Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)
теми WordPress завантажити; блог програмістів; український WordPress на ex.ua .Електронна газета

МАРАФОН ЮННАТІВСЬКИХ НОВИН

Запрошуємо до участі!

День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, в ДОЕНЦ

Вихованці Донецького обласного еколого-натуралістичного центру долучилися до Дня вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. У гуртках проведено години пам’яті “Маленькі серця”, “Втрачені мрії”.
В освітньому хабі “Наш Краматорськ” (м. Київ) відвідувачі розсаджували квіти на алеї та у горщики в пам’ять про загиблих дітей Донеччини.

(більше…)

Найкраще – дітям!

Саме під таким гаслом працівниками Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді було проведено свято з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

Педагоги підготували для дітей цікаві та пізнавальні майстер-класи, а саме: «Хімія їжі» (перевірка популярних та смачних продуктів харчування на вміст шкідливих речовин), виготовлення екологічного оберегу – ляльки-травниці, арт-терапія (малювання кавою), контактна зоотерапія (спілкування із кроликами, хом’ячками, морськими свинками, поні).

Для усіх відвідувачів були проведені екскурсії територією центру та навчальними кабінетами, де діти з батьками та гості ознайомилися із рослинним та тваринним світом закладу.

(більше…)

Діти – наше майбутнє

1 червня у Всесвітній день захисту прав дітей Миколаївський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді приєднався до ініціативи Миколаївської обласної ради, та разом з іншими обласними закладами позашкільної освіти влаштував грандіозне свято для вихованців школи-інтернату КЗ «Антонівський мистецький ліцей».

Спільними зусиллями позашкільники Миколаївщини створили різноплановий та надзвичайно цікавий квест, у якому з цікавістю брали участь діти від молодшого до старшого шкільного віку та навіть педагоги-вихователі. Так звана «екологічна частина», за яку відповідав Миколаївський ОЕНЦУМ, складалася з трьох «станцій»: Квітучої, Анімалістичної та Заповідної. На станції Квітуча учасники розгадували анаграми та ребуси, пов’язані з рослинами – символами України, пригадували квіти українського віночка та їх значення. На станції Анімалістична працював невеличкий контактний зоопарк, тож всі охочі могли потримати, погладити тваринок та сфотографуватися з ними.

(більше…)

Сьогодні Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Найважливіша подія екологічного календаря – 5 червня, Всесвітній день охорони навколишнього середовища, яку відзначають більш ніж в 100 країнах світу! Охорона навколишнього природного середовища – гармонічна взаємодія людства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів. (більше…)

Родинне свято «Незабутні враження»

2 червня 2023 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України (далі НЕНЦ МОН) було організовано та проведено родинне свято «Незабутні враження», приурочене Міжнародному Дню захисту дітей. (більше…)

Вітаємо із поверненням команду України - учасницю Міжнародної науково-технічної виставки Regeneron ISEF-2023 (13-19 травня 2023 року, м. Даллас (США)

25 травня 2023 р. повернулася команда, яка представляла Україну на Міжнародній науково-технічній виставці Regeneron ISEF-2023 (13-19 травня, м. Даллас, (США).

Незважаючи на військову агресію росії проти України, долаючи безліч перешкод, команда від України змогла прийняти участі у Міжнародній науково-технічній виставці Regeneron ISEF -2023.

Міжнародна науково-технічна виставка Regeneron ISEF, якій вже понад 70 років є програмою Товариства науки і найбільшим у світі глобальним науковим конкурсом для старшокласників. Через міжнародну мережу місцевих, регіональних та національних наукових ярмарків, мільйони учнів заохочуються до наукового пошуку. Щовесни фіналісти афілійованих конкурсів отримують можливість позмагатися за нагороди та стипендії на суму майже 9 мільйонів доларів.

(більше…)

День захисту дітей у Донецькому обласному еколого-натуралістичному центрі

З нагоди відзначення Дня захисту дітей педагогічний колектив Донецького обласного еколого-натуралістичного центру розробив мультфільм “Добро перемагає”, використовуючи ефекти застосунку Viber.
Сюжет мульту — актуальний. Головні герої — зла чаклунка Рася, Тухло, Кишкань, які уосублюють темну сторону — терористичну росію. Протистоять злу котики ЗСУ, Русалонька, представник з народу, інформатор новин — творці добра.
Добро обов’язково переможе зло, за нами правда, ми на своїй Землі, віримо в ЗСУ, все буде Україна! Діти України мають право на щасливе дитинство!
Мультфільм доступний для перегляду за покликанням https://youtu.be/yjDO77pwxGA

(більше…)

Літня екологічна школа запрошує!

Цікаво і змістовно можуть провести своє дозвілля школярі закладів освіти міста та тимчасово переміщених осіб на базі Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Доведено, що перебування на свіжому повітрі позитивно впливає на самопочуття дітей, покращує їхнє фізичне та психологічне здоров’я, підвищує рівень залучення до навчання та уваги.

(більше…)

Засідання школи педмайстерності “Світоч” у ДОЕНЦ

29 травня 2023 року в Донецькому обласному еколого-натуралістичному центрі було проведено останнє в цьому навчальному році засідання школи педмайстерності “Світоч” на тему “Формування та розвиток творчих здібностей вихованців закладу позашкільної освіти у процесі науково-дослідницької та експериментальної роботи”.

Метою зустрічі – передача педагогічного досвіду шляхом прямого і коментованого показу послідовності дій, методів, прийомів і форм педагогічної роботи із впровадження дослідницької технології навчання в освітній процес.

(більше…)

Золотою медаллю нагороджено Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді - призер XIV Міжнародної виставки "Сучасні заклади освіти"

Цього року в умовах військового стану Чотирнадцята Міжнародна виставка ,,Сучасні заклади освіти – 2023” відбулася 17-19 травня в онлайн форматі.

Колектив Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді вкотре долучився до цієї головної події освітньої галузі України. Організатори виставки – Національна академія педагогічних наук України, Міністерство освіти і науки України та компанія ,,Виставковий Світ”.

Для участі у номінації ,,Траєкторія розвитку фахової компетентності педагога як змістовний інструмент безперервного навчання впродовж життя” була представлена робота ,,Навчаючись навчаємо’’.

(більше…)

День захисту дітей

У День захисту дітей бажаємо кожній дитині міцної сім’ї і всього необхідного для безтурботного дитинства! Міжнародний день захисту дітей – найпрекрасніше свято радості, не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї мирної процвітаючої країни. Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю. Бережіть дітей, адже вони наше продовження!

Всеукраїнський юннатівський природоохоронний рух "Зелена естафета"

У Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проведено обласний семінар-практикум

25 травня 2023 року у Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді було проведено обласний семінар-практикум на тему “Організація експериментально-дослідницької роботи зі здобувачами освіти”.
У роботі семінару взяли участь 35 педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти області. Перед учасниками заходу виступили висококваліфіковані спікери: Матушкіна Н. О., канд. біол. наук, доцент кафедри екології та зоології інституту біології та медицини Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, Мамонтова Т.В., канд. біол. наук, доцент кафедри фізіології Полтавського державного медичного університету, Крохмаль В.С., головний спеціаліст відділу неформальної, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти та соціального захисту Департаменту освіти Полтавської міської ради.

(більше…)

Завершено фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму

24 – 26 травня 2023 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України (далі НЕНЦ) проведено фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму для учасників у віковій категорії 12-15 років. Фінальний етап відбувся у змішаному форматі: очно та дистанційно. Очний формат став результуючим під час підведення підсумків змагання. Зауважимо що Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму проводиться щорічно з 2003 року у двох вікових категоріях: 16-23 роки – у лютому і 12-15 років у травні. (більше…)

Шкільна електронна книгарня

Відсьогодні учні Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені педагога-натураліста Федора Степановича Бацури, що на Хмельниччині, отримали для освітніх потреб електронну книгарню цікавої і змістовної природничо-краєзнавчої літератури. Її створення відбувалося за інформаційно-методичної підтримки хмельницьких педагогів-натуралістів та з використанням їх електронної бази оцифрованої літератури еколого-натуралістичного, історико-краєзнавчого та національно-патріотичного змісту, що побачила світ у минулі роки й останнім часом.

Відтепер кожен вільховецький учень, педагогічний працівник або кожен бажаючий зможуть вільно користуватися цим цифровим джерелом інформації та знань, завдячуючи можливостям інформаційно-телекомунікаційних технологій Інтернету та електронним ресурсам шкільного сайту http://vilhovets-school.edukit.km.ua/ .

Більш детально книгарню див. за посиланням https://drive.google.com/file/d/1UdlFn13j_TrNN2rsHOZoLZaXq4-k94Wv/view?usp=sharing.

(більше…)

«Троянди Перемоги» для Херсонського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

НЕНЦ МОН України ініціює підтримку екологічним центрам-героям, які, не зважаючи на складні умови – вистояли та продовжують продуктивно працювати для дітей і молоді, забезпечуючи їхнє змістовне дозвілля та соціально-психологічну підтримку.
Сьогодні в знак підтримки передаємо «Троянди Перемоги» для Херсонського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, щоб Центр оновився, оживився та розквітнув на довгі роки. Ми разом і ми незламні! Все буде Україна!

Свято «Україна вишивана – в моїм серці назавжди»

З нагоди Дня вишиванки комунальний заклад «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради брав участь в обласному святі «Україна вишивана – в моїм серці назавжди».

У святі взяли участь голова Запорізької обласної воєнної адміністрації Юрій Малашко, голова Запорізької обласної ради Олена Жук, депутати обласної ради.

(більше…)

Завершився міжнародний етап конкурсу Regeneron ISEF 2023

Результатом проведення міжнародного етапу конкурсу Regeneron ISEF 2023, що відбувся 13-19 травня 2023 року в Далласі (США), став спеціальний приз від Tubitak! (Туреччина) за проєкт на тему «Отримання енергії від водоспадів» Сидорчука Іллі, учня 9 класу ліцею №30 м. Житомира, здобувача освіти Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Вітаємо Іллю з почесною нагородою! Бажаємо незгасимого оптимізму, творчої наснаги та вагомих досягнень у здійсненні задуманого!

(більше…)

Відбувся перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху із загальною темою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану»

З 15 до 21 травня 2023 року в Україні відбувся перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху із загальною темою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». Тиждень присвячений переосмисленню мобільності та створенню зручних та безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху, зокрема пішоходів та користувачів персональним вело- та електротранспортом. Україна долучилась до світової ініціативи.

Педагогами комунального закладу «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» підготовано та проведено цілий ряд заходів для вихованців гуртків: навчально-виховний захід-тренінг «Азбука доріг», бесіди «Правила їзди на велосипеді. Безпека і обережність», «Безпека перебування на вулицях: правила дорожнього руху, дорожньо-транспортні пригоди», «Дорожні знаки та їх значення», переглянули відео-ролики «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану» (https://www.facebook.com/watch/?v=716527749492477),

(більше…)

Всеукраїнську інтернет-олімпіаду «Крок до знань - 2023» завершено

Відповідно до затвердженого МОН України Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2023 рік (за основними напрямами позашкільної освіти) та з метою всебічної підтримки обдарованої молоді, впровадження інноваційно-освітніх методів і технологій у навчальних закладах України, забезпечення інтеграції вітчизняної освіти і науки у європейський, світовий простір Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України, упродовж 2022/2023 навчального року, провів Всеукраїнську інтернет-олімпіаду «Крок до знань – 2023». (більше…)