Всеукраїнський проєкт “GLOBE. Атлас хмар України”

Хмари відіграють значущу роль в житті нашої планети. Вони беруть участь у формуванні погоди та клімату, завдяки їм відбувається перерозподіл вологи на Землі, хмари є надійним захистом від переохолодження та, разом з тим, вони захищають нашу планету від гарячих сонячних променів. Як не дивно, ми мало, що знаємо про хмари. Виявляється, що з усіх атмосферних явищ, хмари залишаються найзагадковішим об’єктом.

Метою проєкту є створення електронного збірника «GLOBE. Атлас хмар України», заохочення учнівської молоді та учителів до спостереження за хмарами та іншими атмосферними явищами (інверсійни слід від літака, туман, град, роса, іній, паморозь, веселка), оволодіння навичками наукових досліджень, проведення спостережень та вимірів, опису результатів, формулювання висновків.

Основним завданням проєкту є спостереження за хмарами та іншими атмосферними явищами, визначення їхніх типів, внесення отриманої інформації до бази даних програми GLOBE, а також фотодокументація своїх спостережень.

Тривалість: лютий 2020 – грудень 2020 року.

Лист НЕНЦ від 10 лютого 2020 року № 35 Про початок Всеукраїнського проєкту «GLOBE. Атлас хмар України» в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE