Посібники

Розділ містить документи, які допоможуть вам ознайомитися з теорією для проведення досліджень, зрозуміти як організовані протоколи і навчальні уроки та як впровадити GLOBE у вашому класі чи гуртку.


Підходи до реалізації міжнародної програми GLOBE в закладах освіти (2014): Pidhody do realizacii GLOBE Chernihiv


Рекомендації (фенологія): Phenology


Робочий зошит “Дослідження довкілля за міжнародною науково-освітньою програмою GLOBE”
Робочий зошит “Дослідження за міжнародною науково-освітньою програмою GLOBE”, розроблений працівниками Комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, – це унікальний посібник для педагогів у яких виникають складнощі з англомовною версією сайту під час внесення даних спостережень. Особливість зошита також полягає в тому, що він повністю відповідає сторінці внесення даних на веб-сайті, а що поряд з англомовними словами є переклад українською мовою. Отже, зошитом можна користуватися одночасно як порадником і перекладачем.
У виданні представлено практичні матеріали щодо створення ділянок спостережень, занесення даних до протоколів Integrated 1-Day (Об’єднані дані за 1 день), Freshwater Macroinvertebrates (прісноводні макробезхребетні), Biometry (Біометрія), Soil pH (pH ґрунту).
Посібник можуть використовувати вихованці, учні, керівники творчих учнівських об’єднань загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.
Robochyi zoshyt


Методологічний збірник
Методологічний збірник “GLOBE в Україні” надасть інформацію і практичну допомогу працівникам загальноосвітніх, профільних, позашкільних та вищих навчальних закладів в усвідомленні нових підходів до організації позашкільної дослідницької роботи еколого-натуралістичного спрямування, що грунтується на моніторингових методиках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE; містить інформацію про перспективний педагогічний досвід регіональних координаторів учасників програми GLOBE в Україні.
До збірника ввійшли матеріали Всеукраїнської конференції, учнівського табору-тренінгу та наукові дослідження учасників міжнародної науково-освітньої програми GLOBE в Україні.
metodologihnui zbirnuk 1


Программа GLOBE: Повне керівництво для вчителів (1997)
Посібник «Программа GLOBE: Полное руководство для учителей (1997)» – це документ який охоплює всі основні напрямки досліджень GLOBE. Кожен з розділів посібника присвячений одній із п’яти досліджуваних тем: атмосфера, біосфера, гідросфера, ґрунти (педосфера), Земля як система. Розділи містять базову інформацію, протоколи вимірювань, навчальні завдання і стандартні листи внесення даних. Матеріали з цих п’яти розділів можна поєднувати у різні способи для побудови змістовних наукових досліджень. Також надаються робочі листи внесення даних та польові інструкції, щоб допомогти учням у правильному зборі даних.

Про GLOBE 00-01-Intro

Вступ 00-00-About GLOBE

Атмосферні дослідження:
01-01-atmosph_doslidzh-rus-1
01-02-atnosph_doslidzh-ukr-1
01-03-atmosph_dosliszh-ukr-2
01-04-atmosph_doslidzh-ukr-3
01-05-atmosph_doslidzh-arkush_reestracii-ukr
01-06-Karta oblachnosti zemnogo shara

Гідрологічні дослідження:
02-01-hydrolog_doslidzh

Дослідження ґрунту:
03-01-doslidzh_gruntiv
03-02-Munsell soil colour chart

Дослідження наземного покриву, біосфера:
04-01-doslidzh_nazemn_pokryvu
04-02-doslidzh_nazemn_pokryvu-ark_reestracii
04-03-doslidzh_nazemn_pokryvu-ukr
04-04-doslidzh_nazemn_pokryvu-landcover_circumference-ukr
04-05-doslidzh_nazemn_pokryvu-MUC
04-06-doslidzh_nazemn_pokryvu-Modified_UNESCO_Classification_system_

Фенологічні дослідження:
05-01-vyvchennya_sezoniv
05-02-protoc_sposter_za_zminamy_lystya-greendn
05-03-greenup