Запорізька обласна літня школа МАН | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Запорізька обласна літня школа МАН

З 11 по 24 червня 2018 року за ініціативою Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації з метою навчання, виховання і підтримки обдарованої учнівської молоді на базі вищого навчального закладу «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради було проведено ІІІ обласну літню школу МАН, одним з напрямків якої – хіміко-біологічний.

На мальовничий острів Хортиця з усієї Запорізької області з’їхалися 80 найрозумніших, найкмітливіших учнів – переможців обласного конкурсу-захисту Малої академії наук та олімпіад з різноманітних навчальних дисциплін.

Протягом двох тижнів школярі мали можливість поглибити свої знання, розвинути здібності за хіміко-біологічним, фізико-математичним, історико-географічним та мовними напрямами науково-дослідницької діяльності.

В рамках хіміко-біологічної школи з метою формування компетентностей юних науковців педагогами комунального закладу «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради та науковцями провідних вузів області – Запорізького національного університету, Запорізького державного медичного університету, Запорізької державної інженерної академії було проведено низку заходів для 20 учнів – майбутніх хіміків та біологів: інтерактивні лекції та практичні заняття «Рослини на службі у людини: від давнини до сучасних інновацій», «Екологічні фактори та стан здоров’я людини», «Нова кліматична ера. Наслідки глобального потепління для України», «Хімія у сучасній екології», «Хімічна рівновага», «Значення анатомії в майбутній професії лікаря», «Використання хроматографії в хіміко-фармацевтичному аналізі», «Паразитологія»; екскурсії до анатомічного музею «Вплив факторів на розвиток людини», по о. Хортиця «Слідова активність свині дикої в літній період на о. Хортиця»; майстер-клас з моделювання взаємодії інтернет-речей у штучному середовищі Cisco Packet Tracer.

З метою залучення молоді до науково-дослідницької діяльності програмою літньої школи була передбачена групова робота молоді над обраними проектами. Для практичного створення, захисту учнівських проектів, та участі у конкурсі МАН науковцями проведені лекційні заняття за темами «Основи наукової діяльності», «Методологія наукового дослідження. Технології підготовки наукового дослідження», практикум «Ораторське мистецтво».

За результатами захисту наукових проектів найбільшу кількість балів за рішенням журі отримали проекти «Психологічний портрет людини за ознаками рухів тіла» та «Очі як дзеркало душі».

Найбільшої уваги заслуговують заняття для всіх учасників обласної літньої школи МАН, а саме школа-тренінг на розвиток лідерських якостей, лекції «Самоменеджмент як основа розвитку лідерських якостей», «Основи проектного менеджменту. Основи написання грантових програм», «Сучасні PR – технології», «Пошук ідей для малого бізнесу», «Фактчекінг», «Робота з інформацією», основною метою яких було ознайомлення учнівської молоді з сучасними вимогами до процесу планування, організації, приведення в дію та контроль діяльності з метою досягнення координації людських і матеріальних ресурсів, необхідних для ефективного виконання завдань.

Насиченою була розважальна та екскурсійна програма. Проведено захоплюючий тренінг-знайомство, цікаві майстер-класи від Запорізьких обласних позашкільних закладів: з гірського туризму, з техніки пішохідного туризму, відео-зйомки, фотозйомки, журналістики, спортивного орієнтування, виготовлення мотанок-травниць тощо.

Під час екскурсій молодь ознайомилась з історико-культурним комплексом «Запорозька Січ» на о. Хортиця, виступом запорізьких козаків.

Побували у м. Дніпро. Програмою екскурсії було передбачено відвідування музеїв АТО та Голокосту. Експонати та зміст екскурсій призвели на школярів дуже велике враження та надали можливості замислитися над проблемами сьогодення та минулого. Молодь милувалася краєвидами на прогулянці Набережною міста, відвідали цікаву скульптуру «Куля бажань», на поверхні якої кожен міг залишити своє найжаданіше бажання.

Під час екскурсії містом Запоріжжя школярі ознайомились з історією назв вулиць та старовинних будівель, відвідали музей техніки ім. Богуслаєва (генеральний директор ПАО «Мотор Січ»), зоологічний музей Запорізького національного університету, обласний краєзнавчий музей.

На урочисте закриття третьої обласної літньої школи для обдарованої учнівської молоді були запрошені почесні гості: Озерова Тетяна Ярославівна – директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та представники Запорізької обласної та міської ради.

Захід завершено феєричним виступом молодіжних творчих колективів закладів загальної середньої освіти та окремими номерами художньої самодіяльності з числа учасників літньої школи МАН.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар