Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України 27.12.2016 №1626 „Про затвердження Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів на 2017 рік” з 13 по 15 червня 2017 року у Рівненській області Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з комунальним закладом „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради проведений Всеукраїнський навчальний тренінг для координаторів програми GLOBE в Україні на тему „Реалізація Міжнародної науково-освітньої програми GLOBE в освітніх закладах України”.
У заході взяли участь 13 координаторів науково-освітньої програми GLOBE із 7 областей України.
З вітальним словом виступили Тараненко Вікторія Іванівна, заступник директора з наукової роботи Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Ровкач Ангеліна Василівна, головний спеціаліст відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та Остафійчук Тетяна Василівна, директор комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради.
Учасники тренінгу звітували про діяльність навчальних закладів за програмою GLOBE в своїх регіонах впродовж 2016-2017 навчального року. Мірошніченко Юлія Сергіїівна, доцент кафедри технології електротехнічних виробництв хіміко-технічного факультету Київського політехнічного інституту ознайомила і продемонструвала електрохімічні методи моніторингу атмосфери.
Координатори програми відвідали Костопільський завод скловиробів, де мали змогу побувати в робочих цехах і спостерігати за процесом виготовлення скляних виробів різної конфігурації.
В геологічному заказнику „Базальтові стовпи” Лапінським Андрієм Вікторовичем, старшим викладачем, та Кримцем Григорієм Володимировичем, асистентом кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології хіміко-технічного факультету Київського політехнічного інституту проведено екологічний тренінг, в ході якого координатори ознайомились з особливостями визначення показників якості води в польових умовах.
Відбулась екскурсія територією музейно-паркового комплексу „Музей лісу” та екологічною стежкою.
Ліновицька Віта Михайлівна, старший викладач кафедри промислової біотехнології факультету біотехнології і біотехніки Київського політехнічного інституту ознайомила з ощадливими біотехнологічними методами переробки відходів деревообробної промисловості.
Учасники тренінгу відвідали навчально-науковий інститут агроекології та землеустрою Національного університету водного господарства та природокористування, де Фурман Володимир Мілетійович, доцент, кандидат сільськогосподарських наук, викладач кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства провів тренінгове заняття „Польове ґрунтознавство: характеристики ґрунту, особливості відбору зразків для проведення досліджень”.
Після закінчення навчального тренінгу координаторам вручено сертифікати вчителів GLOBE міжнародного зразка, що дають право працювати за програмою і вносити дані спостережень та досліджень на веб-сайт GLOBE.
-
Недавні записи