Вишнева Україна 2016

Кампанію “Вишнева Україна 2016” завершено! Завантажуйте матеріали з підсумкового вебінару 23 травня 2016:

1. Презентація з вебінару “Підсумки кампанії “Вишнева Україна 2016”.

2. Запис відео з вебінару “Підсумки кампанії “Вишнева Україна 2016”.

Звіти учасників кампанії – завантажити.

Фотографії – переглянути.

Наказ НЕНЦ №36/1 від 16.05.2016 “Про підведення підсумків Всеукраїнської кампанії «Вишнева Україна 2016» в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE”.

Ми будемо ва дуже вдячні за заповнення короткої анонімну анкети щодо якості проведення кампанії тут.

Цього року в кампанії взяло участь 448 учнів, 60 вчителів та 60 навчальних закладів з 17 областей України та м. Києва. Спостереження тривали з 1 квітня по 20 травня. Відповідно до методики проведення фенологічних та атмосферних спостережень, учні двічі на тиждень вимірювали довжину листочків вишень, фіксували температуру повітря в місцевий сонячний полудень та вносили дані спостережень до міжнародної бази даних GLOBE. Кампанія «Вишнева Україна» є важливою не лише щодо збору даних, які можуть допомогти вченим у побудові можливих кліматичних моделей, але й щодо підвищення обізнаності молодого покоління з проблеми зміни клімату та її наслідків для рослинного, тваринного світу та людства.

Проаналізувавши усі дані зі звітів учасників можна зробити висновок, що найбільше бруньок вишні звичайної розпустилося з 1 по 11 квітня, що порівняно з минулим роком в середньому є на тиждень раніше. Масовий розпуск бруньок почався коли середня температура у сонячний полудень піднялася вище за 10° С. Найбільша кількістю бруньок розпустилася 8 квітня коли середня температура повітря вдень становила близько 22° С.

Підсумки акції “Хто перший?” можна переглянути тут.

Всі вчителі, які зареєструвалися до участі в кампанії, тепер мають повний доступ до свого аккаунту. 

1. Презентація з вебінару “Методика спостережень. Внесення даних GLOBE”.

2. Запис вебінару “Методика спостережень. Внесення даних GLOBE”.

Домашнє завдання №1

Інструкція та вказівки щодо домашнього завдання №1 – завантажити.

Домашнє завдання виконують нові вчителі GLOBE, які нещодавно зареєструвалися і ще не мають сертифікату вчителя GLOBE. Вчителі, які брали участь у кампанії минулого року або вже давно працюють по програмі, можуть виконати завдання за бажанням. Будь-ласка, ознайомтеся з повним списком вчителів та деякими примітками до нього.

УВАГА! Деякі уточнення:

  • При створенні ділянки спостережень (фенологічної чи атмосферної) ви не користуєтесь тренувальною сторінкою. Ви вносите дані на справжню сторінку внесення даних. Перегляньте приклад.
  • Температура повітря вноситься на сторінку внесення даних (www.globe.gov) окремо від фенологічнх спостережень. Для цього створюється окрема ділянка спостережень. Перегляньте покрокову інструкцію.

Домашнє завдання №2

Інструкція та вказівки щодо домашнього завдання №2 – завантажити.

Інструкція по внесенню даних по спостереженню за розпуском листя на міжнародний веб-сайт GLOBE – завантажити

Існтрукція по внесенню даних по спостереженнню за щоденною температуроб повітря на міжнародний веб-сайт GLOBE – завантажити

Домашнє завдання №2 виконують ВСІ учасники кампанії. Без нього, на жаль, ми не зможемо надіслати сертифікат учасника. Термін подачі: 16-20 травня 2016 р.


GLOBE в Україні з радістю оголошує про початок Всеукраїнської учнівської кампанії “Вишнева Україна 2016”. Кампанія проводиться вже другий рік поспіль з метою  залучення учнів до вивчення вегетаційних циклів вишні звичайної та вишні повстистої, а також заохочення до спостереження та дослідження навколишнього  середовища. Офіційний лист НЕНЦ №54 від 02.03.2016.

«Вишнева Україна» – це всеукраїнська учнівська кампанія по спостереженню за початком вегетаційного сезону рослини виду вишня звичайна (Prunus cerasus) та  вишня повстиста (Prunus tomentosa) в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE. Минулого року у кампанії взяло участь 691 учнів та 90 вчителів з 71  навчальних закладів 16 областей України, а сам захід було висвітлено на міжнародному рівні. Цього року кампанію буде вперше оголошено на європейському рівні і в ній зможуть взяти участь не лише навчальні заклади з України!

До участі в кампанії запрошуються вихованці та учні позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів та їх керівники. По завершенню кампанії заклади  отримають електронні сертифікати за участь у кампанії, а нові вчителі (які жодного разу не проходили тренінг програми GLOBE) після виконання невеликих домашніх  завдань отримають сертифікат учителя програми GLOBE, який пройшов тренінг.

Для того щоб взяти участь у кампанії потрібно ознайомитися з Положенням про кампанію «Вишнева Україна 2016» та до 20 березня 2016 року пройти онлайн-реєстрацію.

Положення про
кампанію «Вишнева Україна 2016»

«Вишнева Україна» – це всеукраїнська учнівська кампанія по спостереженню за початком вегетаційного сезону рослин виду вишня повстиста (Prunus tomentosa) та вишня звичайна (Prunus cerasus) в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE. Ідея полягає в тому, що учні та вихованці з усієї України спостерігають за появою бруньок і листя на вишні звичайній одночасно вимірюючи денну температуру повітря. Свої вимірювання учасники вносять на міжнародний веб-сайт програми GLOBE www.globe.gov, після чого дані аналізуються вченими-експертами. Також, учасники можуть самі отримувати дані та використовувати їх для проведення подальших досліджень. Оскільки кампанія реалізується в рамках програми GLOBE учителі, які беруть участь разом зі своїми учнями чи вихованцями, повинні працювати за стандартними методиками і протоколами GLOBE, вносити дані на міжнародний сайт програми. Нові вчителі, які щойно приєдналися до програми отримають міжнародний сертифікат вчителя програми GLOBE, який пройшов тренування з напрямку досліджень «Фенологія».

Мета кампанії: залучення учнів до вивчення вегетаційних циклів вишні звичайної та вишні повстистої, а також заохочення до спостереження та дослідження навколишнього середовища.

Тривалість: березень – травень 2016 року.

Короткий опис: Групи учнів під керівництвом вчителів з різних куточків України користуючись єдиними протоколами GLOBE (Протокол спостереження за озелененням та Листом атмосферних спостережень) спостерігають за процесом розпускання листя на вишні повстистій (Prunus tomentosa) та вишні звичайній (Prunus cerasus). Результати своїх спостережень учасники вносять до міжнародної бази даних GLOBE на веб-сайті www.globe.gov, де їх матимуть змогу проаналізувати вчені та решта учасників. Кампанія передбачає один інтенсивний період спостережень: березень-травень під час якого учні проводять спостереження за розпусканням бруньок, оформлюють та надсилають дані. Паралельно учасники матимуть змогу обговорювати хід кампанії, ділитися фотографіями через соціальні мережі та через веб-сайт www.globe.gov.
Результати кампанії публікуються на сайті www.nenc.gov.ua, в друкованих періодичних виданнях, соціальних мережах тощо. По завершенню кампанії заклади отримають електронні сертифікати за участь у кампанії, а нові вчителі (які жодного разу не проходили тренінг програми GLOBE) після виконання невеликих домашніх завдань отримають сертифікат учителя програми GLOBE, який пройшов тренінг.

Розклад проведення кампанії

До 20 березня 2016 р. Реєстрація вчителів/керівників. Увага! Кожен учитель/керівник повинен зареєструватися окремо та вказати свою власну електронну адресу (навіть якщо із вашого закладу є ще декілька вчителів). Реєструються усі вчителі як нові, так і ті у яких вже є аккаунт вчителя GLOBE.

Допоміжні матеріали ознайомитися з матеріалами посібника «Программа GLOBE: Полное руководство для учителей (1997)»«Вивчення сезонів».

29 березня 2016 р. Вебінар для учасників кампанії «Методика спостережень. Внесення та отримання даних», де учасники:

  • ознайомляться з методиками GLOBE;
  • навчаться вносити та отримувати дані з веб-сайту міжнародної науково-освітньої програми GLOBЕ;

Вчителі, які вперше приєдналися до програми, отримають невелике домашнє завдання по користуванню веб-сайтом та пробному внесенні даних.

1 квітня 2016 р. Старт кампанії. Учні та вчителі знаходять об’єкт спостережень поблизу їхньої школи/освітньої установи, створюють ділянку фенологічних спостережень і починають проводити спостереження двічі на тиждень слідуючи методикам та інструкціям, які будуть розміщені на цій сторінці.

Паралельно заохочуємо учасників (особливо учнів) викладати фотографії спостережень та активно обговорювати кампанію на офіційній сторінці GLOBE в Україні на Фейсбуці, а також на веб-сайті www.globe.gov.

16-20 травня 2016 р. Підведення підсумків кампанії. Усі учасники (як нові вчителі, так і ті, що брали участь у минулому році) надсилають короткі звіти про проведення кампанії (за інструкціями, які будуть розміщені на цій сторінці).
23 травня  2016 р. Завершення кампанії. Вебінар з вченим-експертом, представлення підсумків кампанії та обговорення результатів з учасниками.
Травень-червень 2016 р. Надсилання електронних сертифікатів. Сертифікати отримають ті заклади, які 16-20 травня надіслали короткі звіти. Сертифікати будуть англійською мовою за формою «Учням/вихованцям … класу … школи/закладу». У випадку якщо спостереження проводив один учень, сертифікат буде на ім’я учня. Вчителі або керівники, які є новими у програмі (жодного разу не проходили тренінг програми GLOBE), після виконання домашнього завдання та надсилання звіту отримають сертифікат учителя програми GLOBE, який пройшов тренінг.

 

Результат:

Учні навчаться:

  • Спостерігати за реакцією рослин на зміни вегетаційного сезону;
  • Встановлювати зв’язок між появою листя і кліматичними факторами;
  • Передбачати початок вегетаційного сезону для наступного сезону;
  • Обмінюватися результатами з іншими школами GLOBE;
  • Ділитися своїми спостереженнями надсилаючи дані до архіву GLOBE.

Учні отримають науково-дослідницькі навички: збір даних, ведення та реєстрація спостережень, побудова та аналіз графіків та карт, підведення висновків; ознайомляться з основним концепціями природничих наук, підвищать свою обізнаність про навколишнє середовище з наукової точки зору, покращать розуміння науки та її важливості.

Вчителі та педагоги:

  • Ознайомляться з новими методиками, навчальними планами та уроками за програмою GLOBE;
  • Стануть членами міжнародної GLOBE спільноти вчителів, науковців, учнів та матимуть можливість співпрацювати з іноземними партнерами;
  • Нові учасники отримають міжнародний сертифікат вчителя програми GLOBE, який пройшов тренінг.

Підсумки кампанії будуть розміщенні на сайті НЕНЦ, міжнародному веб-сайті програми, у соціальних мережах, періодичних виданнях та ін.