Замість зрубаної ялинки – новорічна композиція! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** 22 квітня - 02 травня 2024 року - проведення Всеукраїнської декади екологічної освіти (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Замість зрубаної ялинки – новорічна композиція!

21 грудня у відділі екології та природоохоронної роботи пройшов майстер- клас з виготовлення новорічної композиції. У майстер-класі взяли участь вихованці гуртків „Юні охоронці природи” та „Юні квітникарі” разом з керівницями Оксаною Стрічко та Анастасією Спащук.

Для своїх святкових виробів юннати використовували різнокольорові кульки, дощик, блискітки та свічки. Зеленою окрасою композицій стали і гілочки з ялини, які вихованці підібрали зламаними після вітру в учнівському дендропарку екоцентру. Так юні охоронці природи хотіли показати, що святковий настрій можна створити без зрубаної ялинки. А пошкодженим хвойним гілочкам дали друге життя.

Проводячи майстер-клас, педагоги відділу переслідували єдину мету: вчили дітей дбати про природу та розвивали бережливе ставлення до вічнозеленої красуні.

Новорічні композиції вийшли напрочуд гарними, оригінальними та неповторними. Воно й не дивно, оскільки виготовлені власними руками і з неабиякою дитячою фантазією та уявою. Виготовленими композиціями юннати прикрасять свої домівки до новорічно-різдвяних свят.

Гарно попрацювавши, діти дали трохи відпочити своїм рукам і перейшли до мозкового штурму. Для поповнення знань про зелені насадження, які мають величезне значення не тільки для людини, а й для планети загалом, керівниця гуртків Оксана Стрічко заздалегідь підготувала творчі завдання. Наприклад, граючись в „Анаграму”, діти називали зашифровані хвойні дерева та закінчували прислів’я про ялинку. В „Добавлянці” – в риму додавали слова і завершували розповідати вірш.

Майстер-клас пройшов цікаво і захоплююче, а головне, що він залишив у дитячих душах любов до природи і розуміння того, що прикрашати оселі та створювати новорічне свято можна без зрубаної ялинки. Так ми збережемо ліси, а отже і чисте повітря в нашому краї.

Пам’ятаймо: ялинку треба берегти живою!

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар