Всеукраїнський онлайн фотоконкурсу «Україна Яблунева 2023»

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України протягом вересня – жовтня оголошує про проведення Всеукраїнського онлайн фотоконкурсу «Україна Яблунева 2023».

Право участі мають лише ті здобувачі освіти, заклади освіти, які є членами програми GLOBE (мають свою сторінку на міжнародному веб-сайті GLOBE). Мета конкурсу: висвітлити і зафіксувати місцеві громади GLOBE по всій Україні.

Ви можете надсилати фото: – дерева яблуня; – яблук; – яблук на дереві.

Правила участі у Всеукраїнському онлайн фотоконкурсі «Україна Яблунева»

1. До участі в конкурсі запрошуються здобувачі освіти, заклади освіти, які є учасниками програми GLOBE. Тобто, заклад має сторінку на міжнародному веб-сайті програми GLOBE (https://www.globe.gov/), а педагог повинен бути зареєстрований як вчитель програми GLOBE.

2. Учасники до оргкомітету надсилають фото: – дерева яблуня; – яблук; – яблук на дереві.

3. Для того, щоб взяти участь у конкурсі педагог GLOBE повинен надіслати фотографії, зроблені учасниками, на адресу:kletsova@nenc.gov.ua.

4. Останній термін подачі робіт – 15 жовтня 2023 року.

5. Журі конкурсу обиратимуть найкращі фото для розміщення на сайті Національно еколого-натуралістичного центру МОН України.

6. Дозволяється завантажувати максимум 5 фотографій від кожного учасника.

7. Вимоги до оформлення фотографій: – Фото має бути у форматі JPG, розміром бажано не менше 2400 пікселів по довгій стороні, або в оригінальному розмірі фотоапарата; – назва файлу фотографії повинна містити: прізвище ім’я учасника кирилицею прізвище керівника кирилицею-порядковий номер фото (напр., івановдмитро-петрова-1); – в листі обов’язково вказати: назва фотографії; прізвище та ім’я учасника; клас (якщо учасник представляє заклад загальної середньої освіти) або найменування творчого учнівського об’єднання (якщо учасник представляє заклад позашкільної освіти); повну назву закладу, який він представляє (не допускаються скорочення типу ОЕНЦУМ, ЗСО та ін.); ПІБ педагога; посаду; повну назву закладу освіти (не допускаються скорочення типу ОЕНЦУМ, ЗСО та ін.); електронну адресу педагога для зворотного зв’язку обов’язково; інформацію наводити для кожної фотографії окремо у повному обсязі.

8. Приймаються тільки авторські фотографії (тобто зроблені власноруч, самостійно, не взяті з мережі Інтернет). За достовірність авторства несе відповідальність учасник Конкурсу.

9. Фотографії, оформлені неналежним чином, розглядатись не будуть. 10.Надсилаючи фотографії для участі в Конкурсі, автор автоматично погоджується з тим, що його матеріали можуть бути опубліковані та розміщені на електронних дайджестах в мережі Інтернет

За додатковою інформацією, звертайтеся за електронною адресою kletsova@nenc.gov.ua або за телефоном +380634630457 (Юлія Клецова)

Опубліковано в категорії: Без категорії | Залишити коментар

Рік клімату та вуглецевої кампанії серпень 2023 – липень 2024

Терміни кампанії:  серпень 2023 – липень 2024

GLOBE прагне до кліматичної освіти та розуміння вуглецю в системі Земля. Щоб краще зрозуміти вуглець у місцевих масштабах, де він знаходиться та як його вимірюють, здобувачам освіти GLOBE пропонується розглянути, які екологічні зміни відбуваються в їхніх місцевих екосистемах і як вони можуть шукати подальшого розуміння, збираючи фенологічні дані та дані про біомасу.

Під час цієї кампанії глибшому розумінню клімату сприятиме збір даних за допомогою протоколів GLOBE, а також навчальна діяльність у класі та поза ним. Зокрема, здобувачі освіти ознайомляться з протоколами Green-up, Green-down і Carbon Cycle, які узгоджуються з фенологічною кампанією Північної Америки , кампанією Trees Around the LAC , європейською фенологічною кампанією та іншими поточними ініціативами GLOBE, пов’язаними з кліматом, у спільноті GLOBE.

Графічний дизайн кампанії

Кінцевий термін подання:  31 серпня 2023 р

GIO заохочує спільноту GLOBE, зокрема здобувачів освіти, створити та подати графічний дизайн, який представлятиме Рік клімату та вуглецевої кампанії. Остаточний дизайн буде визначено представниками кожного регіону GLOBE у всьому світі та буде включено в логотип кампанії.

Цілі

 1. Дізнайтеся про основні принципи кліматичної системи Землі та вивчіть їх, зосереджуючись на протоколах Green-up і Green-down (класи K-6) і вправах Carbon Cycle (класи 6-12+). Відповідно до Посібника з кліматичної грамотності основні принципи включають:
  • Розуміння того, як Сонце впливає на клімат Землі.

  • Вивчення клімату як складної системи.

  • Дізнатися про те, як життя є основним рушієм глобального циклу вуглецю та впливає на клімат.

  • Розуміння того, чому змінюється клімат і як на нього впливають техногенні процеси.

  • Вивчення того, як завдяки спостереженням і дослідженням покращується загальне розуміння клімату.

 2. Дослідіть взаємозв’язки з іншими протоколами, пов’язаними з кліматичними та вуглецевими питаннями, такими як наступні комплекти протоколів GLOBE:
 3. Упорядковуйте, аналізуйте та візуалізуйте дані за допомогою GLOBE, NASA та локальних баз даних, зокрема:
 4. Поділіться історіями кліматичних даних, орієнтованих на вуглець, щоб надихнути на подальші корисні дії у вашому місцевому середовищі та спільноті GLOBE. Цими історіями даних можна ділитися через блоги, IVSS, різні наукові симпозіуми або інші зустрічі та заходи.

Як прийняти участь

Здобувачі освіти та інші учасники GLOBE матимуть можливість отримати цифровий бейдж, виконавши одну або кілька з наведених нижче дій:

 • Введіть дані GLOBE
 • Співпрацюйте з іншим учнем GLOBE або в класі
  • Співпрацюйте, порівнюйте та діліться своїми кліматичними та вуглецевими даними зі здобувачем освіти або класом з іншої країни чи регіону GLOBE за допомогою GLOBE Teams .
 • Подати звіт студента
 • Вжити заходів
  • Використовуйте свої кліматичні та вуглецеві дані та історію, щоб змінити ситуацію у вашій місцевій громаді. Поділіться тим, як ви принесли користь навколишньому середовищу своїми діями, поділившись фотографією чи описом у соціальних мережах GLOBE, використовуючи хештег «#GLOBEYearofClimateandCarbon» або надіславши електронний лист на адресу globecampaigns@ucar.edu.
 • Візьміть участь у місцевій або регіональній кліматичній кампанії або періоді інтенсивного спостереження (IOP) .

Примітка.  На додаток до заходів, перелічених вище, вебінари від різних членів спільноти GLOBE та експертів у відповідній галузі будуть проводитися Офісом впровадження GLOBE. Дізнайтеся більше про вебінари Року клімату та вуглецевої кампанії .

Опубліковано в категорії: Новини | Залишити коментар

Студентська дослідницька кампанія NASA Trees Around the GLOBE

Вебінар «Стан дерев — серпень 2023 р.»

Дата події: 22.08.2023 – 22.08.2023

Час події: 13:00 EDT – 14:00 EDT

Будь ласка, приєднуйтеся до нас на цьому динамічному вебінарі, де команда кампанії Trees Around the GLOBE обговорюватиме питання дослідження біосфери та демонструватиме деякі методи, які використовуються для відповіді на такі запитання. Це буде зроблено за допомогою комбінації онлайн-інструментів, таких як Google Earth Engine і Open Altimetry, а також супутникових даних NASA. Ми обговоримо методи, що використовуються для визначення висоти окремого дерева, і те, як космічні місії можуть визначити висоту цілого лісу.

 • Дата: 22 серпня 2023 року о 13:00 за східним часом (17:00 за UTC, 19:00 за центральноєвропейським часом).
 • Назва: Стан дерев – серпень 2023 р. Питання та методи дослідження біосфери: шлях від вимірювання висоти окремого дерева до вимірювання висоти лісу.

Будь ласка, надішліть електронний лист керівнику кампанії, Брайану Кемпбеллу , якщо ви хочете приєднатися до вебінарів.

Теми заходу: Вебінари

Початок події: GLOBE Implementation Office

Опубліковано в категорії: Без категорії | Залишити коментар

Регіональна зустріч GLOBE для Європи та Євразії

Зустріч спільноти GLOBE відбудеться  18-20 жовтня 2023 року у місті Рига, Латвія

Відкритий для вчителів, інструкторів, науковців та інших друзів GLOBE.

Зустріч організована Координаційним офісом GLOBE в Європі та Євразії у співпраці з GLOBE Europe and Eurasia Board, GLOBE Латвія з партнерами та GLOBE Implementation Office, США.

Опубліковано в категорії: Без категорії, Новини | Залишити коментар

Студентський відеоблогерський проєкт GLOBE

Заявки на 2023 рік

Студентський відеоблогерський проєкт GLOBE

Термін виконання: 1 березня 2023 р.

Вітаємо вчителів GLOBE!

Програма GLOBE приймає заявки від студентів на участь у команді GLOBE Student Vlogger (GSV) 2023/2024, і ми просимо вас надати цю можливість своїм студентам!

Щоб зрозуміти, що ця можливість означала для студентів-учасників, подивіться минулорічну добірку відео роздумів про їхній досвід GSV…


Запитання?
Маєте змогу їх задати Autumn Burdick та Jan Heiderer, керівникам проєкту, під час zoom-зустрічі

7:00 за тихоокеанським часом (8:00 за MT, 10:00 за східним часом, 14:00 UTC)

П’ятниця 17 лютого 2023 року

https://zoom.us/j/564435735

Meeting ID: 564 435 735
Студент-блогер GLOBE — це студент, який активно цікавиться GLOBE, навколишнім середовищем, знайомствами зі студентами з інших культур, а також використовує відеоблоги (влоги), щоб ділитися історіями про те, хто вони, де живуть, що спостерігають і навчання через GLOBE. Відеоблогери повинні мати базові навички створення відео за допомогою мобільних телефонів і хочуть покращити свої навички, створюючи відеоконтент у стилі відеоблогів для GLOBE. Відео розміщуються на YouTube-каналі GLOBE і поширюються на всіх платформах соціальних мереж GLOBE.

Студенти збираються щомісяця, щоб навчитися створювати та редагувати відео та надсилати їх нам у GLOBE. Щомісячні сесії веселі та інтерактивні, де 12 відібраних студентів (по два з кожного регіону) знайомляться один з одним і вчаться один в одного. Сесії ведуть Autumn Burdick, керівник соціальних медіа GLOBE та Jan Heiderer, координатор комунікацій GIO.
Вимоги

Заявник повинен бути:

· поточний студент GLOBE віком від 10 до 19 років зі здатністю ефективно спілкуватися англійською мовою. Проте англійська студентів не обов’язково має бути «ідеальною». Студенти незмінно вдосконалюють свої мовні та комунікативні навички завдяки цьому досвіду.

· можливість взяти на себе зобов’язання відвідувати щомісячні навчальні зустрічі та створити чотири відеоблоги в період з квітня 2023 року по квітень 2024 року (з додатковими завданнями щомісяця, наприклад, Instagram Stories і Reels).

· можливість відвідувати щомісячні 30-хвилинні навчальні зустрічі, які проводяться кожної другої п’ятниці місяця о 14:00 UTC. (У цей час студенти повинні бути доступні, оскільки відвідування зустрічей є ключовим компонентом можливості.
Попросіть студентів уважно прочитати інструкції щодо процесу подання заявки тут:

https://www.globe.gov/news-events/globe-news/-/newsdetail/10157/calling-all-globe-students-applications-for-2023-2024-globe-student-vloggers
Ми з нетерпінням чекаємо перегляду всіх заявок, коли всі заявки будуть готові.

Дякуємо, і, сподіваємося отримати відповідь від ваших студентів до кінцевого терміну 1 березня 2023 року!

Опубліковано в категорії: Без категорії, Новини | Залишити коментар

Експедиція GLOBE в Естонії

Käsmu, Estonia

2-5 серпня 2022 р. відбудеться навчальна експедиція GLOBE в Естонії (https://www.globe.ee/grle2022/ ).

Координаційним офісом (RCO) Програми GLOBE в Європі та Євразії люб’язно надається фінансова підтримка для учасників.

Щоб подати заявку на фінансову підтримку, уважно прочитайте інструкції хто може скористатися підтримкою та за яких умов.

Apply for support email 17-05

Кінцевий термін подання заявки30 ТРАВНЯ. Після цієї дати RCO проведе відбір із заявників.

 

Опубліковано в категорії: Без категорії | Залишити коментар

Rivers in Spring. Second Virtual World Water Day in Mantova

Ми раді передати вам запрошення від італійської команди GLOBE на міжнародний захід «Ріки навесні»2-й віртуальний Всесвітній день води, який відбудеться 22 березня 2022 року (з 9.00 по 13.00 CET).

Для участі, будь ласка, заповніть реєстраційну форму тут: https://forms.gle/Jzpi9V6VTgkAbCRDA.

Студенти, викладачі, науковці та всі, хто є учасниками програми GLOBE, запрошуються подавати свої презентації (або відео чи інші матеріали) до команди GLOBE з Італії. Матеріали можна подавати англійською або вашою національною мовою, але з субтитрами англійською.

Останній термін подачі матеріалів – 3 березня 2022 р.

Офіційна тема заходу:
«ПІДЗЕМНІ ВОДИ: ЗРОБІТЬ НЕВИДИМЕ ВИДИМИМ»

Проте на порядку денному також інші теми:
– “Вода та зміна клімату”
– “Вода та мікропластик”
– “Водопостачання та сільське господарство”
– “Водні та екосистемні послуги”

Захід матиме освітню та наукову спрямованість, відповідатиме цілям Програми GLOBE та Порядку денного 2030: чергуватимуться відео та презентації, створені італійськими, європейськими та євразійськими школами всіх рівнів, за участю італійських та міжнародних університетів та дослідницьких центрів, місцевих органів влади, асоціацій та ін.

ВАЖЛИВО!

 • Усі бажаючі зможуть стежити за подією через: www.globeitalia.it. Доступ до платформи ZOOM буде надано організаторам та спікерам.
 • Усі надіслані матеріали будуть опубліковані на веб-сайті GLOBE ITALIA з 22 березня, а згодом — в онлайн-каталозі діяльності GLOBE Italy за рік.
 • Відібрані матеріали транслюватимуться під час прямої трансляції заходу, а порядок денний буде оголошено 15 березня.
 • Ми просимо вас дотримуватися Інструкцій у кінці цього документа, щоб підготувати свій матеріал.
 • Учасники, які не можуть підготувати відео чи презентацію, все одно можуть брати активну участь у заході, передавши фотографію, думку чи малюнок, які стануть частиною події та будуть відображені серед матеріалів.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО НАДАННЯ МАТЕРІАЛІВ

 1. ВІДЕО
  – Максимум 4 хвилини та 10 МБ
  – Формат .MP4
  – Мова спілкування: англійська. Як альтернатива: мова оригіналу з субтитрами англійською
  – Шаблони будуть доступні тут  з 12 лютого
  (https://cloudstor.aarnet.edu.au/plus/s/ArUqes8o2FVJjFb).
 2. ПРЕЗЕНТАЦІЯ
  – Максимум 4 хвилини та 10 МБ, якщо .ppt або 1 МБ, якщо .pdf
  – Мова: англійська
  – Шаблони будуть доступні тут  з 12 лютого (https://cloudstor.aarnet.edu.au/plus/s/ArUqes8o2FVJjFb).
 3. ЗОБРАЖЕННЯ
  – Формат .jpg
  – Максимум 1 МБ
  Шаблони будуть доступні тут  з 12 лютого (https://cloudstor.aarnet.edu.au/plus/s/ArUqes8o2FVJjFb).
 4. МАЛЮНОК
  – Формат .jpg
  – Максимум 1 МБ
  – Шаблони будуть доступні тут  з 12 лютого (https://cloudstor.aarnet.edu.au/plus/s/ArUqes8o2FVJjFb).
 5. ОПИС, поданих матеріалів (ДІЯЛЬНІСТЬ)
  – Формат .pdf
  – Максимум 1 МБ
  – Шаблони будуть доступні тут  з 12 лютого
  (https://cloudstor.aarnet.edu.au/plus/s/ArUqes8o2FVJjFb).

wwd2022-in mantova-short-presentation-def

Опубліковано в категорії: Без категорії | Залишити коментар

Протокол “Мікропластик”

Минулого року розпочалося тестування протоколу «Мікропластик», розробленого в 2019 році Deakin University’s Institute for Frontier Materials (Victoria, Australia) і впровадженого спільно з Labter-Crea Mantova та GLOBE Italy. Це тестування було дуже успішним протягом минулого навчального року, і багато викладачів хотіли б долучитися до нього.

 1. Вебінар для учителів, які брали участь в тестуванні протоколу «Мікропластик» відбудеться 13 листопада о 13:30 CET
 2. Вчителі, які хотіли б доєднатись до проєкту, можуть зареєструватися https://forms.gle/33Gr68CgDXgKZh39A до 15 листопада. Вебінари відбудуться орієнтовно 19-20 листопада та 10-11 грудня о 13:30 CET

GLOBE Teacher_Invite_Microplastic Protocol testing202122

Опубліковано в категорії: Без категорії | Залишити коментар

Tree Reporters Challenge

Tree Reporters Challenge

Дата: 22.10.2021-19.11.2021

Ви регулярно спостерігаєте за деревами та сезонними змінами, які відбуваються з ними. Ми пропонуємо познайомитися з ними по-іншому! Виберіть одне із двох завдань, організованих регіональним офісом GLOBE у Європі та Євразії, і станьте Tree Reporter.

Найкращі відео та постери будуть відібрані регіональним офісом GLOBE у Європі та Євразії та представлені міжнародній спільноті на вебінарі «Наша осінь з деревами» 1 грудня.

Уявіть, що ви – команда GLOBE Program Reporters. Виберіть дерево поблизу вашої школи чи дому. Це може бути дерево, за яким ви спостерігаєте в рамках Європейської фенологічної кампанії, або будь-яке дерево, яке вам подобається. Візьміть інтерв’ю у нього. Ви можете створити відео для Tree TV або плакат для Tree Magazine, або і відео, і плакат. Тема інтерв’ю може бути будь-яка, головне, щоб вона була цікавою для слухача/читача.

Подайте інтерв’ю через онлайн-форму до 19 листопада.

Учасники, чиї інтерв’ю відповідатимуть вимогам, отримають сертифікати GLOBE! Найкращі відео та постери будуть представлені міжнародній спільноті на вебінарі Європейської фенологічної кампанії «Наша осінь з деревами» 1 грудня.

Вимоги до відео
Відео має бути тривалістю не більше 1 хвилини. Представте свою команду як репортерів програми GLOBE. Ви можете знімати своє відео англійською або рідною мовою. В будь-якому випадку додайте до відео англійські субтитри або запишіть стенограму сказаного та надішліть її разом зі своїм відео.
Надішліть нам форму для медіа-релізу, підписану всіма дорослими у відео, а також батьками кожного учня у відео.

Вимоги до плакатів
Надішліть зображення плаката, зробленого власноруч, або скористайтеся програмами PowerPoint, BookCreator або іншими. Не забудьте представитися як репортери програми GLOBE і включити фотографію вашої команди з деревом. Ви можете створити плакат англійською або своєю мовою (додайте стенограму інтерв’ю). Надішліть нам форму для медіа-релізу, підписану всіма дорослими у відео, а також батьками кожного учня у відео.

Contact
Europe and Eurasia GLOBE Program Region Coordination Office
ee.region.globe@gmail.com

https://www.globe.gov

 

 

 

 

 

 

 

 

Опубліковано в категорії: Без категорії | Залишити коментар

Регіональна зустріч координаторів програми GLOBE Європи та Євразії 2021

Регіональна зустріч координаторів програми GLOBE Європи та Євразії 2021

Відбудеться 4-8 жовтня онлайн.

Зустріч спільноти GLOBE, 5-7 жовтня – відкрита для вчителів, студентів, науковців, тренерів та інших друзів GLOBE.

Запрошуємо Вас зареєструватися через онлайн-форму до 26 вересня. Участь безкоштовна.

Детальніше дивіться на сторінці заходу: http://2021globemeeting.eu/


Метою є обмін ідеями, обмін передовою практикою та спільне святкування різноманітності програми GLOBE. Ми запрошуємо вас та ваших учнів взяти участь в онлайн-сесіях, представляючи матеріали вашої країни.

Учасники/школи, які виступлять на регіональній зустрічі GLOBE, отримають сертифікат GLOBE.

