Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 31 січня 2023 року триває реєстрація на Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (дистанційно) *** до 10 лютого 2023 року - триває прийом конкурсних робіт Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» (заочно) *** 16 лютого 2023 року - Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи» (змішана форма) *** 20-21 лютого 2023 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (дистанційно) *** 21-24 лютого 2023 року - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки *** до 03 березня 2023 року - триває прийом конкурсних робіт на конкурс есе патріотично громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 28 лютого - 03 березня 2023 року - ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (очно або змішано) *** 07-10 березня 2023 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***
теми WordPress завантажити; блог програмістів; український WordPress на ex.ua .Електронна газета

МАРАФОН ЮННАТІВСЬКИХ НОВИН

Запрошуємо до участі!

Шляхами боротьби за становлення незалежності

8 лютого відбулася зустріч вихованців та педагогів центру із добровольцем, учасником українсько-російської війни, а нині – виконувачем обов’язків директора Полтавського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Андрієм Юрійовичем Півняком.

Під час розмови діти дізналися про історичні події, які стали передумовами відзначення Дня Соборності України, хто такі герої Крут та яке їх значення у становленні Української державності, які видатні українці здійснили значний внесок у розвиток української науки і культури та після цього були репресовані радянською владою.

(більше…)

Акція «Подарунки дітям від дітей»

В Національному еколого-натуралістичному центр МОН України було організовано та проведено Акцію «Подарунки дітям від дітей».

Відбувся майстер-клас, де вихованці гуртків НЕНЦ МОН виготовили подарунки-обереги для дітей, що постраждали внаслідок війни.

Пройшла благодійна виставка-ярмарок, благодійний аукціон, на яких були представлені дитячі роботи, а на вилучені кошти були закуплені смаколики.

Подарунки-обереги та смаколики було передано до Волонтерського Об’єднання «Харків».

(більше…)

На Дніпропетровщині проведено обласний етап Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів “Моя країна – Україна”

В грудні 2022 – січні 2023 року в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Юрій ПЕДАН) (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”) відбувся обласний етап Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів “Моя країна – Україна” (далі – Конкурс) з метою формування у дітей та учнівської молоді активної життєвої позиції та готовності брати участь у суспільному і культурному житті країни, розвитку пізнавальних процесів, зокрема: уяви, сприйняття, уваги, мислення; формування екологічної культури.

(більше…)

Лісу та фітотерапії присвячувалося січневе засідання методичного дня

Згадане засідання проходило в офлайн режимі, оскільки через відсутність електроенергії не вдалося повноцінно підключитися до інтернет мережі керівницям гуртків з Хустського району.
А. І. Іваниш, керівниця гуртків із села Колочава, задіявши смартфон, розповіла про формування ключових компетентностей на заняттях гуртка „Юні лісівники” при вивченні теми „Ліс як природна екосистема”. Педагог розкрила форми і методи своєї роботи, які використовує на гурткових заняттях, що розвивають творчі та практичні здібності вихованців. Тут йде тісне поєднання теорії з практикою через використання таких методів, як: словесні (розповідь, бесіда); наочні (методи ілюстрації та демонстрації); ігрові (квести, руханки) та екскурсії до пам’яток природи НПП „Синевир”, зокрема, в унікальний гідрологічно-ботанічний заказник загальнодержавного значення в Україні „Глуханя” – найбільше свагновооліготрофне болото в Ґорґанах.

(більше…)

Обласна патріотична акція "Подарунок захиснику" (в рамках Всеукраїнського конкурсу "Новорічна композиція")

"Водно-болотні угіддя – "золотий скарб" планети Земля". Під такою назвою пройшов природоохоронний івент для юннатів ЗОЕНЦ

Педагогами обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді проведено низку гурткових занять до Всесвітнього дня водно-болотних угідь. Методистка відділу екології та природоохоронної роботи Оксана Стрічко підготувала презентацію про згадане екологічне свято, переглядаючи яку, юннати глибше ознайомилися з тваринним та рослинним світом боліт.

2 лютого на базі Закарпатського краєзнавчого музею ім. Тиводара Легоцького, що в Ужгородському замку, провела тематичний захід керівниця гуртків Г. М. Андрусь. Долучилась до заходу науковиця музею Руслана Джахман.

Ганна Миколаївна розпочала нетрадиційне заняття з розповіді про те, чому відзначають цей день у всьому світі й про те, що таке болото.

(більше…)

З турботою про пернатих юннати долучилися до Великого зимового обліку птахів

Щороку, в останні дні січня, у рамках міжнародної програми проводиться Великий зимовий облік птахів. Українське товариство охорони птахів та Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді запрошує всіх юннатів і школярів взяти участь у цій природоохоронній акції. Великий зимовий облік є наймасовішим заходом у вивченні птахів у всьому світі, оскільки вони – представники найбільш чисельної групи тварин і невід’ємна частина багатьох екосистем. Вони захоплюють нас своїм розмаїтим забарвленням, співом і вмінням літати. Іноді Великий зимовий облік називають Різдвяним. Цьогоріч він проходить з 23 по 27 січня 2023 року. У цій зимовій події можуть брати участь усі бажаючі. Для цього потрібно занотовувати кількість і види птахів, побачених протягом години біля годівниці на подвір’ї, в саду, парку чи водоймі.
(більше…)

У Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі проведено перше засідання педагогічної ради у 2023 році

13 січня відбулося перше засідання педагогічної ради у 2023 році, на якому були присутні 14 педагогів.

На порядок денний винесено наступні питання:

  1. Про підсумки роботи учнівських об’єднань за І півріччя 2022/2023 навчального року (Величканич О.М., Стрічко О.П.);
  2. Про роботу із юннатами протягом І півріччя та у період зимових канікул (Кремінь О.І.).

(більше…)

Трагедія. Подвиг. Пам'ять

Виходячи із необхідності виховання учнівської молоді на прикладах героїв минулого, формування у неї історичної пам’яті та з метою національно-патріотичного виховання з 26 по 28 січня 2023 року в комунальному закладі «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» було проведено заходи присвячені Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту та Дню пам’яті героїв Крут.
(більше…)

Крилаті друзі, що зимують поряд

Щороку вихованці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді із задоволенням долучаються до спостереженням за крилатими друзями – Великого зимового обліку птахів. Він є наймасовішим заходом для вивчення птахів у всьому світі.

Де можна спостерігати за птахами?

Спостерігаємо у дворі свого будинку, в саду, на шкільному подвір’ї, у міському парку – в межах населеного пункту, адже мета цього обліку – визначати кількість птахів і з’ясувати, які саме види залишилися зимувати поряд з нашими домівками.

В яку пору дня проводити облік птахів?

(більше…)

Завершився Шостий Всеукраїнський турнір юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка

24-27 січня 2023 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з хіміко-технологічним факультетом Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», хімічним факультетом Київського національного університету ім. Т. Шевченка, агробіологічним факультетом Національного університету біоресурсів і природокористування України, за підтримки Союзу хіміків України, проведено Шостий Всеукраїнський турнір юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка, присвячений 125 річниці заснування НТУУ «КПІ імені І. Сікорського», як індивідуальне змагання для учнів 9-11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. (більше…)

Виховний захід «КРУТИ. Перша свобода і незалежність» до Дня пам’яті Героїв Крут

27 січня 2023 року  в  Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України був організований і проведений виховний захід «КРУТИ. Перша свобода і незалежність» до Дня пам’яті Героїв Крут.

На заході для вихованців НЕНЦ та їхніх батьків було проведено виховну годину, на якій згадали та обговорили події на станції Крути – трагічну і водночас легендарну сторінку в історії, де завдяки героїзму та сміливості українських вояк Україна була визнана самостійною державою.

Вихованці гуртків колективно створили інсталяцію в пам’ять Героїв Крут, які боролись за свободу батьківщини та українського народу.

(більше…)

«Лихо століття». Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

26 січня 2023 р. в Національному еколого-натуралістичному центрі було проведено виховний урок пам’яті до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

Урок було організовано та проведено в offline форматі, з метою ознайомлення з сумними подіями Голокосту в Україні, розкриття сутності розстрілів у Бабиному Яру, виховання почуття патріотизму, любові до людей та посилення бажання вивчати історію своєї країни.

Вихованці гуртків отримали на e-mail посилання для перегляду відеоматеріалу про історію Бабиного Яру. «Історія нашої Батьківщини, на жаль, має й сумні сторінки. Україна – це країна пісні й краси, але в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безвинних…»

(більше…)

УВАГА!!!! #ЗимовийОблікПтахів

Комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Юрій Педан) пропонує юннатам та всім бажаючим взяти участь у Великому зимовому обліку птахів (Christmas Bird Count), який традиційно проводять щороку в останні вихідні січня.
Захід проводився з метою ознайомлення з видовим різноманіттям зимуючих птахів України та Дніпроптеровщини, з’ясування їх чисельності.

(більше…)

#Ми_маленькі_патріоти_ОЦЕНТУМ

Соборність України – це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. І подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що бажання українців жити в соборній незалежній Україні тільки укріпилося. Це бажання, яке тече по жилах нових поколінь українців, обов’язково допоможе їм вирости гідними громадянами своєї держави.

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості учнів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, в комунальному закладі «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» було організовано та проведено online челендж #Ми_маленькі_патріоти_ОЦЕНТУМ.

(більше…)

Інформаційний бюлетень Національного еколого-натуралістичного центру, № 04 (70) 2022 р.

Завершився ІV Всеукраїнський турнір юних біологів "NEOBIO", приурочений до 160-річниці з дня народження Володимира Вернадського

З 17 до 20 січня 2023 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Національним університетом «Києво-Могилянська академія», Національним педагогічним університетом ім. М. Драгоманова, Інститутом ботаніки ім. М. Г. Холодного, Інститутом гідробіології НАН України, Київським зоологічним парком загальнодержавного значення проведено в дистанційному форматі фінальний етап ІV Всеукраїнського турніру юних біологів «NEOBIO», приуроченого до 160-річниці з дня народження Володимира Вернадського. (більше…)

Виховний патріотичний захід «Єдина Україна» до Дня Соборності України

19 січня 2023 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України був організований і проведений виховний патріотичний захід «Єдина Україна» до Дня Соборності України.

В рамках заходу для вихованців НЕНЦ та їхніх батьків була проведена виховна година на тему “Об’єднання етнічних українських земель — Галичини, Буковини, Закарпаття і Придніпрянської України — в єдину державу”.

Був організований і проведений майстер-клас «Пташка щастя», де вихованці готували обереги, як символ захисту нашої країни.

(більше…)

Свято для внутрішньо переміщених дітей у таборі ,,Еколог”

Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку ,,Обласний дитячо-юнацький оздоровчий табір ,,Еколог” завжди радо відкривав двері для талановитих та обдарованих дітей Полтавщини.

Але із березня 2022 року табір став надійним прихистком для внутрішньо переміщених осіб із Харківської, Донецької та Луганської областей. Нині там проживають 112 переселенців, із них 31 дитина.

Громадські організації та благодійні фонди постійно піклуються про переселенців та спільно із працівниками Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру та ДЗОВ ,,ОДЮОТ ,,Еколог” створюють усі необхідні умови для максимально комфортного проживання.

(більше…)

Всеукраїнський конкурс “Новорічна композиція” 2023