06.10.2008 р №72

Про підсумки проведення
I Всеукраїнського чемпіонату
живородячих видів та селекційних
форм акваріумних риб

Відповідно до Орієнтовного плану Всеукраїнських масових заходів з учнівською та студентською молоддю на 2008 рік (лист Міністерства освіти і науки України від 27.12.2007 р № 1/9-799) з метою виявлення та залучення учнівської молоді до дослідницької та селекційної роботи, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з Всеукраїнською Асоціацією акваріумістів, 3-5 жовтня 2008 року, вперше провели Всеукраїнський чемпіонат живородячих видів та селекційних форм акваріумних риб.
Чемпіонат дозволив презентувати діяльність позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного спрямування в даному напрямі, та проаналізувати здобутки профільних творчих учнівських об'єднань.
Учасниками I Всеукраїнського чемпіонату живородячих видів та селекційних форм акваріумних риб стали 60 представників з 13 регіонів України, а саме: Миколаївська, Вінницька, Тернопільська, Одеська, Донецька, Сумська, Волинська, Дніпропетровська, Черкаська, Полтавська, Чернігівська область, АР Крим та місто Київ.


НАКАЗУЮ:

I.Нагородити Дипломом I ступеня за зайняте I місце
Гурток "Акваріумістики" Миколаївського обласного еколого- натуралістичного центру учнівської молоді (керівник гуртка: Богусевич Вадим Олександрович).

II.Нагородити Дипломом II ступеня за зайняте II місце
Гурток "Юні акваріумісти" Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (керівник гуртка: Головченко Віктор Вадимович).

 

III Нагородити Дипломом III ступеня за зайняте IIIмісце
Гурток "Юні акваріумісти" Чернівецької області Новоселицького ліцею (керівник гуртка: Урсу Галина Григоріївна).

IV.Нагородити Дипломом глядацьких симпатій
Гурток "Починаючий акваріуміст" Національного-еколого натуралістичного центру учнівської молоді м Києва (керівник гуртка: Кучер - Томченко Дмитро Ігорович).

V Нагородити дипломами за участь у I Всеукраїнському чемпіонаті живородячих видів та селекційних форм акваріумних риб:
1) Гурток "Акваріумістики" Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (керівник гуртка: Станіславчук Андрій Леонідович)
2) Гурток "Юні акваріумісти" Кременчуцького еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (керівник гуртка: Стеценко Наталія Олександрівна)
3) Гурток "Зоологія" Кримського республіканського позашкільного закладу "Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді" (керівник гуртка: Савчук Олександра Володимирівна)
4) Гурток"Юний акваріуміст "Волинського обласного еколого-натуралістичного центру (керівник гуртка: Власюк Оксана Богданівна)
5) Гурток "Юний еколог" Черкаська область СЮН, Медведівська ЗОШ I-III ступеня Чигиринського р-н (керівник гуртка: Сова Галина Олексіївна)
6) Гурток "Юних акваріумістів" Чернігівської обласної станції юних натуралістів (керівник гуртка: Хоменко Марія Миколаївна)
7) Гурток "Юні акваріумісти" Одеської області Суворовського р-н "Еколого-натуралістичний центр учнівської молоді" (керівник гуртка: Соловйова Оксана Іванівна)
8) Гурток "Юні акваріумісти" Вінницька обласна станція юних натуралістів (керівник гуртка: Рекшенюк Сергій Васильович)
9) Гурток "Екологія" Донецької загальноосвітньої фізико-математичної школи № 35 (керівник гуртка: Александрова Надія Павлівна)
10) Гурток "Декоративний акваріум" Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (керівник гуртка: Павлюченко Олег Борисович)
11) Гурток "Юні акваріумісти" Комарівського ЗНЗ, Сморожинського району, Чернівецької області (керівник гуртка: Бідулько Мирослава Іванівна)
12) Гурток "Юні акваріумісти" Дніпропетровської області, міста Павлоград "Вамоцентр" (керівник гуртка: Кокнаєв Сергій Олексійович)
13) Гурток "Юний дослідник" Кримського республіканського позашкільного навчального закладу "Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді" (керівник гуртка: Мокроусова Наталія Валентинівна)
14) Гурток "Починаючий акваріуміст" Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (керівник гуртка: Кучер-Томченко Дмитро Ігорович).


VI Адміністрація та науково-педагогічний колектив Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та Всеукраїнська Асоціація акваріумістів висловлюють подяку начальникам обласних державних управлінь освіти та науки України, директорам позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного профілю за підтримку творчих учнівських об'єднань, які брали участь у I Всеукраїнському чемпіонаті живородячих видів та селекційних форм акваріумних риб.

Сподіваємося на подальшу співпрацю.

 


Директор НЕНЦ         В.В.Вербицький

 

 

Звіт
Про проведення I Всеукраїнського чемпіонату живородячих видів та селекційних форм акваріумних риб

З 3-5 жовтня 2008 року був проведений I Всеукраїнський чемпіонат живородячих видів та селекційних форм акваріумних риб
В чемпіонаті приняли участь 60 учасників з Миколаївської Вінницької Тернопільської Одеської Донецької Сумської Волинської Дніпропетровської Черкаської Полтавської Чернігівської областей, АР Крим та м Київ
Метою проведення чемпіонату було залучення учнівської молоді до дослідницької та наукової роботи з селекції живородячих видів акваріумних риб з метою отримання нових селекційних форм
Методи оцінювання експонатів проводилися за такими критеріями: 1) презентація представлених риб 2) форма тіла 3) колір 4) вік риби.
Склад журі:
Циганенко Віктор Олексійович - керівник секції гупі Київського клубу акваріумістів;
Овчаров Генадій Павлович - почесний селекціонер,Всеукраїнська Асоціація акваріумістів;
Надоложко Володимер Леонтійович - почесний селекціонер, Всеукраїнська Асоціація акваріумістів;
Мосін Борис Олексійович - почесний селекціонер,Всеукраїнська Асоціація акваріумістів;
Рихлевський Гліб Михайлович - почесний селекціонер,Всеукраїнська Асоціація акваріумістів.

За підсумками оцінювання представлених робіт, учасники чемпіонату відзначалися дипломами та цінними подарунками.
Першим чотирьом переможцям надавалися призи у вигляді акваріумів а всім іншим учасникам надавалися призи у вигляді аксесуарів до акваріума.
Під час проведення чемпіонату учасники чемпіонату прослухали лекції відомих акваріумістів України: 1) Овчаров Генадій Павлович - Деякі особливості з селекційної роботи з гупі в лабораторних умовах;
2) Циганенко Віктор Олексійович - Перспективи селекційної роботи з живородячими карпозубими з метою отримання нових селекційних форм;
3) Рихлевський Гліб Михайлович - Вищі водні рослини і їх значення в акваріумах з живородячими рибами.
В ході проведення круглого стола, від всіх учасників чемпіонату поступали пропозиції щодо створення клубу"любителів живородячих риб та водних рослин" на базі відділу Гідробіології Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
Учасники чемпіонату відвідали експозицію відділу Гідробіології при Національному еколого-натуралістичному центрі.
Ознайомилися з унікальною колекцією живородячих риб,та колекцією вищих водних рослин.
Під час екскурсії до зоомагазинів, учасники чемпіонату мали змогу придбати цікаві форми риб та рослин,а також ознайомилися з сучасним акваріумним обладнанням.

 

 

Методист відділу гідробіології
Кучер-Томченко Д.І

 

 

English   Español   Русский   Français   Deutsch    اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.