З 12 по 14 червня 2018 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Івано-Франківським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Івано-Франківської обласної ради був проведений Всеукраїнський навчальний тренінг для регіональних координаторів програми GLOBE в Україні.
На зустрічі були присутні 20 представників закладів позашкільної та загальної середньої освіти з 13 областей (Хмельницька, Івано-Франківська, Черкаська, Київська, Житомирська, Чернігівська, Рівненська, Донецька, Львівська, Сумська, Закарпатська, Полтавська, Чернівецька).
Основною метою зустрічі було щорічне звітування по роботі за програмою GLOBE, обмін досвідом роботи, навчальні тренінги, навчально-пізнавальні екскурсії, обговорення планів щодо подальшого розвитку програми в Україні.
12 червня 2018 р. у приміщенні конференц-залу готелю «Маливо» відбулося урочисте відкриття семінару-тренінгу.
На відкритті семінару урочисто вручені сертифікати за віртуальні відзнаки програми GLOBE закладам та учасникам, отримані протягом 2017-2018 навчального року: за особливі досягнення – Івано-Франківській міській дитячій екологічній станції (дві срібні віртуальні та чотири золоті віртуальні відзнаки), Менській гімназії Чернігівської області (срібна віртуальна відзнака); похвальна грамота Б. Васильчишин (МДЕС) – за найбільшу кількість внесених даних.
Далі відбулося засідання круглого столу, на якому учасники коротко презентували результати і досягнення по реалізації програми в своїх областях. Більше уваги було приділено доповіді директора МДЕС Г. Левицької «З міжнародного досвіду роботи за програмою GLOBE Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції». Заслухали повідомлення І.О. Вовченко та Н.В. Бойко, які щойно повернулися із Міжнародних GLOBE Ігор, які відбувалися у Чеській республіці (31.05-3.06.2018 р.). Також відбулося активне обговорення шляхів пошуку партнерів програми за кордоном та налагодження співпраці з ними.
Далі була проведена екскурсія еколого-пізнавальною стежкою «Скелі Олекси Довбуша», під час якої молодший науковий співробітник Карпатського національного парку Л. Косило ознайомила учасників із загальною методикою проведення польових досліджень з ботаніки.
І на завершення першого дня Н.М. Федоренко був проведений тренінг «Користування міжнародним веб-сайтом програми GLOBE», в якому були висвітлені такі питання: управління обліковим записом та сторінкою; створення учнівського облікового запису; як пройти тренінг і здобути статус вчителя GLOBE; створення ділянки досліджень для внесення даних; почесна дошка наукового визнання та GLOBE Stars; співпраця за програмою GLOBE.
Протягом другого дня, 13 червня 2018 р., працівниками наукового відділу Карпатського національного природного парку було проведено навчальний тренінг “Експрес-аналіз на вміст нітратів та солей у воді” (Савчук Б.Б., Кравчинський Р.Л.). Працівниками відділу рекреації Карпатського НПП для учасників тренінгу проведено пізнавальні екскурсії: “Реабілітаційний центр для тварин на базі вольєрного господарства”, “Карпати в мініатюрі” та “Босонога стежка” (Римарук Я.В.).
Н.М. Федоренко провела тренінг «Фенологічні спостереження за рослинами за міжнародною науково-освітньою програмою GLOBE». Були розглянуті питання створення ділянки фенологічних спостережень та внесення даних в базу програми. Обговорено деякі аспекти Європейської фенологічної кампанії та Всеукраїнської фенологічної кампанії GLOBE 365.
Л. П. Гайдаченко (завідувач методичного відділу комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради) провела тренінг «Атмосферні спостереження за міжнародною науково-освітньою програмою GLOBE, внесення даних на сайт». Також Л. Гайдаченко поділилася досвідом проведення занять для дітей за напрямком «Атмосферні спостереження» та продемонструвала GLOBE методики, які доцільно використовувати при цьому.
На третій день, 14 червня 2018 р., учасники тренінгу відвідали Івано-Франківську міську дитячу екологічну станцію. Гуртківці станції представили свою роботу у рамках програми GLOBE, поділилися враженнями від подорожі до Ізраїлю (на запрошення партнерів програми з м. Шааб, Ізраїль) та продемонстрували кімнату-музей програми GLOBE створену у центрі.
Надалі учасників чекала екскурсія до Івано-Франківського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Івано-Франківської обласної ради, де і відбулося підведення підсумків семінару-тренігу, урочисте закриття та вручення сертифікатів учасникам.
___________________________________________
12 – 14 червня 2018 року
Всеукраїнський навчальний тренінг
для регіональних координаторів програми GLOBE
в Україні
Хто проводить: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України;
Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Івано-Франківської обласної ради
Місце проведення: смт Делятин Надвірнянського району Івано-Франківської області
Запрошуються: регіональні координатори програми GLOBE та вчителі GLOBE
Термін подачі заявки: до 10 травня 2018 р. на адресу if_odencum@ukr.net, Заявка_для_участі
Деталі участі та програма: 2018-03-23-Лист