Завершено навчальний рік у Всеукраїнській школі методиста позашкільного навчального закладу. | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Завершено навчальний рік у Всеукраїнській школі методиста позашкільного навчального закладу.

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 10.01.2014 № 21 «Про затвердження плану всеукраїнських заходів з підвищення кваліфікації педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів на 2014 рік» та від 06.02.2015 № 99 «Про затвердження плану навчальних семінарів педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів на 2015 рік» на базі кафедри методики позакласної та позашкільної освіти Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді протягом 2014-215 н.р. працювала Всеукраїнська школа методистів (ліцензія: серія АЕ № 270777 від 02.07.2013р.).

Учасниками Всеукраїнської школи методистів-експертів стали 17 педагогів-позашкільників із м. Києва та 8 областей: Вінницької, Закарпатської, Дніпропетровської, Тернопільської, Чернігівської, Рівненської, Хмельницької, Полтавської.

Навчання складалося із чотирьох сесій – дві очні сесії та дві заочні:

  • І очна сесія: 16– 18 жовтня 2014 р.
  • ІІ очна сесія: 22-24 квітня 2015 р.
  • І дистанційна сесія: третя декада січня 2015 р.
  • ІІ дистанційна сесія: друга декада березня 2015 р.

Схемою очно-дистанційної моделі школи передбачено:

  • розробка навчальних матеріалів для підготовки експертів з науково-методичної діяльності;
  • підвищення рівня фахових компетенцій методистів сфери позашкільної освіти та сприяння становленню їх високого професійного статусу;
  • ознайомлення слухачів із загальними положеннями сучасного освітнього та методичного менеджменту, з методикою експертного оцінювання діяльності педагогічних працівників та освітньої діяльності позашкільних навчальних закладів;
  • навчання сучасним інструментарієм оцінювання; формування практичних навичок оцінювання різних аспектів освітньої діяльності закладу згідно з Орієнтовними критеріями оцінювання діяльності позашкільних навчальних закладів;
  • проведення сертифікації методистів-експертів сфери позашкільної освіти відповідно до досягнутого рівня методичних компетенцій.

Науковим керівником проекту є Боднар Оксана Степанівна, доктор педагогічних наук, доцент, завідуюча кафедрою менеджменту освіти Тернопільського інституту післядипломної педагогічної освіти.

За час функціонування школи для слухачів було прочитано цикл лекцій з теорії та практики управління аналітико-експертною діяльністю у сфері методичної служби, проведено тренінги з таких питань: «Розробка критеріїв ефективності методичної діяльності позашкільного закладу», «Інтерпретація результатів аналітико-експертного дослідження», «Використання методів математичної статистики для обробки кількісної інформації», «Технологія прийняття рішень на основі аналітико-експертної інформації».

У рамках дистанційного навчання проведено вебінар на тему « Наукові основи застосування критеріального підходу до оцінювання освітніх явищ і процесів».

Результати роботи школи: розроблена модель методичних та управлінських компетенцій методиста, посадові інструкції та модель критеріїв оцінювання діяльності методичних служб у сфері позашкільної освіти.

По закінченню навчання у Всеукраїнській школі методиста позашкільного навчального закладу слухачі отримали свідоцтва державного зразка.

Інформація про діяльність Всеукраїнської школи методиста позашкільного навчального закладу на сайті НЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар