П’ята онлайн-нарада з директорами | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


П’ята онлайн-нарада з директорами

09 вересня об 11.00 відбулася чергова онлайн-нарада з директорами закладів позашкільної освіти, яка пройшла у вигляді відеоконференцзв’язку. Мета – продовження обговорення ключових аспектів діяльності профільних установ. Головні питання, які виносилися на нараду: про початок нового навчального року в системі позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму, організація дослідництва в умовах карантину, виконання плану організаційно-масових заходів на 2020 рік, перебіг Всеукраїнської ювілейної естафети “Стежками юннатівського руху” та ряд інших.

Спікер наради, директор НЕНЦ Вербицький Володимир Валентинович, привітав позашкільників з початком нового навчального року, педагогів комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради та юних натуралістів Херсонщини з 75-річним ювілеєм, накреслив найважливіші теми для обговорення. Відбулось представлення нового директора Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості Львівської обласної ради – Казиміра Михайла Миколайовича, к.с/г.н. Головуючий подякував за роботу в. о.  директора, заступнику директора з навчально-виховної роботи КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТум” Кульчицькій Ользі Іванівні.
На початку свого слова Володимир Валентинович підкреслив, що головна цінність по роботі з вихованцями упродовж навчального року визначатиметься у дослідництві. Саме експериментальна, науково-дослідна діяльність повинна передувати у навчально-виховному процесі в ЗПО.
Важливою деталлю сьогодення є безумовне виконання планових завдань 2020 року, у т.ч. проведення восени перенесених з квітня-травня,у зв’язку з  COVID-19, організаційно-масових заходів з учнівською молоддю. Можливо слід провести онлайн всеукраїнські педагогічні заходи, організація яких була покладена на педагогічні колективи Одеського обласного гуманітарного центру та Центру творчості дітей та юнацтва Київщини. Надалі спікер неодноразово підкрелював насклільки важливо застосовувати будь-які педагогічні прийоми і організаційні механізми для наповнення гуртків. Адже це головна складова успішної роботи закладу. Слід уважно придивитись до можливості роботи творчих учнівських об’єднань у вихідні дні. Плідно співпрацювати зі школами, іншими позашкільними закладами, ЗПТО та ЗВО. Задля підвищення якості роботи а головне підтримки периферійних установ, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді готовий організовувати онлайн педагогічні ради з педколективами окремих районних і міських закладів позашкільної освіти за участі обласного ЕНЦ.

Торкнувася ведучий і питання затвердження типових навчальних програм. На жаль в МОН України ліквідована комісія з позашкільної освіти Науково-матодичної ради з питань освіти, яка розглядала та затверджувала освітні програми. Тому НЕНЦ власноруч займається виданням методичних матеріалів і програмних засобів, маючи гриф МОН. Ми маємо оновлювати свої здобутки, крокуючи в ногу з часом, ефективно працювати в напрямку реклами і пропаганди власних досягнень.  Представив директор НЕНЦ Рому Андріанну Ігорівну, керівника прес-служби НЕНЦ та відповідальну за роботу з громадськістю, яка у свою чергу поділилася новими ідеями щодо проведення акції “Прибери сміття” та “Посади дерево на ЕНЦ”.

Обговорили учасники онлайн-зустрічі також підготовку до святкування 95-річчя юннатівського руху в України. Інціатори проведення Всеукраїнської ювілейної естафети “Стежками юннатівського руху”, представники КЗ Сумської обласної ради “Центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молодю” детально ознайомили з елементами естафетного руху. У обговоренні даної теми взяли участь директори ЦТДЮТ Київщини, Тернопільського, Закарпатського, Луганського, Одеського, Чернівецького, Донецького, Івано-Франківського, Херсонського, Хмельницького, Черкаського та інших обласних еколого-натуралістичних центрів.  Крім того підіймалось чимало питань щодо різних аспектів діяльності позашкільних установ в умовах карантину.  Колегіально було вирішено продовжити спілкування в онлайн ефірі наступного разу – 29 жовтня. Наприкінці наради Володимир Валентинович підвів риску, підсумовуючи її результати. Він акцентував увагу учасників на трьох важливих речах: 1)  розпочати навчальний рік в ЗПО у будь-яких формах в залежності від карантинної зональності; 2) зебереги педагогічні колективи; 3) реалізувати нові ідеї, створити цікаві форми і структурні елементи для покращення діяльності установ та притоку учнівської молоді у творчі учнівські об’єднання.

Онлайн-нарада тривала майже дві академічні години без перерви. Прийняло участь в онлайн-зустрічі близко 100 директорів, адміністраторів та педагогів закладів позашкільної освіти. Відеозапис наради можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/NssuIK4ysGc.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар