А ми шпаківні будували… | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) 16-18 квітня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» (очно) *** до 20 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «День зустрічі птахів» (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


А ми шпаківні будували…

Як розпускалися садки,
До нас весною завітали
Веселі наші співаки.

Г. Бойко

1 квітня відзначається День птахів. Саме цьому дню і був присвячений захід, який проводили члени гуртка ДОЕНЦ «Природа рідного краю» на базі Лиманського навчально-виховного комплексу № 1 (керівник гуртка: учитель-методист Олена Олександрівна Войтенко). Четвертокласники підготували невеликі доповіді про користь, яку приносять птахи людям, про зусилля пернатих у збудуванні гнізд, вигодовуванні пташенят. Діти познайомилися з оповіданням «Вдячний шпак» (за Остапом Вишнею), взяли участь в орнітологічній вікторині «Птахи нашого краю», дуже сподобалося відгадувати загадки про птахів та відтворювати поведінку птахів в грі пантомімі.

Особливу увагу учні приділили роботі наймолодшої учениці в класі, члену гуртку – Нехаєнко Анастасії. Вона разом зі своїм татом виготувала шпаківні – «дерев’яні хатки для шпаків», які ось-ось прилетять з вирію та своїми співами радуватимуть місцевих мешканців. Одну шпаківню учні самостійно намагалися закріпити на дереві. Але не змогли. Та на допомогу знов прийшов татусь Насті – Нехаєнко Олексій Іванович. Він прикріпив шпаківню на високу липу…

Іншу шпаківню було надано на КОНКУРС до Національного природного парку «Святі гори». Всі чекають на результат і бажають Насті перемоги!

Але головні арбітри – це сім’я шпаків. Саме вони співом біля свого нового житла нададуть відмінну оцінку дружній роботі сім’ї Анастасії Нехаєнко.

Тато, допоможи, будь-ласка!

Тепер, доню, допомагай…

Шпаківня готова до заселення

Спробуємо самостійно

Шпачки! Скоріше прилітайте до своєї нової домівки!

 

Войтенко О. О.,

керівник гуртка «Природа рідного краю» ДОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар