Європейська фенологічна кампанія Осінь 2023 (Вебінари)

Осіння Фенологічна Кампанія 2023!

Вебінари

Важливою частиною кампанії стали вебінари. Нижче ви знайдете список вебінарів, запланованих для кампанії «Осіннє дерево» 2023 року, а також запрошення на вебінари, організовані командою кампанії «Дерева навколо GLOBE». Чекаємо на зустріч!

Записи вебінарів із попередніх кампаній доступні нижче в розділі «Архівні вебінари» та перераховані за датою.

Вебінари осінньої кампанії 2023

 

Ласкаво просимо до осінньої кампанії 20 вересня 2023 р. о 16:00 CEST

Ознайомлення з діяльністю та розкладом осінньої кампанії 2023 року – усе, що вам потрібно знати про заходи з озеленення, активність вуглецю та вимірювання висоти дерев.

Вебінар буде організовано на платформі ZOOM і проходитиме англійською мовою.

Щоб приєднатися, будь ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ .


Наша осінь з деревами, 29 листопада 2023 о 14:00 за центральноєвропейським часом

Фінальна зустріч осінньої кампанії та можливість для вчителів та студентів-учасників поділитися досвідом і надихнути один одного на проекти та заходи, пов’язані з озелененням, циклом вуглецю та роллю дерев у охолодженні міст.

Вебінар буде організовано на платформі ZOOM і проходитиме англійською мовою. Реєстрація буде доступна тут у жовтні.

Вебінари кампанії Trees Around the GLOBE

Вівторок, 10 жовтня 2023 р. о 13:00 за східним часом (17:00 за UTC, 19:00 за центральноєвропейським часом). Стан дерев – жовтень 2023. Початок 6 року: узгодження з Роком клімату та вуглецю (YCC) GLOBE через дані про висоту дерев, ґрунтовий покрив, озеленення та вуглецевий цикл, а також глобальну співпрацю студентів і кампаній.

Цей вебінар відзначає початок 6-го року студентської дослідницької кампанії Trees Around the GLOBE. У серпні 2023 року GLOBE розпочав Рік клімату та вуглецю. Під час вебінару ми обговоримо плани кампанії на наступний рік. Наш спікер, Грейс Крейн-Райт, науковий координатор GIO та керівник кампанії GLOBE, представить Рік клімату та вуглецю (YCC): кампанію дій та інформування GLOBE. YCC – це нова глобальна кампанія, яка спрямована на заохочення студентів і учасників GLOBE до глибшого розуміння змін, що відбуваються в їхніх місцевих екосистемах. Це дослідження полегшується завдяки збору даних за допомогою різноманітних протоколів GLOBE, зокрема протоколів фенології, біомаси та вуглецю. Студенти та учасники можуть сприяти кампанії різними способами, включаючи введення даних GLOBE, співпрацювати з іншим учнем або класом, діяти в місцевій громаді тощо! Крейн-Райт пояснить, як кампанія YCC узгоджується з кампанією Trees Around the GLOBE та іншими поточними та майбутніми кампаніями, які проводяться в спільноті GLOBE у всіх шести регіонах. Будь ласка, приєднуйтесь до нас на цьому важливому вебінарі.
Якщо ви зацікавлені в приєднанні до вебінару, надішліть електронний лист керівнику кампанії Браяну Кемпбеллу . Щоб дізнатися більше про студентську дослідницьку кампанію Trees Around the GLOBE, натисніть тут .

Восени дерева сяють жовтими й червоними відтінками, готуються до зимового сну. Їхнє листя поступово змінює колір і опадає в процесі, який називається позеленінням.

Відчуймо красу осінніх змін разом!

Школи, зареєстровані для участі в кампанії, отримають три освітні заходи для учнів і регулярну розсилку із запрошеннями на вебінари. Активні школи отримають сертифікат GLOBE за участь у активній спільноті кампанії!

Реєстрація до 15  вересня 2023року!

Приєднуйтесь до осінньої кампанії 2023 – реєструйтеся зараз!

Для отримання додаткової інформації про кампанію, будь ласка, прочитайте нижче або надішліть електронний лист на  lenka.kleger@terezanet.cz . 

Як почати?

Виберіть один або кілька із семи видів (ліщина, інжир, липа, дуб, вишня, береза, бук), за якими учні GLOBE спостерігають по всій Європі восени. Дотримуйтесь вправ (нижче) і спостерігайте, як змінюється ваше дерево восени.

Що ще можуть робити учасники?

 • Дослідіть, як осіння зміна дерев пов’язана з погодою .
 • Дізнайтеся, якої висоти ваше дерево, спробувавши  вправу «Висота дерева».
 • Читати статтю «Чому листя змінює колір?»  і дізнайтеся більше про осінні зміни .
 • Приєднуйтесь до вебінарів , організованих у співпраці з науковцями.
 • Робіть фотографії за допомогою GrowApp  і знімайте сповільнене відео.
 • Поділіться результатами та фотографіями з іншими школами на дискусійному форумі  — чудовому місці для спілкування з іншими та навіть  для пошуку партнерів для співпраці.
 • Надихайтеся дослідженнями та діяльністю інших здобувачів освіти.
 • Спілкуйтеся з іншими вчителями та здобувачами освіти –  на дискусійному форумі  ви навіть можете знайти партнерів для співпраці.

«Учні отримують численні переваги, такі як спостереження за природою та навчання терпінню. Вони аналізують результати, висувають гіпотези та дають висновок, який є основою для наукового способу мислення».

Анкіца Веселіч, OS Banija, Хорватія

Заходи для учнів

Щоб спостерігати та записувати зміну кольору дерев (Завдання 2 і 3), учням знадобиться Посібник із забарвленням рослин GLOBE.

Додаткова діяльність

Щоб дізнатися більше про спостереження GLOBE Green-Down, завантажте протокол Green-Down, польовий посібник і таблицю даних із вкладки Завантажити матеріали .

Співпраця

Навіщо співпрацювати?

Крім нових знань про фенологію, здобувачі освіти вчаться спілкуватися з іноземними студентами. Ці навички необхідні для життя в 21 столітті.

Як почати співпрацю?

Перейдіть на форум обговорення кампанії та запросіть партнерів до співпраці, написавши повідомлення. Зачекайте, поки публікація надійде до інших шкіл, зареєстрованих на форумі, і готуйтеся до нових партнерств.

Що можуть зробити учасники після пошуку школи-партнера?

 • Регулярно обмінюйтеся даними та зображеннями електронною поштою
 • Заплануйте дзвінок і обговоріть їхній досвід і результати
 • Сплануйте разом  дослідницький проект