„Барви рідної землі” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) 16-18 квітня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» (очно) *** до 20 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «День зустрічі птахів» (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


„Барви рідної землі”

Таку назву мав захід, який для відпочивальників «Арніки» із Виноградівського району та м. Хуст, підготували та провели педагоги відділу біології та дослідно-експериментальної роботи ЗОЕНЦ: завідувач відділу – Ольга Величканич та його методист – Олександра Токарєва.

Захід розпочався із вислову відомого казкаря Ганса Крістіана Андерсена: „Людині для життя потрібні сонце, воля і маленька квіточка”.

І справді, квіти супроводжують людину протягом усього життя: зустрічають при народженні, втішають у старості, радують на весіллях, іменинах, святкуваннях… Їх можна побачити і в лісі, і на галявині, і в полі, і в горах. Їх вирощують в домашніх квітниках. Гарні квіти в різні пори року з’являються на екзотичних деревах та кущах. Кімнатні рослини прикрашають наші оселі,  навчальні приміщення.

На жаль, ранньоквітучі квіти – провісники весни безжалісно знищують люди. Вони знаходяться під охороною і занесені у Червону книгу України.

Спочатку діти переглянули мультимедійну презентацію про символіку квітів в українському віночку. Мистецтво плести вінок – ціла наука, яку сьогодні майже забули. А раніше вона передавалася з покоління в покоління. Так, оберегами від злих сил вважалися в народі полин, часник, осика, верба. Ці рослини мали чудодійні властивості. Важливо також знати, як і коли збирати квіти, як їх сплітати та зберігати, яке зілля з яким поєднувати.

Ігрова частина заходу проведилась у формі квесту. Юннати розділилися на 5 команд під назвами: „Чорнобривці”, „Барвінок”, „Ромашка”, „Калина”, „Соняшник”. Проходячи 5 зупинок квесту, учні отримували бали за виконані завдання.

На зупинці „Сканворд” діти знаходили назви 12 рослин, на зупинці „Декоративні квіти” називали весняні квіти, а також ті, що квітують влітку.

Цікаво було віднайти назви гарно квітучих кущів та екзотичних дерев на наступній зупинці.

На четвертій – учні повинні були відгадати ті рослини, які  ростуть у лісі, на луках та галявинах.

Останньою була зупинка „Квіти під охороною”. Тут учасники квесту за легендою вгадували рідкісного представника флори.

Всі команди впорались із завданнями, за що  нагороджені грамотами.

 

Олександра Токарєва,

методист відділу біології та дослідно-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар