Європейська акція «Весна прийшла»

Четвертий рік поспіль Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді разом з Українським товариством охорони птахів проводить акцію «Весна прийшла». Це перший пан-Європейський освітній проект, започаткований Європейською організацією BirdLife International. Завдяки активній участі школярів України можна було спостерігати як весна просувається по різних регіонах України, а отже й Європі.
Цього річ із усієї Європи зібрано 93985 спостережень! Це неймовірна кількість, що набагато перевищує минулорічний результат у 56262. Дякуємо всім Вам за допомогу, за збір цінних даних і внесок у вивчення міграції птахів і її зв'язку зі зміною клімату.
Успіх акції розділила з учасниками японська принцеса Такамадо, котра є почесним президентом BirdLife. Її Імператорська Високість високо оцінила зусилля понад З0 європейських партнерів BirdLife з залучення дітей і їх родин до спостережень за міграцією птахів.
Цього року першість серед країн належить Росії, спостерігачі якої зареєстрували 37132 перших весняних птахів. У п'ятірці лідерів також Італія, Ірландія, Латвія та Польща.
Україна втримала свої позиції в першій десятці найактивніших, хоча нинішній результат - 842 спостереження, поступається минулорічному (1127 спостережень). Найчисельнішими виявилися спостереження ластівки сільської - цього птаха в Україні побачили 267 осіб. Дещо менше зареєстровано спостережень лелеки білого - 246 і зозулі - 237. Весняний приліт серпокрильців зареєстрували 92 спостерігачі.
Розширення акції цього року було стрімким і, за словами Європейського координатора Магдалени Хжановської, дозволило залучити понад 40 тис. дітей і родин з усієї Європи.
Українське товариство охорони птахів та Національний еколого-натуралістичний центр щиро вдячні за допомогу всім - окремим спостерігачам, родинам, дитячим групам і гурткам на чолі з керівниками - тим, хто відгукнувся на заклик спостерігати за весняним поверненням птахів, був пильним і уважним до весняної природи й не пошкодував хвилинки, щоб повідомити про побачене за допомогою Інтернету, пошти чи телефоном. Серед активних учасників акції школярі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Полтавської області, а також такі дитячі колективи з інших регіонів:


Щороку з початком весни разом з своїми вчителями й керівниками гуртків школярі мають змогу вивчати птахів у природі, поповнюють свої знання про міграцію птахів, їх спосіб життя,більше дізнаються про те, як впливають на популяції мігруючих птахів зміни клімату, інтенсивне сільське господарство та інші чинники.

Відділ екології НЕНЦ

На попередню сторінку

English   Español   Русский   Français   Deutsch    اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.