№ 81/1 від 27.04.09 р.

Інформаційний лист щодо організації навчальної практики учнів загальноосвітніх навчальних закладів на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо організації навчально-виховного процесу під час проведення навчальних екскурсій та навчальної практики учнів загальноосвітніх навчальних закладів (лист Міністерства освіти і науки України від 06.02.08 № 1/9-61), а також статті 16 Закону України "Про загальну середню освіту" урегульовано проведення навчальної практики з шкільних дисциплін: для учнів 5-8-х і 10-х класів протягом 10 днів: у 5 - 6-х класах - по 3 академічні години на день, у 7 - 8 класах - по 4 академічні години, у 10-х класах - по 5 академічних годин на день.
Проведення навчальної практики в основній та старшій школі спрямоване на розвиток пізнавальної діяльності учнів, залучення їх до пошукової роботи, поглиблення та систематизацію знань, умінь і навичок школярів, усвідомлення практичної складової навчальних курсів, формування міжпредметних зв'язків тощо.
Доводимо до Вашого відома, що Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді має відповідну матеріально-технічну базу, яка дозволяє використовувати різні форми навчальної практики за такими напрямами як:

Робота на навчально-дослідній земельній ділянці організовується відповідно до Положення про навчально-дослідну земельну ділянку загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчально-виховних закладів і Положення про учнівське лісництво загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчально-виховних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 01.11.1995 №307 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України від 29.05.1996 № 256/1281, згідно дотримання санітарно-гігієнічних вимог та техніки безпеки.
Програма навчальної практики розроблена з урахуванням вимог типової навчальної програми для загальноосвітніх навчальних закладів, вікових особливостей учнів та педагогічних запитів учителів природничих дисциплін. За додатковими угодами з адміністрацією загальноосвітніх навчальних закладів НЕНЦ готовий надати додаткові можливості по організації Трудових змін старшокласників на базі Всеукраїнського навчально-оздоровчого табору «Юннат».

Запрошуємо вчителів і учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва для проходження навчальної практики з природознавства та біології на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України на безкоштовній основі.
Заявки на проходження практики просимо надсилати факсом, на поштову або електронну адресу центру до 20 травня 2009 року.

Наша адреса: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, 04074, м.Київ, вул. Вишгородська, 19;
Телефони для довідок: 430-02-60, тел/факс 430-00-64
E-mail: nenc@nenc.gov.ua

З питань організації навчальної практики для учнівської молоді в регіонах рекомендуємо звертатися до обласних (районних, міських) еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів).

 

З повагою

Директор НЕНЦ             В. В. Вербицький

 

English   Español   Русский   Français   Deutsch    اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.