Екскурсія до зоологічного музею | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) 16-18 квітня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» (очно) *** до 20 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «День зустрічі птахів» (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Екскурсія до зоологічного музею

3 лютого 2016 року була проведена екскурсія до зоологічного музею Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара для юннатів гуртка „Птахівництво” комунального закладу освіти „,Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Ю.Ф.Педан, далі – КЗО „ДОЕНЦДУМ”, учнів 8-А класу комунального закладу освіти „Навчально-виховний комплекс № 66 „Гімназія – початкова школа – дошкільний навчальний заклад” Дніпропетровської міської ради.

Юннати відвідали зоологічний музей з метою ознайомлення з представниками тваринного світу, які мешкають в різних умовах середовища, на різних материках Земної кулі. В зоологічному музеї представлені для огляду тварини, знайомство з якими можливе лише в музеях та зоопарках і які практично зникли з лона дикої природи. Це види Червоної книги. В музеї виставлено для огляду 165 видів тварин, в тому числі із Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи – 56 видів, Червоної книги України – 76 видів, Червоних списків Дніпропетровської області – 57 видів. Їх загальна кількість складає 465 одиниць збереження.

Екскурсія розпочалась з ознайомлення з вимерлими та існуючими видами риб – мешканцями річки Дніпро, Чорного та Азовського морів 16fgzoomus01Побачили найбільшого птаха степів – дрохву, яка нагадує невеликого страуса. Але, на відміну від нього, дрохва чудово літає. Вона віддає перевагу пересуванню по землі, навіть у разі небезпеки, намагається спочатку втекти, розвиваючи при цьому досить високу швидкість. Літає вона, поволі змахуючи крилами. Юннати побачили різні види пінгвінів, полярних крячок, альбатроса, морського котика. Особливо їх вразила щелепа косатки та китобійна установка, яка була подарована музею китобійною флотилією.

Юннати зацікавились будовою кротячої нори та почули цікаву розповідь про поведінку крота та його надзвичайну користь для родючості ґрунтів 16fgzoomus04 Також, діти побачили ведмедів, вовків, диких кабанів, тигрів та левів, колекції метеликів та жуків, молюсків та інших представників тваринного світу 16fgzoomus06

Вразив юннатів бивень мамонта, довжина якого загалом складала більше 4 метрів,а вага біля 100 кг,а також невелика частина зуба вимерлого гіганту. Гуртківці узнали багато цікавого про життя цих тварин Наприклад, те, що у мамонтів було всього чотири зуба, кожен на протязі життя змінювався 5 разів. В день мамонт поїдав 200-300 кг рослинності, йому доводилося їсти по 18-20 годин на добу.

Екскурсія до зоологічного музею розширила світогляд дітей про тваринний світ та спонукала їх замислитись про необхідність бережливого ставлення до природи , важливість збереження тварин 16fgzoomus08

 

Підготувала:
керівник гуртка „Птахівництво”
КЗО „ДОЕНЦДУМ”
Шпітько Надія Сергіївна

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар