Екскурсія до форелевого господарства | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** 22 квітня - 02 травня 2024 року - проведення Всеукраїнської декади екологічної освіти (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Екскурсія до форелевого господарства

Вихованці гуртка «Екосвіт», який діє на базі Броньківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Іршавського району, відвідали рекреаційний комплекс форелевого господарства “Стара Вага”. Його господар Михайло Митенько розповів про штучне вирощування веселкової форелі, яку тутешні жителі називають стругою.


До речі, Михайло продовжив справу свого батька, який один з перших на Іршавщині почав займатися розведенням королівської риби у високогірній Броньці. Свого часу їм дісталися запущені ставки та нанівець занедбана система водозабору. Наразі показник з вирощування становить лише 15 відсотків від кількості, яку дозволяє матеріально-технічна база краю. Проте Закарпаття починає відновлювати свої потужності з розведення веселкової (райдужної) форелі. Поступово кількість таких форелевих малих господарств збільшується, а це значить, що Закарпатській області повертається статус рибної.
Також учні ознайомились із проблемами «Старої Ваги». Пан Михайло зауважив, що форель тримають лише для розведення, а не для зарибнення річок та струмків. Оскільки це інвазійний вид, і він всеїдний і постійно голодний, тому годувати його доводиться часто, а корм не з дешевих. Окрім того, ще додаткові витрати на енергоносії та утримання водоносної системи. Тому вирощування веселкової форелі не кожному під силу. «А про підтримку держави марні сподівання» – каже Михайло Митенько.
Повертаючись із форелевого господарства ми з учнями побували і в Річанському заповіднику, де побачили різних представників фауни: сарну європейську, свиню дику, фазанів тощо. Об’єкт знаходиться під охороною.
Так, під час цієї навчально-пізнавальної екскурсії гуртківці ознайомилися з рослинами й тваринами як цілісними живими організмами, а також з їх розвитком у взаємозв’язку з умовами існування. Крім того, діти усвідомили необхідність шанобливого ставлення до природи.

Олеся ДИЧКО,
керівник гуртка «Екосвіт»,
с. Бронька Іршавського району

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар