Юннатівський “Дунайчик” ЗОЕНЦ переміг у пластиковій піратській регаті | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Юннатівський “Дунайчик” ЗОЕНЦ переміг у пластиковій піратській регаті

Боротьба з пластиком на Закарпатті призвела до виникнення нового типу піратів, які полюють замість золота на петпляшки. Замість того, щоб потрапити на вторинну переробку, пластик тоннами захаращує річки , забруднює довкілля та створює затори на кордонах з Угорщиною та Румунією. Щоб побороти пластикову навалу, Міністерство екології та природних ресурсів України організувало природоохоронний фестиваль “День Дунаю”. Цьогоріч він був дванадцятий і проходив на березі річки Боржава, правої притоки Тиси Дунайського басейну, в селі Квасово Берегівського району.

У нашій області це панєвропейське свято відбувається під гаслом “Тиса – молодша сестра Дунаю”. У фестивалі взяли участь учні загальноосвітніх шкіл області та юннати Закарпатського екоцентру. Попередньо кожна команда-учасниця виготовила із пластику та іншого побутового хламу, знайденого на берегах річок, піратського корабля. Гуртківці Оксани Біляк нашого екоцентру будували свій плавзасіб не один день і назвали “Дунайчик”. Його історія вийшла цікавою і захоплюючою. ЇЇ юннати представили на святі за допомогою вистави. Крім того “Дунайчик” виконав ще одну умову конкурсу – надійно ішов по воді і проплив Боржавою 500 метрів. Тому команда гідно зайняла перше місце.

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар