Кременчуцький еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

39623, м. Кременчук
вул. 60 років Жовтня, 128
тел. (05326) 77-38-19

Кременчуцький еколого-натуралістичний центр учнівської молоді - позашкільний навчальний заклад, який є координаційним центром інформаційно-методичної, природоохоронної, дослідницької роботи вчителів та учнів шкіл міста Кременчука.
Як самостійна організація станція юних натуралістів, як раніше називався центр, була створена в 1956 році рішенням міськвиконкому м. Кременчука. Розташувалася вона в 4-х кімнатах жилого будинку по вул. Пушкіна, 26. Тут були створені живий куточок та кімната для занять. Згодом у 1978 році СЮН перевели в окреме приміщення по вул. Цюрупи, 10. На цій території СЮН працювала майже 26 років. На її території було зібрано 18 видів дерев, 50 видів кущів та близько 60 видів трав'янистих рослин, влітку різнобарв'я квітів милувало око, була створена екологічна стежка. В жовтні 2004 року Центру рішенням Автозаводської райради надали нове приміщення по вул. 60 років Жовтня, 128. Зараз проводиться реконструкція подвір'я, закладаються сад, квітники, навчально-дослідні ділянки.
В центрі працюють 29 гуртків, в яких навчаються 435 юннатів по таких профілях:
сільськогосподарський - садівники, овочівники, квітникарі, акваріумісти, любителі домашніх тварин, ботаніки-рослинники.
екологічний - екологи, юні друзі природи, аранжувальники, народні ремесла.
Основні напрямки роботи:

Природоохоронна робота
та екологічне виховання
Кременчуцький еколого-натуралістичний центр учнівської молоді є центром природоохоронних знань. Педагоги Центру виховують екологічно грамотне молоде покоління. Для цього використовуються такі форми роботи: заняття гуртків, екскурсії, свята, конференції, засідання круглого столу, експедиції, екологічні марафони, конкурси тощо.
Кожен рік проводяться екскурсії, експедиції по вивченню рослинного та тваринного світу заповідних територій Кременчуцького району.
В центрі працюють гуртки: «Юні екологи», «Юні друзі природи».
Юннати центру є активними учасниками природоохоронних конкурсів, акцій: «Мій рідний край, моя земля», «Парки - легені міст і сіл», «До чистих джерел», «Галерея кімнатних рослин» тощо.
Вже четвертий рік в Центрі працює екологічний театр. Основна мета роботи театру - пропаганда екологічних знань серед вихованців дитячих садків та молодших школярів за допомогою екологічних казок.
Стало вже традицією проведення конкурсу-огляду екологічних агітбригад шкіл міста. Під час виступів діти висвітлюють найважливіші екологічні проблеми міста, регіону, пропонують шляхи їх вирішення.
В Центрі проводяться різноманітні конкурси екологічного спрямування: «Підгодуй птаха», «Цей незвичайний світ рослин», «Збережи ялинку», «Мій маленький друже» та інші.
Дослідницька робота
Дослідницька робота є традиційним і завжди новим засобом розвитку пошуково-пізнавальної активності учнів, поглиблення знань, удосконалення умінь і навичок, розширення кругозору, формування екологічного світогляду.
Для того, щоб успішно здійснювати дослідницьку роботу, в центрі створена мережа гуртків сільськогосподарського напрямку. Це гуртки: садівників, овочівників, ботанків-рослинників, квітникарів.
Розвитку і поглибленню трудових умінь і навичок сприяє безпосередня робота дітей на навчально-дослідній земельній ділянці.
Навчально-дослідна земельна ділянка центру поділена на відділки польових культур, овочевих рослин, плодово-ягідних насаджень, лікарських рослин, колекційна ділянка.
У відділку польових культур висіваються основні зернові та зернобобові культури.
Зернові злаки представлені житом, вівсом, кукурудзою, пшеницею.
Відділок овочевих культур містить такі рослини: буряк столовий, морква, кабачки, огірки, томати, перець солодкий.
На ділянці лікарських рослин можна знайти: валеріану лікарську, шавлію, дев'ясил, ехінацею, лофант, м'яту, топінамбур, які застосовуються в народній медицині.
У відділку плодово-ягідних рослин вирощуються: яблуні, груші, смородина чорна, аронія, порічки, виноград, вишня повстиста, хеномеліс.
Квітково-декоративний відділок складається з колекційної ділянки, одно-, дво- та багаторічних квіткових рослин, а також з квітників та декоративних насаджень.
Робота на ділянці проводиться протягом усього календарного року. Рано навесні юннати обрізують дерева і кущі, готують насіння для висівання, вирощують розсаду овочевих культур і квітів. Влітку ведуть спостереження, доглядають за рослинами, проводять заплановані агротехнічні заходи. Результати праці на навчально-дослідній ділянці демонструються на виставках: «Свято урожаю», «Щедрість рідної землі», «Квіти Кременчука».
В Центрі існує живий куточок, в якому діти з задоволенням проводять спостереження за морськими свинками, хом'ячками, хвилястими папугами, декоративними кролями, акваріумними рибками.
Національно-патріотичне виховання
Вже не перший рік педколектив центру працює над проблемою «Формування національної самосвідомості учнівської молоді засобами еколого-натуралістичного виховання».
Плануючи роботу гуртків, педагоги Центру використовують такі народні традиції, які б давали гуртківцям певні екологічні знання, дохідливо пояснювали взаємозв'язок людини з природою, визначали правила поведінки людей у навколишньому середовищі.
Під час занять вивчаються народні традиції та звичаї. Проводяться свята: «Щедрий вечір», «Коляда», «Свято Святого Миколая» та інші. На заняттях гуртків діти знайомляться з такими темами: «Рослини та тварини - символи України», «Українські прислів'я та приказки про природу», «Народні прикмети».
З 1997 року в Центрі діє студія народних ремесел. На заняттях в студії діти знайомляться та вивчають такі народні ремесла: лозоплетіння, вишивка, в'язання гачком, виготовляють роботи з соломки, тополиного пуху. Гуртківці Центру вміють перетворити звичайну соломину в оберіг, а звичайний тополиний пух стає витвором мистецтва.
В центрі є куточок хліба, в якому зібрані експозиції традиційних хлібопекарських виробів, характерних для нашого району, зібрані колекції районованих сортів зернових культур.
Постійно проводиться робота по використанню куточка хліба в формуванні бережного ставлення до хліба та вихованню поваги до людей праці, проводяться екскурсії до міського хлібокомбінату.
Участь гуртківців центру у роботі МАН
Велика увага педагогами Центру приділяється пошуку і роботі з обдарованими дітьми.
Починаючи з 1991 року педагоги центру займаються підготовкою дітей до роботи в Малій академії наук. За цей період гуртківцями було підготовлено та захищено на конкурсах-захистах більше 50 робіт.
Літне оздоровлення
Щорічно для юннатів Кременчуцького еколого-натуралістичного центру учнівської молоді організовується літне оздоровлення. Працює профільний табір «Юннат» на базі Центру.
За час роботи табору діти мають можливість ходити в походи, екскурсії по заповідних місцях Кременчуцького району, вивчати рослинний та тваринний світ рідного краю, брати участь в дослідницькій роботі, проводити спостереження в природі.

На попередню сторінку

English   Español   Русский   Français   Deutsch    اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.