Міжнародна співпраця

В рамках міжнародної програми GLOBE з вересня 2020 року Івано-Франківська міська дитяча екологічна станція співпрацює з навчальною школою м. Ругвиця (Хорватія).

Варто зазначити, що дана співпраця розпочалася з налагодження контактів, обміну інформацією про специфіку та особливості роботи закладів.

Протягом цієї весни ми обмінюємся температурними даними та станом розпускання дерев (вишні, берези, липи). Також, з цікавою пропозицією звернулася до нас професор географії Петра Секуліч (вчитель програми GLOBE), а саме виступити перед школярами про Україну.

29.03.21 року пройшов онлайн урок «30 років Незалежності України». Івано-Франківську міську дитячу екологічну станцію на зустрічі представляли завідувач еколого-натуралістичним відділом Богдана Васильчишин, методист закладу Валентина Бадай (вчителі програми GLOBE). Живий діалог відбувся завдяки Наталії Загайкевич, керівнику гуртків «Природа крізь призму англійської мови». В дружній, ігровій формі пані Наталя розповіла про нашу Україну та відповіла на питання школярів. Також, діти мали можливість переглянути фільм «Факти про Україну, які вразили світ».

В квітні ми плануємо провести ще одну зустріч у форматі скайп-конференції між дітьми з обміну досвідом проведення фенологічних спостережень.


Міжнародна співпраця між Опорним загальноосвітнім навчальним закладом “Жоравський навчально – виховний комплекс ” Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла – садок)”” Київської області та OS Đurmanec (Хорватія) – вчитель біології Бойко Н.В.

 


Впродовж  22-27 березня 2018 року делегація учнів та педагогів Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції відвідала середню школу с.Шааб (Ізраїль)

Школи співпрацюють з січня 2015 р. У квітні 2017 року було здійснено візит наших колег з Ізраїлю в Україну, під час якого відбулося врочисте підписання договору про Міжнародну співпрацю та партнерство між двома закладами.

Програма перебування в Ізраїлі була доволі насиченою.

Вельми привітно, з відкритою душею та щирим серцем зустріли наших вихованців та освітян усі педагоги та учні 9 класу школи Шааб. Знайомство першого дня відбулось у дружньому, родинному колі. Кожен з учасників делегації отримав запашну оливкову гілочку, а також частинку оливкового дерева з своїм ім’ям, написаним українською та арабською мовами. Вечір знайомств завершився дружніми спогадами про зустріч в Україні, що залишилися у спільних щирих емоціях та почуттях, думках і враженнях, об’єднаних дружнім теплом та відтворених у малюнках на обрамленій вишивкою тканині з зображеним у центрі голуба Миру.

Надзвичайно гостинним та пізнавальним було перебування учасників делегації у Ізраїлі, адже наші колеги показали нам найбільш пам’ятні місця своєї країни.
Перебуваючи на Святій Землі, кожен з нас зміг доторкнутися до найбільшої святині: ми побували у храмі м. Назарет, де побачили  образи Пресвятої Богородиці, що даровані храму з усіх куточків світу, побували у м. Канни, побачили старовинні мури у храмі, де відбулося перше чудо Ісуса Христа, відвідали  Першу Церкву на землі, храм Різдва Христового у м. Вифлеємі, скупались у священних водах р. Йордан, здійснили піший похід останнім шляхом Ісуса Христа з гори Оливної до храму Гробу Господнього, де отримали неймовірні враження та духовне збагачення.

Надзвичайно плідною була зустріч учасників делегації з усіма педагогами та учнями школи с. Шааб. Знайомство зі школою відбулося за присутності координатора Міжнародної програми GLOBE в Ізраїлі, Фаріда Хамдана.

Учасники делегації здійснили екскурсію територією школи, відвідали теплично-парниковий комплекс, ознайомились з технологією вирощування рослин за методом гідро- та аквапоніки, а також долучилися до проведення спільної акції «Алея дружби», в рамках якої здійснено посадку квіткових рослин на території закладу задля приваблення та вивчення метеликів, в рамках програми GLOBE.
Знайомство зі школою та її працівниками завершилось спільним «Вечором дружби» – святковим концертом, на якому були присутніми працівники місцевої влади, відділу освіти, директор будинку молоді (у якому ми проживали), координатор Міжнародної програми GLOBE в Ізраїлі, учні та їх батьки, а також усі педагоги школи.

У невимушеній атмосфері, весело та творчо відбувалось знайомство, обмін досвідом та напрацюваннями. Учні та вихованці закладів двох країн обмінялись сувенірними подарунками.
Наступні два дні промайнули в екскурсійно-пізнавальних заходах.

Серед усіх вражень отриманих впродовж кількох днів перебування в Ізраїлі, учасники делегації, як вихованці МДЕС, так і педагоги відмітили, що це були надзвичайні моменти у їхньому житті.
Повертаючись додому, найбільше емоцій, вражень та позитиву висловлювали учасники у  своєму захопленні надзвичайно гостинним прийомом, щирістю і доброзичливістю педагогів та учнів середньої школи с. Шааб. У кожного на очах бриніли сльози, адже усього за кілька днів і діти, і педагоги отримали безліч вражень та відчули себе серед справжніх друзів.