У День відкритих дверей юннати приймали новачків, ділилися здобутками та пригощали святковим тортом | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


У День відкритих дверей юннати приймали новачків, ділилися здобутками та пригощали святковим тортом

Новий освітній рік стартував і в Закарпатському екоцентрі. Днями на його подвір’ї дружня юннатівська родина гостинно відчинила двері закладу для всіх бажаючих школярів, які свій вільний післяурочний час вирішили присвятити природі. В гуртках, які вони обрали, юннати, проводитимуть навчально-дослідну роботу та здобуватимуть не лише додаткові природничі знання, а й розширюватимуть професійний вибір, ставатимуть екологічно культурнішими і свідомішими у питаннях охорони довкілля.

А саме свято, яке  цього року присвячувалось і 100 – річчю позашкільної освіти України, розпочалось гучними оплесками, щирими усмішками, адже воно підготувало багато приємних несподіванок, палких привітань, незабутніх вражень та радісних хвилин у юннатівському колі  друзів, мудрих наставників-педагогів та почесних гостей закладу. Серед них: голова громадської ради при Закарпатській ОДА, член колегії департаменту освіти і науки обласної держадміністрації – Михайло Греньо та кандидат біологічних наук, викладач кафедри лісництва географічного факультету УжНУ – Андрій Мигаль.

Традиційно прозвучав гімн нашої держави. Під його звучання юннати підняли жовто-блакитний прапор.

Відкрив свято директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич. Він привітав колег і всіх присутніх з початком нового навчального року, побажав юннатам та педагогам плідної роботи, творчого натхнення, позитивних вражень, щоб юннатівська сім’я розширювалась і міцніла добрими природоохоронними справами.

На святі подяками і грамотами Національного екоцентру та ЗОЕНЦ були відзначені призери Всеукраїнських фестивалей, конкурсів та їх керівники. Також пам’ятними медалями і свідоцтвами нагороджені учасники сплаву річкою Тиса, який також присвячувався 100 – річчю позашкільної освіти України і проходив в кінці літа.

Почесну грамоту Українського товариства охорони природи отримав директор Закарпатського екоцентру, голова обласного осередку ТОП Олександр Геревич. Крім того, йому присвоєно почесне звання «Екогромадянин України».

Захід продовжився декламуванням патріотичних віршів та піснями про Україну. В рамках Всесвітньої акції „Голуб миру” юннати випустили пернатих у мирне і безкрайнє небо. Також, переповнені позитивними емоціями, школярі залюбки обклеїли глобус символічними паперовими голубами.

Враховуючи, що згадане свято відзначається разом із Днем юного натураліста, тому далі гуртківці звітувалися про свою натуралістичну, природоохоронну та дослідницьку діяльність. Так, своїми досягненнями ділились «Юні акваріумісти, флористи та охоронці природи», керівники Ольга Величканич, Мирослава Копча; вихованці гуртків «Людина і довкілля», «Основи агрохімії», керівники Оксана Кремінь, Марина Павко, Ганна Андрусь, а також юні кореспонденти дитячої екологічної відеостудії «Дивосвіт», керівник Людмила Бокій. До речі, цьогоріч відеостудії виповнилось 10 років. Однією з родзинок відзначення маленького ювілею став святковий торт, що милував око зображенням солодкої відеокамери та мікрофону, якими згодом смакували всі діти.

Завершуючи захід, юннати та гості із задоволенням переглянули виставу лялькового театру «Екознайки плюс» під назвою «Колобок і сучасний світ».

Після урочистостей присутні оглянули  виставку „Щедрість рідної землі”, на якій і радував урожай, зібраний юннатами на навчально-дослідній земельній ділянці.

А як без мандрівки екоцентром! Звичайно, педагоги ЗОЕНЦ провели з юннатами та гостями оглядову екскурсію навчальними приміщеннями, творчими лабораторіями, познайомили з мешканцями куточка живої природи, дендропарком, навчально-декоративною водоймою.

Традиційно було представлено й експедиційне спорядження та натуралістичне обладнання – намет, катамаран, човен, столик для роботи з визначниками, мікроскопи, біноклі, лупи, GPS – прилад, які використовуються під час навчально-польових практик та експедицій.

А любителі малювати розфарбовували бруківку.

Також всі юннати взяли участь у висадці саджанців ялинки, які подарував екоцентру колишній юннат.

Святкова дискотека стала гарним завершенням урочистого свята.

Педагоги ЗОЕНЦ впевнені, що новий навчальний рік для вихованців екоцентру буде успішним і стане яскравою сторінкою в історії загального юннатівського руху України.

 

Ірина Яхимець,

завідувач відділу оргмасової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар