Відбувся Всеукраїнський форум учнівських трудових об’єднань | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція» (заочно) *** до 15 грудня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» (заочно) *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** 14 - 16 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio» (дистанційно, онлайн) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 28 - 30 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка (дистанційно, онлайн) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** квітень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) ***


Відбувся Всеукраїнський форум учнівських трудових об’єднань

10 вересня 2019 року для 130 учасників зі всієї України відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського форуму учнівських трудових об’єднань (далі – Форум), який проходить на базі Українського дитячого центру «Молода гвардія» у м. Одесі.

На церемонії відкриття юних аграріїв з областей України вітали: Едуард Броніславович Лебединський – генеральний директор дитячого центру «Молода гвардія»; Микола Олександрович Пінчук – завідуючий відділом аграрних досліджень Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України; Анастасія Володимирівна Сичова – начальник відділу молодіжної політики, позашкільної освіти та виховної роботи управління соціальної роботи, фінансово-ресурсного забезпечення та молодіжної політики Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації; Дмитро Іванович Макосій – директор Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

Програма Форуму розпочалася з традиційного сільськогосподарського квесту «Україна – аграрна країна». Завдання, що були запропоновані учасникам, допомогли виявити не аби які знання у сфері сільського господарства, лісництві, квітництві та тваринництві. Діти продемонстрували свої знання англійської мови, пригадали традиційно українських тварин, птахів та комах, що вважаються справжніми символами нашої батьківщини. Розвинутість тактильного почуття або інтуїції, допомогли знаходити різновиди найчастіше вживаних зернових культур. А чи не найголовніше, діти продемонстрували справжню командну єдність та націленість на результат, де думка кожного учасника команди може стати вирішальною в загальному заліку.

Боротьба між командами була настільки запеклою, що журі квесту прийняло рішення о збільшенні призових місць у фіналі. Таким чином:

І місце (з кількістю балів 77) посіли збірні команди «Землероби» та «Динаміт»;

ІІ місце (76 балів) посіли збірні команди «404 Error» та «Брокколі»;

ІІІ місце (75 балів) посіли збірні команди «7 елемент» та «Еко way»

11 вересня 2019 року форумчани розподілились на три групи: діти від 12 років вирушили на екскурсію-практикум до агропідприємства «Еврика» та науково – дослідницької лабораторії «Sengenta», а діти молодше 12 років стали учасниками тренінгу зі здорового харчування «Трофологія, нутриціологія».
Під час відвідування лабораторій «Sengenta», учасники отримали можливість не тільки дізнатися або пригадати такі поняття як: інсектициди, фунгіциди, гербіциди. Але і побачити наживо вплив деяких препаратів на пророщування насіння та розвиток рослини. Познайомитися з методикою пророщування рослин в «кліматичній кімнаті» та в цілому з процесом дослідження якості насіння. Також діти отримали відверті відповіді на питання, що дуже зацікавили  їх з приводу престижності та прибутковості такої роботи. А ще отримали маленькі приємні подарунки на згадку від лабораторії «Sengenta».

Директором, головними технологом та агрономом агропідприємства «Еврика» була проведена екскурсія по виробничим цехам підприємства. Учасникам було цікаво на власні очі побачити теплиці, де пророщують сажанці для посадки, цеха по переробці овочів, процес їх відбору та переробки. Подивитися на механізовану лінію по маркуванню вже готової продукції. Та дізнатися про організацію виробничого процесу консервації в цілому.

На тренінгу «Трофологія, нутриціологія» від фахівців Приватного позашкільного навчального закладу «Одеський валеологічний центр» діти дізналися як дотримуватися принципів здорового харчування. За допомогою гри та презентацій, учасники тренінгу навчилися класифікувати та розрізняти види здорової та шкідливої їжи.

Наступного дня, 12 вересня 2019 року, роботу форуму продовжила науково-практична конференція «Я – бренд своєї країни» на якій юннати презентували свої дослідні роботи з сільського господарства, лісівництва, екології та інш. Перемогла робота «Гетерофауна заповідних зон Півночі Донецької області». Автор Гатило Ірина Донецької області.

На останній, 4-й день, 13 вересня 2019 року, відбулися екскурсії-практикуми до Одеської національної академії харчових технологій та ветеринарного факультету Одеського державного аграрного університету.

В академії учасники форуму відвідали майстер-клас з тактильного аналізу зернових культур в науково-дослідницькій лабораторії оцінки якості зерна та хлібопродуктів ОНАХТ. Познайомилися з обладнанням за допомогою якого визначається якість зерна.

На кафедрі технології хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчових концентратів учасники форуму на власні очі побачили як проходять практичні заняття по замішуванню хліба зі студентами та отримали відповіді на зацікавивши їх питання з приводу кондитерської продукції.

Заключним етапом екскурсії стало відвідування лабораторії мехатроніки та робототехніки. Де побачили учбові стенди з пневматики, ознайомилися з прикладами простіших роботизованих процесів та мали змогу на власному “пальці” відчути роботу деяких пристроїв.

В державному аграрному університеті чекала не менш насичена та цікава програма. Відбулася презентація спеціальностей  факультету. Діти мали змогу познайомитися з анатомічним музеєм експозицію зоологічного музею. А також, завітали до Центру якісного та кількісного моніторингу продукції тваринництва створеного за сприяння та фінансування Європейського союзу на базі профільних лабораторій ветеринарної медицини. у Центрі діти дізналися особливості технологій перевірки якості продукції тваринного походження.

Також у цей день відбулось урочисте відкриття виставки досягнень юних дослідників «Щедрість рідної землі», на якій була презентована структура та організація роботи учнівських трудових об’єднань, результати дослідницької роботи у вигляді проектів, щоденників, зразків продукції, колекцій, фотоальбомів, виробів з природного матеріалу тощо. Зі сцени учасників зміни привітав творчий колектив вихованців Овідіопольського районного будинку дитячої та юнацької творчості. Привітали почесних гостей хлібом-сіллю.

Після презентації виставки відбулося урочисте закриття Всеукраїнського форуму трудових учнівських об`єднань. Його учасники були нагороджені дипломами з відзнакою своїх досягнень під час форуму. Форумчан привітали: директор Одеського обласного гуманітарного центру Макосій Дмитро Іванович та генеральний директор дитячого центру «Молода гвардія» Едуард Броніславович Лебединський. Закриття продовжив концерт з номерів талановитої молоді, що відпочиває у дитячому центрі «Молода гвардія» та ансамблів «Смайлики», «Джельсоміно».

Щасливі та усміхнені діти з надією на нові зустрічі попрощалися з організаторами форуму та залишилися відпочивати під гостинним сонцем Одещини.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 rejekibet 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m rp8888 b200m 11wbet