Trees Around the GLOBE – Дерева навколо GLOBE

 

Кампанія The Trees Around the GLOBE розпочалася 15 вересня 2018 р. одночасно із запуском супутника NASA ICESat-2. Ця кампанія – студентська дослідницька кампанія – зосереджена на вимірі висоти дерев (один з показників, що вимірюється місією ICESat-2). Висота дерев – це не просто показник – це ключ до розуміння багатьох процесів, що відбуваються у навколишньому середовищі. Адже структура лісових біоценозів має значущий вплив на функціонування екосистем та біохімічні цикли вуглецю, води та поживних речовин.

Супутник ICESat-2.

Супутник ICESat-2 (NASA Ice, Cloud, and land Elevation Satellite-2 ) був запущений з бази військово-повітряних сил Ванденберг в Каліфорнії (США) з метою вимірювання товщини полярних льодовиків і морського льоду, висоти гір, дерев, товщини шару води тощо.

Вчені з Місії ICESat-2 періодично переглядатимуть дані вимірів висоти дерев, зібрані спільнотою GLOBE протягом цієї кампанії. Ця інформація дасть можливість вченим перевіряти та уточнювати виміри супутника.

Школярам та викладачам, які беруть участь у цій кампанії, рекомендується використовувати протоколи GLOBE для вимірювання висоти дерев, які ви можете знайти  ТУТ.

Також ми рекомендуємо учням проводити дослідження наземного покриву –   Land Cover Classification (Класифікація наземного покриву), Green Up / Green Down (протоколи розвитку, пожовтіння та опадання листя) і  Carbon Cycle  – що дозволить провести порівняння даних серед кількох екологічних вимірів GLOBE.

Ми також закликаємо школярів проводити базові вимірювання на їхніх ділянках:   Air Temperature, Surface Temperature, and Soil Temperature

Змахніть пил з ваших клінометрів і починайте вимірювати дерева навколо!