Теми для обговорення

КАТЕГОРІЇ

На початковому етапі участі у змаганні, під час реєстрації, сам автор визначає до якої категорії віднести свою розробку. Зареєструватися можна на Екософт або на Інфоматрикс.

Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій “Екософт”.

Серед програмних засобів:

категорія «системні» – додатки до операційних систем, утиліти, архіватори, антивіруси та інше програмне забезпечення створене для обслуговування системи;

категорія «прикладні» – різнопланові програми конкретного призначення (редактори, офісне програмне забезпечення, бази даних, графічні пакети, CAD, тощо);

категорії «ігрові» та «навчальні» позиціонуються окремо від прикладних, за рахунок стабільно зростаючої кількості робіт з даних різновидів програмного забезпечення, поданих на змагання. У першу групується різноманітний ігровий контент, а у другу – розробки, створені з навчальною метою;

категорія «анімаційні» включає програми для анімації, мультимедіа, 3D-графіки, візуалізації;

категорія «WEB-розробки» – все, що стосується сайтобудування та інтернет технологій;

категорія «спеціального призначення» включає програми, створені для окремих виробництв або роботи різноманітного технологічного устаткування, за спеціалізацією підготовки фахівців, тощо;

категорія «інструментальні» передбачає розробку різноманітного авторського контенту в сегменті існуючих мов програмування, мови розмітки гіпертексту та засобів для автоматизації процесу розробки нових програм і їх супроводу.

Серед апаратних рішень:

категорія «функціональні пристрої» – діючі пристрої або комплектуючі для обчислювальних систем у завершеному технічному стані;

категорія «моделі» включає експериментальні розробки на стадії моделювання пристроїв;

категорія «макети або опис» – схематичні або описові рішення, виконані з метою подальшої побудови на їх основі моделей та діючих пристроїв.

Національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX».  

Вимоги до категорії Програмування:

Планування. Написання коду. Налагодження. Програмування. Якщо ти думаєш, що в грі та здатен створити робочу програму від початку до кінця, тобі точно варто спробувати! В цю номінацію входять веб-застосунки, мобільні додатки або програми для комп’ютера.

Створіть програму, що є сумісною з операційними системами Microsoft(r) Windows(c) (наприклад: обслуговуючі програми, навчаючі та програми для відпочинку, для локальної мережі та інтернету тощо), GNU/Linux, FreeBSD, Apple MacOS X тощо.

Ви можете користуватись будь-якими програмними мовами (C++, C#, Java, Pascal, ASP, ASP.NET, PHP тощо). Програма повинна працювати у базовому для користувача середовищі. Важливо добре поєднати простий та привітний інтерфейс разом із багатофункціональністю. Звичайно все це не має сенсу, якщо відсутній ключовий елемент – гарна ідея.

Можливі напрямки розробки програм: програми управління базами даних; програми, що базуються на Ajax; програми генерації письма та побудови діаграм та графіків; програми, що базуються на Silverlight; веб-сервіси; системи контенту; програми мультимедіа (DirectX, GDI+, OpenGL); програмні гнізда (ігри для багатьох гравців); криптографія та безпека.

Вимоги до категорії Короткометражний фільм

Створіть відео (короткий фільм, до 7 хвилин), в якому передайте думку за допомогою історії. Підкріпіть її візуальними та звуковими ефектами за допомогою популярних програмних пакетів редагування відео: After Effects, Sony Vegas, Movie Maker, Adobe Premiere, Final Cut,iMovie, Pinnacle Studio, Ulead Video Studio і т.д.  Додайте субтитри англійською. 
Ви можете знімати реальних людей, вставляти реальні відео і редагувати їх за допомогою вашого улюбленого відеоредактора.

У фільмі ви маєте використовувати деякі кінематографічні методи, такі як: вибір положення і переміщень камери, оригінальність основної ідеї та можливість її гарно передати, використання світла, використання спеціальних ефектів (fx), глибина різкості, переходи.

Вимоги до категорії Апаратне управління:

Створіть програмне забезпечення та підключіть його до електронного/механічного пристрою (наприклад: дистанційний керований автомобіль, камера системи безпеки тощо). В цю номінацію також входять проєкти роботів. Ви можете обрати будь-яку тему! Спробуйте створити, використовуючи підручні інструменти, оригінальний пристрій з підручних матеріалів. Також він мусить мати програмне забезпечення, що керуватиме пристроєм. Творчість важлива у цій категорії так само як і механічні та програмні вміння.

Вимоги до категорії Роботи:

В категорію Роботи, які на початку були в окремій категорії, потім в підкатегорії до Апаратного управління, а зараз знову окремо, включені наступні підкатегорії Роботів (Robotics). У 2025 році на світовому фіналі змагання проходитимуть серед наступних підкатегорій роботів: Line Follower Robot, Line Follower Robot for Juniors, Lego Sumo Robot, Mini Sumo Robot, Maze Robot. Роботи обмежуються розмірами. З Лего можна використовувати лише набори Lego Mindstormі (NXT або EV3). Maze Robot – задача робота полягає в тому, аби вибратися з лабіринту. Детально з особливостями побудови і змагання роботів можна ознайомитися на сторінці https://www.infomatrix.ro/categories/.

Вимоги до категорії Комп’ютерне мистецтво:

Комп’ютерне (тобто цифрове) мистецтво це художня презентація, в яку можуть бути включені малюнки, дизайн та дво- або тривимірна анімація. Ви можете користуватись програмним забезпеченням для цифрових зображень або відео редакторами? Як щодо 3D дизайну? Ви можете перетворити білий фон на вражаючий прояв творчого таланту? Або зробити коротенькі стрічки зі статичних 3D сцен?

У цій категорії вам потрібно створити 2D 3D зображення, анімації або відео користуючись будь-якими зручними вам програмами. 3DSMax, Maya, Adobe Photoshop, Flash, Sony Creative Softwares або будь-яке інше дизайнерське програмне забезпечення може бути використане як робоча платформа. «Зображення варте тисячам слів» – тому поміркуйте як ви можете зобразити свої думки за допомогою декількох зображень скомбінованих у сайт, газету, брошуру, постер, відео кліп, анімацію тощо. Дайте волю вашому уявленню!

Для цих номінацій критерії оцінювання:
– Усна презентація
– Технічні навички
– Дизайн стенду
– Оригінальність/креативність
– Документація
– Візуальний дизайн

Для творчих також:
– Ідея/думка

Для технічних:
– Функціональність
– Зручність у використанні

Вимоги до категорії Хакатон:

Хакатон —  швидка спільна подія, де люди або команди збираються разом, щоб розробити програмні рішення за короткий проміжок часу. Учасники інтенсивно працюють над створенням інноваційних проектів.

Готуйтеся до фіналу Infomatrix! За день до великої події ви дізнаєтеся, про що йде конкурс. Ваше завдання — створити програмне забезпечення всього за два дні та представити його суддям в останній день. Ви можете об’єднатися до чотирьох осіб. В одній категорії змагатимуться як старшокласники, так і учні середньої школи, а для студентів – своя категорія.

  • Для всіх категорій, окрім хакатону, на проект або робота допускається не більше двох студентів. Однак у категорії хакатон команди можуть складатися з чотирьох студентів.
  • Віковий ценз для всіх категорій встановлено від 11 до 18 років. Примітно, що категорія хакатону містить підкатегорію спеціально для студентів вищих навчальних закладів із віковим обмеженням від 17 років.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

wp-puzzle.com logo