Європейська фенологічна кампанія 2018

Європейська фенологічна кампанія 2018
Осінній етап

Прийшла пора запрошувати школи до спостережень за зміною кольору листя в рамках осінньої європейської фенологічної кампанії!

Протягом кампанії ви зможете:

1. Спостерігати за зміною кольору листя
2. Створити відеороліки (time-lapse videos) за допомогою додатку Grow App
3. Зробити графік зміни кольору дистя, використовуючи інструменти візуалізації GLOBE (Visualization tool), та порівняти свої результати з іншими учасниками кампанії
4. Співпрацювати з іншими учасниками кампанії з вашої школи-партнера в рамках шкільної групи співпраці (School Collaboration group).
5. Порівняти ваші спостереження із даними супутника та з метеорологічними вимірами.

Співпраця. Так само, як навесні, школи можуть приєднатися до групи співпраці та співпрацювати зі школою GLOBE з іншої країни. Для цього вам необхідно зареєструватися на веб-сайті GLOBE. Це допоможе знайти вам відповідну школу-партнера (short questionnaire) (Анкета українською).

Завдання. Підготовлено 3 завдання для спостереження за пожовтінням листя. (Phenology Campaign Page)

Пожовтіння листя-Листок реєстрації даних
Таблиця кольорів GLOBE

Форум. Форум продовжується (forum)! Приєднуйтеся до спільноти та публікуйте свої спостереження (join the community).

GrowApp. Додаток стане прекрасним інструментом, щоб вловити зміну кольорів. Продовжуйте використовувати його. Ми з нетерпінням чекаємо ваші анімації (Keep on using it).

Бажаємо успіхів!

__________________________________________________________

Вітаємо найактивніших учасників Європейської фенологічної кампанії 2018 (весняний етап)

За підсумками програми GLOBE на 21 червня 2018 р. (весняний етап Європейської фенологічної кампанії) найбільшу кількість даних до міжнародної бази внесли 17 закладів освіти України та отримали відповідні віртуальні нагороди за:

І місце – Міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Чернівецької міської ради, Івано-Франківська міська дитяча екологічна станція, Калениківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Решетилівської районної ради Полтавської області, Хмелівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Краснопільської ОТГ, Лемешівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, КЗ «Міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Луцької міської ради», Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 30 Полтавської міської ради Полтавської області, Комунальний заклад „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради, Сагайдацький навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Шишацької селищної ради Полтавської області, Удачненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, станція юних натуралістів Покровської райради, Загальноосвітня школа І-ІІ ступеня села Яревище Старовижівського району Волинської області;

ІІ місце – Комунальна установа Миропільської селищної ради «Опорний навчальний заклад «Миропільська гімназія» Житомирської області,

ІІІ місце – Чорнухинська районна станція юних натуралістів Чорнухинського  району Полтавської області, Менська гімназія Менської міської ради Чернігівської області, Радомишльська станція юних натуралістів, Комунальний заклад Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Строківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Попільнянської селищної ради Житомирської області.

Honor Roll Recognition

сертифікати-2018-06-21-заклади

сертифікати-2018-06-21-вчителі


Європейська фенологічна кампанія продовжується
навесні 2018 року!

  • студенти більше дізнаються про фенологію, сезонні зміни в навколишньому середовищі, використовуючи протоколи Green Up/Down та додаток GrowApp
  • студенти створять власний план для спостережень або навіть дослідницького проекту
  • школа має можливість подружитися з іншою школою, щоб поділитися своїми результатами з іноземними школярами
  • Ви виконаєте 5 коротких завдань протягом лютого-травня 2018 року

Приєднуйтесь до «Групи співпраці» на 2017 – 2018 навчальний рік. З вересня 2017 року ви мали можливість співпрацювати з іншими школами в Європі за фенологічним напрямком досліджень. Якщо ви прийшли пізніше, не хвилюйтеся, ви все ще можете приєднатися до Групи, навіть для весняної кампанії 2018: Register for the collaboration group! (2018_ЄФК-анкета_для_участі).

Також ви можете з’єднатися з Ленка Клегер (Lenka Kleger, e-mail: Lenka.kleger@terezanet.cz), яка є координатором Групи співпраці Весняної фенологічної кампанії 2018.
Вона просить підготувати лист з коротким представленням вашої школи/команди (Collaboration group_brief introduction-укр; Collaboration group_brief introduction). Презентація слугуватиме вступом про вас для школи-партнера. Також ви можете зробити відео, плакат, презентацію PowerPoint або Prezi.
Будь ласка, завантажте лист/презентацію до 15 лютого на дискусійний форум “Фенологічна кампанія” або надішліть його електронною поштою: lenka.kleger@terezanet.cz.

  1. Реєстрація та введення (починаючи зараз, до 15 лютого)
    Школа реєструється через онлайн-форму (online form) та представляє себе іншим європейським школам. На цьому етапі школярі будуть ознайомлюватися з протоколом Green Up програми GLOBE (Green Up protocol of the GLOBE Program) та вибирати дерево для спостереження, а також фотографувати дерево за допомогою додатка Grow App.

Інструкція щодо реєстрації: 2018_ЄФК-анкета_для_участі

  1. Спостереження та обмін (починаючи з 23 лютого)
    Школа буде співпрацювати з партнерською школою.
    Студенти проведуть 5 коротких заходів, які ознайомлять їх з розвитком бруньок та листя на вибраному для спостереження виді дерева. Вони ділитимуться своїми фотографіями та зібраними даними зі школою-партнером через електронну пошту або на форумі. Студенти навчаться використовувати протоколи GLOBE Green Up і як працювати з базою даних GLOBE.
  1. Результати та висновки (починаючи з 22 травня)
    Школи отримають результат, який буде представлений іншим школярам та вчителям через веб-сайт GLOBE.

Фото Михайла Мізірного