Школа народних ремесел
Завідуючий Школи
народних ремесел НЕНЦ
Федоров Валерій Євгенович
Школа народних ремесел Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді створена в 1994 році і є однією з форм позашкільної освіти учнів, яка забезпечує потреби учнівської молоді в додатковій освіті за інтересами, професійному самовизначенні, розвитку громадянської активності підростаючого покоління.
У класах-майстернях Школи народних ремесел учні 4-11 класів знайомляться з секретами традиційних народних ремесел та набувають практичних вмінь і навичок відповідно до навчальних програм на заняттях таких творчих об’єднань: декоративного розпису, лозоплетіння, плетіння з рогозу і соломи, писанкарства, бісероплетіння, біокераміки, керамічної іграшки, гончарства, різьблення по дереву. Заняття народними ремеслами розширюють і поглиблюють пізнавальні, політехнічні, професійні інтереси учнів, розвивають творчу уяву, естетичні смаки, сенсорну культуру і операціональні здібності, які є спільними для багатьох професій.Учні вивчають культуру, побут, звичаї, обряди українського народу, беруть активну участь в конкурсах, святах, виставках.
Традиційними є Всеукраїнські конкурси “Український сувенір”, фестиваль “Природна мозаїка народних ремесел”, Міжнародний еколого-мистецький пленер «Діалог з природою» з декоративно-прикладного мистецтва.
Відповідно до вимог сьогодення методична робота в Школі народних ремесел спрямована на вдосконалення форм і методів навчання учнівської молоді, розробку інформаційно-методичних матеріалів по забезпеченню навчально-виховного процесу.
З 2002 року створена відповідна програма очно-заочної форми навчання для професійної підготовки з напряму “Лозоплетіння”. У процесі навчання учні отримують відповідні знання, набувають практичних умінь і навичок по виготовленню художніх виробів з лози. Після закінчення навчання та складання іспитів вони отримують свідоцтва.