Всеукраїнський проєкт “GLOBE. Атлас хмар України”

Хмари відіграють значущу роль в житті нашої планети. Вони беруть участь у формуванні погоди та клімату, завдяки їм відбувається перерозподіл вологи на Землі, хмари є надійним захистом від переохолодження та, разом з тим, вони захищають нашу планету від гарячих сонячних променів. Як не дивно, ми мало, що знаємо про хмари. Виявляється, що з усіх атмосферних явищ, хмари залишаються найзагадковішим об’єктом.

Метою проєкту є створення електронного збірника «GLOBE. Атлас хмар України», заохочення учнівської молоді та учителів до спостереження за хмарами та іншими атмосферними явищами (інверсійни слід від літака, туман, град, роса, іній, паморозь, веселка), оволодіння навичками наукових досліджень, проведення спостережень та вимірів, опису результатів, формулювання висновків.

Основним завданням проєкту є спостереження за хмарами та іншими атмосферними явищами, визначення їхніх типів, внесення отриманої інформації до бази даних програми GLOBE, а також фотодокументація своїх спостережень.

Тривалість: лютий 2020 – грудень 2020 року.

Лист НЕНЦ від 10 лютого 2020 року № 35 Про початок Всеукраїнського проєкту «GLOBE. Атлас хмар України» в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE


Вітаємо всіх учасників
Всеукраїнського проєкту «GLOBE. Атлас хмар України»!

Ось і підійшов до завершення рік, протягом якого ми активно спостерігали за хмарами, вивчали їх, фотографували. Настав час підбити підсумки роботи.

У Проєкті взяло участь 145 учнів та вихованців, 26 вчителів; учасники надіслали понад 800 фотографій та ввели велику кількість даних у міжнародну базу даних програми GLOBE, що відображено на вкладці відзнак GLOBE Science Honor Roll.

Всі учасники (вчителі, учні, вихованці) Проєкту у номінації «GLOBE-Clouds» отримують Сертифікати програми GLOBE, учасники Проєкту у номінації “Хмаринка в небі” – Дипломи НЕНЦ:

Сертифікат-Clouds-вчителі
Сертифікат-Clouds-учні-1
Сертифікат-Clouds-учні-2
Диплом-Хмаринка-учні

Наказ НЕНЦ від 28 грудня 2020 р. № 69 Про підсумки Всеукраїнського проєкту «GLOBE. Атлас хмар України» в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE (посилання стане активним незабаром)

GLOBE.-Атлас-хмар-України-2020