Миколаївський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді | Національний еколого-натуралістичний центр


Миколаївський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

s

В 1931 році при міському Палаці піонерів було організовано обласну дитячу сільськогосподарську станцію та започатковано юннатівський рух на Миколаївщині. Першим її завідуючим був агроном за фахом Ф.С.Грозов який об’єднав вчителів природничих наук та школярів-природолюбів. Вони організували роботу 3 гуртків: ботаніків, рослинників, зоологів. На той час станція мала дві кімнати та ділянку землі в районі цегельного заводу площею 5,5 га.. Важливим фактором активізації позашкільної освіти був 1-й Всеукраїнський зліт юних натуралістів, який проходив в с.м.т Снігурівка Миколаївської області.

З 1935 по 1938 роки в школах області активно проводиться навчально-дослідна робота в гуртках з питань ботаніки, зоології, тваринництва та сільськогосподарського виробництва.

В 1339-1940 роках юннати Миколаївщини демонстрували свої досягнення на Всесоюзній сільськогосподарській виставці у м. Москві.

В 1941-1945 роках станція зупинила свою діяльність. Після війни вона знову відновила роботу на новому місці – на вулиці 3-й Слобідській, 55 у приміщенні семирічної школи №3. В будинку цієї школи станція юних натуралістів займала три кімнати і мала ділянку площею 0,16 га.

В 1958 році обласній станції було виділено земельну ділянку площею 10 га на території колишньої сільськогосподарської виставки з павільйоном, який у 1960 році був переобладнаний під учбові приміщення . В цьому закладі, за адресою Київське шосе (зараз Проспект Героїв Сталінграду,1), обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді знаходиться і нині.

В 1993 році Миколаївську обласну станцію юних натуралістів перейменовано в Миколаївський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

Директор обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Троїцька Таїсія Броніславівна

Директор обласного
еколого-натуралістичного центру
учнівської молоді
Троїцька Таїсія Броніславівна

В червні 2000 року директором обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді призначена Троїцька Таїсія Броніславівна, яка на даній посаді працює до цього часу.

Сьогодні в Миколаївському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді працюють 26 педагогічних працівників з яких 24 мають вищу педагогічну освіту, 7 – Відмінники освіти України, 10 – нагороджені Почесною Грамотою Міністерства освіти і науки України.

Крім того педагогічний колектив Центру неодноразово був нагороджений Почесними грамотами, Дипломами та Подяками за плідну, творчу працю та успіхи у вихованні підростаючого покоління.

Забезпечують ефективну діяльність еколого-натуралістичного центру учнівської молоді заступник директора з навчально-виховної роботи – Корнієнко В.Ф., заступник директора з науково-методичної роботи – Попова І.О., заступник директора з адміністративно-господарської частини – Серафімова О.П., завідуючий відділом квітництва, керівник гуртка-методист – Топалова Т.М., завідуючий методичним відділом – Коваль І.В., завідуючий відділом сільського господарства – Галюлько О.М., завідуючий навчально-дослідною земельною ділянкою – Вороніна Н.М., завідуючий живим куточком – Богусевич В.О., психолог – Ритенко О.В.

Центр координує діяльність Миколаївської, Первомайської міських станцій юних натуралістів, Новоодеської райСЮН та натуралістичних відділів комплексних позашкільних закладів області.

З 1 вересня 2010 року в закладі організовано діяльність 64 дитячих еколого-натуралістичних об’єднань, якими охоплено 915 вихованців. Творчі учнівські об’єднання працюють за 22 напрямками на базі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, кімнат школяра, підліткових клубів та бібліотек м. Миколаєва

 

Адреса:
54025 м. Миколаїв
пр-т Героїв Сталінграду, 1

Телефони:
тел. 0(512)37-61-63
факс 0(512)43-02-76

www:
http://mkoencum.pp.ua/

e-mail:
mkoencum@ukr.net