Ландшафти як середовище життя та об’єкти охорони | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) 16-18 квітня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» (очно) *** до 20 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «День зустрічі птахів» (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Ландшафти як середовище життя та об’єкти охорони

Кожного дня ми, людство намагаємося зробити щось корисне для себе. І зовсім не замислюємося над тим, що ми робимо з навколишнім середовищем, коли дбаємо саме про себе. На жаль природа реагує на наше втручання. Але зовсім не вдячністю! А навпаки, відокремлює наше з нею спільне існування. Ми не питаючи, чи можна взяти-беремо! Не питаючи, чи візьме вона-даємо природі бруд, який їй не потрібен!

Таким чином змінюється все навкруги, змінюються екосистеми, змінюються ландшафти!

Так було обрано тему Всеукраїнського конкурсу команд екологічної процвіти «Земля-наш спільний дім», а саме «Ландшафти як середовище життя та об`єкти охорони».

11 квітня 2017 року в актовій залі ССШ № 17 відбувся ХVІI міський фестиваль учнівських колективів екологічної просвіти

Учасниками його стали учні загальноосвітніх шкіл міста: Колегіум, СЗШ № 7, СЗШ № 16, ССШ № 17.

Організував його проведення Сєвєродонецький відділ освіти та міський Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, директор Зельська Олена Миколаївна.

На святково вбраній сцені учасники фестивалю показали потужний потенціал, відкритість, мобільність, демократичність, гуманістичність як ніколи затребувані, а також мали можливість показати свою майстерність у висвітленні актуальної екологічної проблеми.

Цей фестиваль є першим туром Всеукраїнського конкурсу на кращий колектив екологічної просвіти (агітбригади), метою якого є активізація екологічного руху в Україні, доведення інформації про те, що кожна свідома людина повинна обов’язково мати загальне уявлення про особливості сучасного екологічного стану, а також про основні напрямки державної політики у галузі охорони навколишнього середовища, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.

Екологізація економіки та свідомості суспільства не є абсолютно новою проблемою, але формування екосвідомості учнівської молоді дуже важливе в сучасних умовах індустріального розвитку .

Журі, до складу якого увійшли:

  • Виконуючий обов’язки директора Благодійного фонду Олексія Кунченко «Заради майбутнього» – Мацегора В’ячеслав Володимирович
  • Головний спеціаліст відділу освіти – Гаввіна Наталія Вікторівна
  • Керуючий відділенням Приват-банка Фільчаков Едуард Олександрович
  • Перший заступник директора ДП «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство» – Хорошилова Любов Євгеніївна
  • Головний спеціаліст департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації Долженко Світлана Миколаївна

Гості фестивалю: директор ССШ № 17 – Гладка Марина Іванівна, головний спеціаліст департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації – Бабєнкова Наталія Олексіївна.

Зазначено, що виступи були виразні, чуйні, цікаві, з почуттям гумору, інформаційні, наукові та неординарні. Була зрозуміла актуальність освітлюваних тем – екологічних проблем регіону та міста, а саме проблема збереження ландшафтів України. Продемонстрований високий рівень акторської майстерності учнів. Виступи були оригінально оформлені, театралізовані та костюмовані, з елементи народної творчості.

Завдяки партнерству з Благодійним фондом Олексія Кунченко «Заради майбутнього», Северодонецьким відділенням Приват-банку, ТОВ «НОВОФЕРТ», мережою кафе та ресторанів «Наше кафе», ДП «Сєвєродонецьким лісомисливським господарством», Департаментом екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації

Переможцями ХVІІ міського фестивалю стали одразу дві команди, Колегіум і ССШ № 17.

Всі команди-учасниці були нагороджені подарунками та грамотами за перемогу в наступних номінаціях:

  • Краще висвітлення екологічної теми конкурсу-Сєвєродонецький колегіум
  • Краща сценічна композиція, сценарна розробка-СЗШ № 16
  • Висвітлення тематики місцевих екологічних проблем-ССШ № 17
  • Кращий театралізований виступ-СЗШ № 7.

Також переможці отримали енергетичний приз від спонсора: мережа кафе та ресторанів «Наше кафе».

Наступним етапом роботи буде участь команд-переможниць у фінальному етапі конкурсу, який відбудеться 22 травня у Полтаві!

Бажаємо успіху юним екологам Сєвєродонецька!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар