Екскурсія до Кам’яницького лісництва | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Екскурсія до Кам’яницького лісництва

Днями юннати екоцентру здійснили пізнавальну екскурсію до Кам’яницького лісництва з метою виховання бережливого ставлення до природи рідного краю, формування навичок здорового способу життя та ознайомилися із лісовими навчально-пізнавальними стежками, рослинами арборетуму, лісоутворюючими породами Карпат.

Не зважаючи на теплу, але все ж таки пізню осінь, ми з цікавістю розглядали рослин на стежках «Живі сторінки червоної книги» та «Основні лісоутворюючі породи». Також відвідали арборетум  лісового еколого-натуралістичного центру. Згадані навчально-пізнавальні стежки мають велике лісівниче значення, декоративну цінність та використовуються у харчовому і фармацевтичному виробництві.  Крім того, юні природоохоронці переглянули велику і цікаву колекцію порід і мінералів Карпат.

А прямуючи екологічною стежкою обабіч лісу, ознайомилися із експонатами, які демонструють щоденну кропітку працю лісівників: годівниці для копитних тварин і лісових птахів, пристосування для трелювання лісу, штучні гніздівлі для сов, піч для випалювання деревного вугілля тощо.

Також юннати вже вкотре обговорили правила поведінки та орієнтування в лісі, правильне розкладання вогнища, пригадали їстівні та отруйні рослини та гриби. І, звичайно, підкріпили сили, влаштувавши пікнік на свіжому повітрі і, скуштувавши смачної колодязної водички!

Сподіваємося, що дітям назавжди западуть у душу слова, з якими ліс ніби звертається до них:

«Людино, бережи мене.
Я – краса твоєї рідної землі.
Я – твоя зелена аптека і відпочинок,
Прохолодний затінок в літню спеку
І тепло твого вогнища в холодну пору.
Людино, шануй мене!»

Педагоги відділу біології та дослідно-експериментальної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар