Календар GLOBE 2015

Вітаємо призерів Європейського конкурсу фотографій!

З 12 вересня по 31 жовтня 2014 року в рамках конкурсу «Календар GLOBE 2015» проходив Європейський конкурс фотографій на тему «GLOBE у моїй школі». Світлини семи навчальних закладів з України були відібрані серед 550 робіт, які були викладені на міжнародний веб-сайт програми (www.globe.gov). Журі зі складу Ради Європи та Євразії відібрало 25 найкращих фото для розміщення у Європейському календарі GLOBE, серед них і українські переможці:

1. Учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Павлівка Іваничівського району Волинської області. Автор фото: Сущик Михайло Михайлович.

2. Вихованці Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Автор фото: Шклярова Любов Анатоліївна.

3. Вихованці екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді. Автор фото: Вікторія Лук’янова.

4. Вихованці гуртка «Юні друзі природи» Станції юних натуралістів Новокаховської міської ради Херсонської області. Автор фото: Валерія Якубік.

5. Вихованці гуртка «Юні охоронці природи», учні 8-А класу комунального закладу «Луцька ЗОШ І-ІІІ ст. №15» Волинської області. Автор фото: Рубіновська Ярослава Ігорівна.

6. Вихованці гуртка «Юні метеорологи» комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради. Автори фото: Ольга Сергеєва, учениця 8 класу Рівненського навчально-виховного комплексу „Колегіум”, та Юлія Гузій, учениця 9 класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13.

7. Учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Дуліби Турійського району Волинської області. Автор фото: Валентина Радобенко.

Завантажити європейський календар “2015 GLOBE at My School” можна буде пізніше тут або на сторінці GLOBE Європи та Євразії.

Переглянути фотографії переможців можна на сторінці GLOBE в Україні у Facebook.


Вітаємо переможця українського конкурсу – Грабара Святослава, учня 9 класу, вихованця Коломийського навчально-виробничого центру творчості учнівської молоді Івано-Франківської області. Керівник: Попович Ярослава Ярославівна. Дізнатися про інших призерів конкурсу можна в Наказі НЕНЦ №61 від 17.11.2014.

Цього року надійшло близько 1800 робіт від 206 учасників з 83 позашкільних і загальноосвітніх закладів з 16 областей України (Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька) та м. Києва. Шість закладів взяло участь у «Європейському конкурсі фотографій».

Найкращі фотороботи учасників висвітлені у річному «Календарі GLOBE 2015», який можуть завантажити та роздрукувати самостійно усі бажаючі.

Дякуємо усім, хто долучився до конкурсу і чекаємо ваших робіт наступного року!


Конкурс «Календар GLOBE» був вперше проведений і Україні в 2013 році. Минулого року на адресу організаторів було надіслано близько 40 робіт за якими було створено український «Календар GLOBE 2014». Три автори з України отримали три перші призові місця у категорії «Європа та Євразія» у міжнародному етапі конкурсу і їхні роботи були висвітлені у міжнародному календарі. Переглянути роботи минулого року можна на Facebook-сторінці (зверніть увагу, що вимоги до робіт цього року можуть відрізнятися). Роботи учасників конкурсу “Календар GLOBE 2014” зараз знаходяться на виставці в Лабораторії Національного центру атмосферних досліджень (штат Колорадо, США). Більше 90,000 людей відвідують це місце щороку. Виставка відкрита з жовтня по грудень 2014 року. Це чудова можливість показати роботу учнів по програмі GLOBE.

Цього року ми відбираємо фотографії на тему «GLOBE у моїй школі». Оскільки GLOBE – це програма, яка заохочує спостереження за навколишнім середовищем з метою його покращення, ви можете надсилати фотографії вашої роботи при дослідженні води, повітря, ґрунту, рослинного чи тваринного світу та всього, що стосується цих досліджень. Це можуть бути фотографії як людей, так і живого та неживого світу.

Мета конкурсу: висвітити і зафіксувати місцеві громади GLOBE по всьому світу.

Правила участі:

1. Право брати участь мають учні загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів (не обов’язково члени програми GLOBE в Україні).

2. Учасники надсилають фотографії з поміткою «Календар 2015» на адресу globeukraine@gmail.com.
3. Дедлайн подачі робіт – 31 жовтня 2014 року.
4. Вимоги до фотографій:

  • Знімок має відповідати темі «GLOBE у моїй школі». Це будь-яка фотографія, що стосується досліджень GLOBE: наприклад, хмари, природа, водні тварини, фенологія, учні, що займаються GLOBE. Допустимі типи файлів: JPG, TIF, BMP, або GIF.
  • Ми відбиратимемо фотографії лише хорошої якості та з роздільною здатністю достатньою для роздрукування. Роздільна здатність зображення повинна бути не менше 300 точок на дюйм (сканування з високою роздільною здатністю), або приблизно 279 х 216 мм (11″ х 8,5″) або більше. Допустимі типи файлів: JPG, TIF, BMP, або GIF.

5. Разом з роботами обов’язково надішліть коротку контактну інформацію: прізвище та ім’я учня (учнів), клас, прізвище, ім’я та по-батькові вчителя (керівника), назва школи, поштова адреса автора роботи (у разі перемоги на цю адресу буде відправлено приз).

6. За висновками журі конкурсу кращі роботи будуть нагороджені Дипломами Національного еколого-натуралістичного центру відповідних ступенів.
7. Кращі роботи будуть висвітлені в українському цифровому «Календарі GLOBE 2015», який можна буде роздрукувати у поліграфії. Календар буде розміщено на цій сторінці. Усі надіслані фотографії будуть на сторінці GLOBE у Facebook.
8. Автор найкращої роботи отримає приз – надрукований «Календар GLOBE 2015», де буде висвітлено його роботу та роботи інших призерів.
9. Роботи переможців будуть надруковані у науково-художньому журналі для дітей та юнацтва «Паросток».

ДОДАТКОВО! Вихованці та учні педагогів, які мають статус вчителя програми GLOBE, зможуть взяти участь в Європейському етапі конкурсу. Кращі роботи будуть висвітлені в європейському календарі «GLOBE в моїй школі 2015» та на головній сторінці веб-сайту програми. Тема та вимоги до фотографій відповідають Правилам участі (див. вище) у загальному конкурсі, але для того, щоб фотографію розглянуло журі Ради Європи та Євразії учитель GLOBE має самостійно завантажити знімок на веб-сайт www.globe.gov (див. Інструкцію).
Інструкція завантаження фотографії:
1. Зайдіть на свою сторінку на сайті www.globe.gov.
2. Перейдіть на сторінку своєї школи чи освітньої установи.
3. На сторінці вашої установи виберіть вкладку «Image Gallery» та натисніть «Add Image» (додати зображення). Готово!
Якщо ви погано орієнтуєтесь на сайті – завантажте цю просту покрокову інструкцію з детальним описом та скріншотами того як завантажувати фото.
Зверніть увагу, що фотографії з високою роздільною здатністю можуть бути завеликими для розміщення на сайті. Тоді розмістіть на сайті фотографію меншого розміру, але обов’язково збережіть попередній варіант у випадку, якщо ваше фото захочуть розмістити у календарі.

Calendar