсом здійснює Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

До участі у конкурсі запрошуються учні, вихованці загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів, а також студенти вищих навчальних закладів, вчителі загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів України, щомають досягнення у практичній діяльності в сфері зміни клімату, запровадженні енергозбереження, використання поновлюваних джерел енергії для місцевих потреб, у підвищенні енергоефективності шкільних будівель, у розвитку освіти школярів і населення з питань ефективного використання та збереження енергії.

Національній тур конкурсу має 2 етапи: заочний та очний.

Термін подачі робіт на заочний етап конкурсу завершується 20 січня 2009 року. Матеріали, щовідповідають вимогам Умов проведення конкурсу, які додаються, надсилатидо 20 січня 2009 року на адресу: 04074, Київ, вул. Вишгородська, 19, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (відділ екології, на конкурс "Енергія і середовище").

На очний етап будуть запрошені учасники, що пройшли попередній заочний відбір журі конкурсу. Списки учасників очного етапу Національного туру конкурсу будуть надіслані додатково після 1 лютого 2009 року.

Очний етап Національного туру проходитиме 16 лютого 2009на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки Україні у вигляді стендових доповідей.

Витрати на проїзд, проживання та харчування дітей під час очного етапуНаціонального туруМіжнародного конкурсу "Енергія і середовище" здійснюються за рахунок організаторів конкурсу та спонсорів.

Витрати керівників - за рахунок організації, що відряджає (із розрахунку на 1 особу: проживання - 70-130грн./доба, трьохразове харчування - 30грн./доба).

Просимо інформацію про конкурсдовести до відома керівників навчальних закладів та сприяти участі учнів, студентів, вчителіву конкурсі.

Довідка за телефонами: (044) 430-43-90, 430-00-64

Додаток на 7 арк.


Заступник Міністра                П.Б.Полянський

 

 

English   Español   Русский   Français   Deutsch    اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.