Відкрито три напрямки презентації:

 • GLOBE корисний для навколишнього середовища
  Розкажіть нам про свою діяльність у галузі GLOBE, яка безпосередньо впливає на навколишнє середовище та підвищує екологічну свідомість місцевої громади.
 • GLOBE – це платформа для співпраці
  Які спільні проєкти були розроблені в рамках досліджень та спостережень GLOBE, які ви робили в школі, на національному чи міжнародному рівні?
 • GLOBE розвиває навички та компетенції
  Які навички ви набули та вдосконалили завдяки GLOBE? Ви можете розповісти про свій власний досвід школяра/викладача або про свій досвід у класі.

Дотримуйтесь інструкцій:

1. Підготуйте макс. 5 хвилин введення англійською мовою (презентація, слайд-шоу, Padlet, StoryMap або будь-яка інша)
2. Дотримуйтесь теми: виділіть аспект «Переваги для навколишнього середовища», або «Співпраця», або «Навички та компетенції» – залежить від того, який напрямок ви вибрали вище.
3. Дотримуйтесь формату належної практики, щоб аудиторія могла навчитися на вашому досвіді (що, чому і як ви зробили, хто брав участь, який був вплив тощо).
4. До 15 липня надішліть реферат своїх матеріалів через онлайн-форму.
5. Будьте доступні в Інтернеті 5, 6 та 7 жовтня вдень (часовий пояс: Прага – CEST), щоб провести презентацію. Точний час вашої сесії буде повідомлено за два тижні до наради.


Виклик “Відео студента GLOBE” 

В рамках зустрічі ми хотіли б надати можливість виступити студентам GLOBE. Розкажіть їй / йому про цю можливість! Ми з нетерпінням чекаємо на їхню участь! Студенти, які підготують відео для регіональної зустрічі GLOBE, отримають сертифікат GLOBE.

 • Зробіть відео тривалістю до 1 хв. на тему “GLOBE for Tomorrow: We are Climate Change Generation”.
 • Дайте відповіді на такі запитання у відео:
  Що для вас означає жити у світі, який стикається зі зміною клімату?
  Що чи яка роль GLOBE має допомогти вашому поколінню протистояти мінливому світу?
 • Надішліть своє відео через онлайн-форму до 15 липня.
  Якщо ви не можете поділитися відео через Drive або будь-яку іншу службу спільного використання в Інтернеті, ви все одно повинні заповнити онлайн-форму та надіслати відео на ee.region.globe@gmail.com .
 • Ви можете знімати своє відео англійською мовою або своєю мовою. В обох випадках додайте до відео англійські субтитри. Якщо ви не знаєте, як додати субтитри, запишіть те, що ви говорите на відео, і надішліть текст разом із відео.
 • Надішліть нам media release form, підписану кожним дорослим та батьком кожного учня у відео.

Як зняти гарне відео?

Дотримуйтесь наших хитрощів:
1. Сплануйте своє відео заздалегідь: що ви хочете сказати? Хто про що буде говорити? Який найкращий час доби для запису зйомки? Яка найкраща композиція для вашої зйомки?
2. Завжди зосереджуйтесь на предметі. Коли хтось розмовляє, обов’язково зосередьтеся на його очах.
3. Переконайтеся, що в кадрі достатньо світла. Уникайте наявності за об’єктивом вікна чи джерела світла.
4. Переконайтеся, що звук чистий і зрозумілий. Наблизьте мікрофон до об’єкта зйомки. Розмовляйте голосніше і повільніше, ніж у звичайній розмові. Уникайте записів поблизу дорожнього руху та у вітряні дні.
5. Під час запису тримайте телефон обома руками або на штативі, щоб уникнути тремору.
6. Завжди краще підходити ближче, ніж збільшувати. Не використовуйте цифровий зум.
7. Очистіть об’єктив перед записом.
8. Переведіть телефон у режим польоту, щоб уникнути зайвого шуму.
9. Заздалегідь потренуйтеся на своєму обладнанні.
10. Записати одне і те ж відео кілька разів, а потім вибрати найкращу версію. Не бійтеся повторити запис, якщо щось пішло не так.

Перегляньте відео “Як зняти відео”: https://www.youtube.com/watch?v=bTT_TZpeNCw&feature=emb_logo

Опубліковано в категорії: Без категорії | Залишити коментар