Відбулась Заключна Конференція “Громади рухаються вперед” в рамках проекту “Місцеві ініціативи для сталої України – LINK” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Запрошуємо учнівську молодь різного віку у гуртки на 2020/2021 н.р., які працюють в Національному еколого-натуралістичному центрі. Зареєструватись можна онлайн (рубрика "Робота гуртків" головного меню) на сайті Центру *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 21 серпня - Дистанційний курс «Математика в Природі» для позашкільної освіти *** з 26 серпня в онлайн-режимі Дистанційний курс «Природничий лекторій» *** 16-27 листопада 2020 - Декада юннатівського вогника, присвячена 95-річчю юннатівського руху в Україні *** 2-3 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої і позашкільної освіти *** 2-3 грудня 2020 року пройде Всеукраїнська онлайн-конференція для учнівської молоді «Збережемо ліси для майбутніх поколінь» *** 8 грудня 2020 року - Всеукраїнський фестиваль «Україна - сад» (онлайн-конференція) *** 16-17 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності» (тема заходу – «Українська паляниця») *** до 20 грудня 2020 року термін подання робіт на виставку Всеукраїнського конкурсу ”Новорічна композиція” ***


Відбулась Заключна Конференція “Громади рухаються вперед” в рамках проекту “Місцеві ініціативи для сталої України – LINK”

Регіональний екологічний центр для Центральної та Східної Європи (РЕЦ) та його українські партнери об’єднали сили для того, щоб досягти позитивних змін у громадах, покращити екологічне врядування, місцеві практики та ситуацію в енергетиці, зменшити енергозалежність та сприяти розвитку низьковуглецевої економіки. Протягом останніх трьох років, РЕЦ об’єднував політиків, керівників міст, організації громадянського суспільства, енергорозробників, представників науки та освіти з усієї України. Працюючи разом, вони допомогли громадам досягнути поступу до кращого врядування зі своєчасним залученням зацікавлених сторін, більшою ресурсоефективністю, плануванням на основі даних та проактивним залученням громадськості. РЕЦ мав честь допомогти своїм партнерам в Україні у цьому процесі з високим рівнем залучення відданих людей до процесу, що включав у себе вимірювання, підрахунки, аналіз, дослідження, обговорення, планування, знову обговорення та, зрештою, втілення їх ідей на практиці.

Для того, щоб презентувати результати цих зусиль та обговорити перспективи подальшого сталого розвитку громад України, РЕЦ організовував Заключну Конференцію “Громади рухаються вперед” в рамках проекту “Місцеві ініціативи для сталої України – LINK”, яка підтримувалась Міністерством клімату та довкілля Норвегії.

Конференцію яка відбулась 5-6 липня 2018 року відкривав Улє Т. Хорпестад Повноважний посол Норвегії в Україні, який піднімав питання підняття прозорості європейської інтеграції. Вступне слово також мали Леся Корноух, представник Міністерства екології та природних ресурсів України та Ольга Бороданкова, менеджер проектів сектору енергоефективності Представництва ЄС в Україні.

В перший день конференції відбулося три подіумні дискусії на теми: «Відновлювальні джерела енергії на практиці, впровадження інвестиційних проектів та ініціатив громадського суспільства та зміна моделей поведінки»; «Енергоефективність на практиці, впровадження інвестиційних проектів та ініціатив громадського суспільства та зміна моделей поведінки»; «Партиципаційний підхід до енерголанування у місті – залучення громадськості та переваги для громади». Всі учасники трьох дискусій звітували про реалізовані енергоефективні проекти в своїх містах, ділилися досвідом щодо енергоефективності.

Протягом наступного дня відбулося також три подіумні дискусії на теми: «Фінансові можливості для муніципалітетів України (в тому числі, НЕФКО, МФІ, державні можливості фінансування) та вимоги до заявників»; «Фінансова життєздатність організацій громадського суспільства»; «Майбутнє освіти для сталого розвитку в Україні».

В дискусії: «Майбутнє освіти для сталого розвитку в Україні» взяв участь професор Володимир Валентинович Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України. З професором Валерієм Михайленком, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та директорами загальноосвітніх шкіл Іриною Казначей і Оленою Бардак вони дискусували з приводу майбутньго освіти сталого розвитку, екологічної освіти, біологічної освіти. Професор Володимир Валентинович Вербицький звертав увагу на те що потрібно розвивати позашкільну освіту в Україні, відкривати позашкільні заклади в областях та зберегти ті що є.

Конференція надала можливість обмінятися досвідом місцевого енергопланування, залучення громадянського суспільства, впровадження інвестиційних проектів, залучення державних та приватних інвестицій, екологічних громадянських ініціатив, освітніх кампаній, зміни моделей поведінки та представити Громадянський Пакет «Крок за кроком».

Представники муніципалітетів-партнерів проекту LINK (Івано-Франківськ, Черкаси, Лубни, Полтава та Бердичів, Фастів та Ніжин), організації громадянського суспільства, представники наукової спільноти та експерти з усієї України, мали змогу поділитися своїми поглядами на процес та результати програми LINK, а також обговорити варіанти та напрями розвитку у майбутньому.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар