Історія

Рішення про створення програми GLOBE було прийняте 1994 року. А 22 квітня 1995 року, в День Землі, GLOBE офіційно розпочав свою діяльність.

Програма GLOBE – це міжвідомча програма зі структурою управління, яка фінансується Національною адміністрацією з аеронавтики і космонавтики (NASA), Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) і Національним науковим фондом (NSF). Програма підтримується Державним департаментом США, яке заключило договір з більш ніж ста країнами, які розвивають програму на національних та регіональних рівнях.

На сьогодні до програми GLOBE долучилися 152 країни світу, понад 27 000 навчальних закладів. У рамках програми підготовлено більше 20 000 учителів, які працюють з понад 1 500 000 учнів. Наукова електронна база даних GLOBE налічує понад 125 млн. вимірювань, зроблених учнями за час існування програми.

В Україні імплементація програми розпочалася з підписання Заяви про співпрацю між Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень США та Міністерством освіти і науки України в 1999 році. З 2001 року координатором програми GLOBE в Україні є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (директор В.В. Вербицький). В Україні програма ГЛОБ підтримується Міністерством освіти і науки, Міністерством екології і природних ресурсів, Українським гідрометеорологічним центром та Державним космічним агентством України.

В 2014 році відповідно до Листа МОН № 1/9-67 від 27.01.2014 р. програма була рекомендована до впровадження в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах України.

Рік у рік у нашій країні збільшується кількість навчальних закладів, які бажають працювати за программою GLOBE. На сьогодні мережа учнівських об’єднань в Україні, що працюють за програмою GLOBE включає 483 школи та позашкільні навчальні заклади, 573 вчителя, понад 2000 учнів. За увесь час існування програми ГЛОБ в Україні до бази даних внесено 20874 вимірювань.

В рамках програми GLOBE проводиться Всеукраїнська кампанія «Вишнева Україна» (з 2017 року в рамках Європейської фенологічної кампанії), конкурс Календар ГЛОБ, ГЛОБ Ігри та інші заходи.