„Світ – у наших руках” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) 16-18 квітня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» (очно) *** до 20 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «День зустрічі птахів» (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


„Світ – у наших руках”

День екологічних знань відзначили юннати та юні переселенці. Важливість екологічної освіти в сучасному світі вже ні в кого не викликає сумнівів, і в багатьох країнах є пріоритетним напрямом навчання і виховання. Діяльність з формування екологічної культури населення та дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища – запорука безпечного майбутнього для всього людства.

Педагоги Закарпатського еколого-натуралістичного центру разом з юннатами та дітьми переселенцями зі східних областей, провели низку цікавих занять, приурочених Дню екологічних знань під назвою: „Світ у наших руках”. У ЗОЕНЦ, ЗОШ І – ІІІ ступенів №19 та у Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва дітлахи завзято виконували завдання: розгадували ребуси, відгадували загадки, повторили правила поведінки в лісі та у парку, разом занотовували поради для екосвідомості та на завершення грали в екогру „Правильно сортуй сміття”.

Методистка відділу екології та природоохоронної роботи Оксана Стрічко відмітила, що діти взяли до уваги основне: не палити траву, не залишати сміття після себе у парку чи у лісі, відмовитися від зайвого пакета у крамниці, а ще прочитати корисну та цікаву інформацію, якої досить багато в Інтернеті.

На згадку про екологічне свято керівниця гуртка Еріка Казаріна запропонувала вихованцям намалювати, якою, на їх думку, має бути наша планета. „Спробуймо зробити все, щоб вона стала такою чудовою, як на ваших малюнках і в реальному житті. Нам усім потрібно почати думати і діяти”, – закликали педагоги своїх вихованців. На занятті вирували веселощі, азарт, гарний настрій. Ось такий кінцевий зустрічі дітей з педагогами. Дбаймо про нашу чудову планету Земля!

Ми – рятівники і охоронці нашого величезного будинку під назвою Земля. Адже світ у наших руках!

Захід проведено у рамках проєкту „Відповідальність за Творіння та жінки Карпат”, що реалізується Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF, керівник Александр Бокотей) у співпраці з природоохоронними підрозділами Церков за партнерської підтримки Архідієцезії Бамберга (ErzbistumBamberg), дієцезії Вюрцбурга (BistumWürzburg) та Реновабісу (Renovabis – Організація допомоги Східній Європі від Католицької Церкви в Німеччині).

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар