Онлайн-міст “Форум позашкільників 2020” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Онлайн-міст “Форум позашкільників 2020”

13 травня з 11:00 до 13:00 тривала Всеукраїнська онлайн-конференція “Форум позашкільників 2020” за участі МОН України, провідних фахівців державних установ системи освіти, директорів закладів позашкільної освіти, завідувачів відділів Палаців, Будинків дітей та юнацтва, педагогів-позашкільників. Координатор конференції, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, анонсував головні питання, що були винесені на обговорення:

– модель творчих учнівських об’єднань позашкільної освіти (гуртків, клубів тощо);
– модель фінансування та діяльність закладів позашкільної освіти на період запровадження в Україні режиму надзвичайної ситуації та на період виходу з карантину;
– питання реабілітації вихованців закладів позашкільної освіти після завершення карантину.


Вербицький В.В., директор НЕНЦ — ведучий наради, запросив до діалогу керівних осіб системи освіти в Україні, директорів закладів позашкільної освіти. На час онлайн-конференції відклали нагальні справи та приєднались до дискусії:

Сальков Віктор Васильович – в.о. генерального директора Директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України;

Середницька Алла Дмитрівна — начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи Головного управління дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України;

Дятленко Сергій Миколайович — головний експерт із питань освіти програми U-lead з Європою;

Шкура Геннадій Анатолійович – директор Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України;

Бєльська Валентина Василівна — директор Кременчуцького еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Кременчуцької міської ради Полтавської області та інші.

Спікер Вербицький В.В. окреслив найважливіші теми для обговорення, що безпосередньо стосуються ЗПО різних типів та профілів. Своє бачення змін, які відбудуться в освіті після поступового виходу з карантину, висловив Дятленко С.М. Звернувши увагу присутніх на конференції адміністраторів ЗПО на потребу пошуку нових форм діяльності установ, співдоповідач відмітив: особливу увагу необхідно буде приділити захисту дітей та педагогів на самому початку нового навчального року, коли всі підуть до школи. Учасники конференції погодились з висловом про нові виклики, які чекають освітню галузь, адже позашкілля, як і вся освіта після карантину, вже не буде таким, яким було раніше.

Провідні фахівці Директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України, інших державних установ донесли до аудиторії останні тенденції щодо напрямів функціонування закладів позашкільної освіти на час карантину, зокрема особливості щодо оплати праці працівникам на період вимушеного перебування на карантині, та відповіли на всі питання аудиторії.

Число активних підключень на час онлайн-трансляції перевищило 100 осіб, тож, на жаль, іноді програма відеотрансляції обмежувала можливість приєднання нових учасників. Пропонуємо переглянути або прослухати запис наради, перейшовши за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/15HYQLgsXJNDlmDGdfld26jemRyKrajsC?usp=sharing.

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар