Відбулась Заключна Конференція “Громади рухаються вперед” в рамках проекту “Місцеві ініціативи для сталої України – LINK” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Відбулась Заключна Конференція “Громади рухаються вперед” в рамках проекту “Місцеві ініціативи для сталої України – LINK”

Регіональний екологічний центр для Центральної та Східної Європи (РЕЦ) та його українські партнери об’єднали сили для того, щоб досягти позитивних змін у громадах, покращити екологічне врядування, місцеві практики та ситуацію в енергетиці, зменшити енергозалежність та сприяти розвитку низьковуглецевої економіки. Протягом останніх трьох років, РЕЦ об’єднував політиків, керівників міст, організації громадянського суспільства, енергорозробників, представників науки та освіти з усієї України. Працюючи разом, вони допомогли громадам досягнути поступу до кращого врядування зі своєчасним залученням зацікавлених сторін, більшою ресурсоефективністю, плануванням на основі даних та проактивним залученням громадськості. РЕЦ мав честь допомогти своїм партнерам в Україні у цьому процесі з високим рівнем залучення відданих людей до процесу, що включав у себе вимірювання, підрахунки, аналіз, дослідження, обговорення, планування, знову обговорення та, зрештою, втілення їх ідей на практиці.

Для того, щоб презентувати результати цих зусиль та обговорити перспективи подальшого сталого розвитку громад України, РЕЦ організовував Заключну Конференцію “Громади рухаються вперед” в рамках проекту “Місцеві ініціативи для сталої України – LINK”, яка підтримувалась Міністерством клімату та довкілля Норвегії.

Конференцію яка відбулась 5-6 липня 2018 року відкривав Улє Т. Хорпестад Повноважний посол Норвегії в Україні, який піднімав питання підняття прозорості європейської інтеграції. Вступне слово також мали Леся Корноух, представник Міністерства екології та природних ресурсів України та Ольга Бороданкова, менеджер проектів сектору енергоефективності Представництва ЄС в Україні.

В перший день конференції відбулося три подіумні дискусії на теми: «Відновлювальні джерела енергії на практиці, впровадження інвестиційних проектів та ініціатив громадського суспільства та зміна моделей поведінки»; «Енергоефективність на практиці, впровадження інвестиційних проектів та ініціатив громадського суспільства та зміна моделей поведінки»; «Партиципаційний підхід до енерголанування у місті – залучення громадськості та переваги для громади». Всі учасники трьох дискусій звітували про реалізовані енергоефективні проекти в своїх містах, ділилися досвідом щодо енергоефективності.

Протягом наступного дня відбулося також три подіумні дискусії на теми: «Фінансові можливості для муніципалітетів України (в тому числі, НЕФКО, МФІ, державні можливості фінансування) та вимоги до заявників»; «Фінансова життєздатність організацій громадського суспільства»; «Майбутнє освіти для сталого розвитку в Україні».

В дискусії: «Майбутнє освіти для сталого розвитку в Україні» взяв участь професор Володимир Валентинович Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України. З професором Валерієм Михайленком, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та директорами загальноосвітніх шкіл Іриною Казначей і Оленою Бардак вони дискусували з приводу майбутньго освіти сталого розвитку, екологічної освіти, біологічної освіти. Професор Володимир Валентинович Вербицький звертав увагу на те що потрібно розвивати позашкільну освіту в Україні, відкривати позашкільні заклади в областях та зберегти ті що є.

Конференція надала можливість обмінятися досвідом місцевого енергопланування, залучення громадянського суспільства, впровадження інвестиційних проектів, залучення державних та приватних інвестицій, екологічних громадянських ініціатив, освітніх кампаній, зміни моделей поведінки та представити Громадянський Пакет «Крок за кроком».

Представники муніципалітетів-партнерів проекту LINK (Івано-Франківськ, Черкаси, Лубни, Полтава та Бердичів, Фастів та Ніжин), організації громадянського суспільства, представники наукової спільноти та експерти з усієї України, мали змогу поділитися своїми поглядами на процес та результати програми LINK, а також обговорити варіанти та напрями розвитку у майбутньому.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар