30.01. 2009 р. № 19

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1547-р «Про заходи щодо підготовки та відзначення 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» Національний еколого-натуралістичнй центр учнівської молоді пропонує методичні рекомендації по даному заходу.

Методичні рекомендації
щодо підготовки та проведення заходів приурочених 65-й річниці визволення України від фашистських загарбників
і Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

З метою більш ширшого ознайомлення підростаючого покоління з героїчними сторінками визвольної боротьби під час Великої Вітчизняної війни, патріотичного виховання учнів, виховання поваги до ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, активізації учнівської молоді до пошукової роботи військово - патріотичної тематики; залучення учнів до вшанування загиблих впорядкуванням території біля меморіалів, пам'ятників, братських могил та інших місць поховань загиблих захисників Вітчизни, формування національної самосвідомості та історичної пам'яті.
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді рекомендує в 2009-2010 роках активізувати роботу по підготовці та провести заходи приурочені 65-й річниці визволення України і Перемозі у Великій Вітчизняній війні.
Рекомендуємо проведення трудової, краєзнавчо - пошукової акції «Ехо Перемоги».

Акція «Ехо Перемоги».
проводиться по таких напрямках:

І. «Ніхто не забутий, ніщо не забуто» краєзнавчо-пошуковий напрямок.
Проведення у позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та інших навчальних закладах тематичних уроків, лекцій, бесід з історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років із запрошенням ветеранів та учасників бойових подій.
Організація екскурсій до краєзнавчих музеїв, музеїв бойової слави, Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.
Перегляд художніх та документальних творів, присвячених героїзму та самовідданості воїнів під час визволення України від фашистських загарбників.
Забезпечення та організація походів та експедицій по місцях бойової слави.
Широке залучення учнівської молоді до пошукової роботи по сторінках історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та висвітлення результатів пошукової роботи через організацію вечорів пам'яті, виставок плакатів та малюнків, проведення у навчальних закладах науково-практичних конференцій та семінарів із запрошенням ветеранів війни, виступів в засобах масової інформації.
Організація виставок фотографій та плакатів воєнних років, документів та архівних матеріалів, мемуарної та історичної літератури в бібліотеках, проведення творчих зустрічей, концертних програм з виконанням пісень воєнних часів.
Залучення учнівської молоді до несення почесної варти біля Вічного вогню в населених пунктах України та участі у проведенні естафети пам'яті «Слава визволителям України».


ІІ. «Низький уклін вам, ветерани» напрямок по підтримці та вшануванню ветеранів.
Організація відвідування ветеранів війни за місцем проживання, тих що перебувають у госпіталях, лікарнях, інтернатних закладах системи соціального захисту з влаштуванням святкових концертів і зборів, тематичних зустрічей з ветеранами війни.
Проведення акції «Від серця - до серця» - вручення кожному ветерану пам'ятного подарунка, наприклад: кімнатної рослини, малюнка, виробів декоративно - прикладного мистецтва які вирощені чи виготовлені вихованцями позашкільних закладів, учнями загальноосвітніх шкіл та іншими закладами.
Проведення тематичних виставок квітів приурочених 65-й річниці визволення України і Перемозі у Великій Вітчизняній війні з запрошенням ветеранів та учасників бойових подій, як у навчальних закладах так і на територіях меморіалів та музеїв.
Заохочення вихованців та колективів що займаються дослідницькою роботою, виведенням нових сортів рослин з назвами які присвячені 65-ї річниці визволення України і 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

ІІІ. «Слава полеглим» напрямок по благоустрою та озелененню.
Упорядження меморіалів, пам'ятників, братських могил та інших місць поховання загиблих захисників Вітчизни, меморіальних дошок, музеїв, кімнат бойової слави.
Закладка алей пам'яті, парків на честь 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і Перемоги у Великій Вітчизняній війні, посадка іменних дерев на території навчальних закладів, сільських чи міських рад.
Догляд та благоустрій території біля меморіалів, пам'ятників, обелісків, братських могил, могил Невідомому солдату, впорядкування територій, закладка та створення розаріїв, квітників, висадку дерев.
Участь у підготовці та проведенні в населених пунктах урочистих заходів, зокрема покладання квітів до меморіалів та пам'ятників, зустрічей з ветеранами війни, членами сімей загиблих, жертвами нациських переслідувань.

Учасники акції
До участі в акції запрошуються позашкільні заклади, загальноосвітні школи, ліцеї, гімназії, школи інтернатного типу, дошкільні заклади, окремі колективи та індивідуальні учасники.

Підведення підсумків
Учасники акції оформлюють результати своєї роботи у вигляді звітів з додаванням матеріалів спогадів ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, архівних матеріалів, фотоальбомів, фото- та відео-матеріалів. Матеріали повинні максимально широко висвітлити пророблену роботу, вони можуть охоплювати як один з напрямків акції так і всю акцію в цілому.

Відзначення учасників
За результатами акції та підсумками журі найкращі роботи будуть відмічені грамотами та подяками Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, рекомендовані до друку в науково-художньому журналі «Паросток».

Координацію заходу здійснює Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

 


Директор НЕНЦ Вербицький В.В.

 

English   Español   Русский   Français   Deutsch    اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.