Відбувся Всеукраїнський форум учнівських трудових об’єднань | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 31 січня 2023 року триває реєстрація на Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (дистанційно) *** до 10 лютого 2023 року - триває прийом конкурсних робіт Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» (заочно) *** 16 лютого 2023 року - Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи» (змішана форма) *** 20-21 лютого 2023 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (дистанційно) *** 21-24 лютого 2023 року - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки *** до 03 березня 2023 року - триває прийом конкурсних робіт на конкурс есе патріотично громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 28 лютого - 03 березня 2023 року - ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (очно або змішано) *** 07-10 березня 2023 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Відбувся Всеукраїнський форум учнівських трудових об’єднань

10 вересня 2019 року для 130 учасників зі всієї України відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського форуму учнівських трудових об’єднань (далі – Форум), який проходить на базі Українського дитячого центру «Молода гвардія» у м. Одесі.

На церемонії відкриття юних аграріїв з областей України вітали: Едуард Броніславович Лебединський – генеральний директор дитячого центру «Молода гвардія»; Микола Олександрович Пінчук – завідуючий відділом аграрних досліджень Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України; Анастасія Володимирівна Сичова – начальник відділу молодіжної політики, позашкільної освіти та виховної роботи управління соціальної роботи, фінансово-ресурсного забезпечення та молодіжної політики Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації; Дмитро Іванович Макосій – директор Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

Програма Форуму розпочалася з традиційного сільськогосподарського квесту «Україна – аграрна країна». Завдання, що були запропоновані учасникам, допомогли виявити не аби які знання у сфері сільського господарства, лісництві, квітництві та тваринництві. Діти продемонстрували свої знання англійської мови, пригадали традиційно українських тварин, птахів та комах, що вважаються справжніми символами нашої батьківщини. Розвинутість тактильного почуття або інтуїції, допомогли знаходити різновиди найчастіше вживаних зернових культур. А чи не найголовніше, діти продемонстрували справжню командну єдність та націленість на результат, де думка кожного учасника команди може стати вирішальною в загальному заліку.

Боротьба між командами була настільки запеклою, що журі квесту прийняло рішення о збільшенні призових місць у фіналі. Таким чином:

І місце (з кількістю балів 77) посіли збірні команди «Землероби» та «Динаміт»;

ІІ місце (76 балів) посіли збірні команди «404 Error» та «Брокколі»;

ІІІ місце (75 балів) посіли збірні команди «7 елемент» та «Еко way»

11 вересня 2019 року форумчани розподілились на три групи: діти від 12 років вирушили на екскурсію-практикум до агропідприємства «Еврика» та науково – дослідницької лабораторії «Sengenta», а діти молодше 12 років стали учасниками тренінгу зі здорового харчування «Трофологія, нутриціологія».
Під час відвідування лабораторій «Sengenta», учасники отримали можливість не тільки дізнатися або пригадати такі поняття як: інсектициди, фунгіциди, гербіциди. Але і побачити наживо вплив деяких препаратів на пророщування насіння та розвиток рослини. Познайомитися з методикою пророщування рослин в «кліматичній кімнаті» та в цілому з процесом дослідження якості насіння. Також діти отримали відверті відповіді на питання, що дуже зацікавили  їх з приводу престижності та прибутковості такої роботи. А ще отримали маленькі приємні подарунки на згадку від лабораторії «Sengenta».

Директором, головними технологом та агрономом агропідприємства «Еврика» була проведена екскурсія по виробничим цехам підприємства. Учасникам було цікаво на власні очі побачити теплиці, де пророщують сажанці для посадки, цеха по переробці овочів, процес їх відбору та переробки. Подивитися на механізовану лінію по маркуванню вже готової продукції. Та дізнатися про організацію виробничого процесу консервації в цілому.

На тренінгу «Трофологія, нутриціологія» від фахівців Приватного позашкільного навчального закладу «Одеський валеологічний центр» діти дізналися як дотримуватися принципів здорового харчування. За допомогою гри та презентацій, учасники тренінгу навчилися класифікувати та розрізняти види здорової та шкідливої їжи.

Наступного дня, 12 вересня 2019 року, роботу форуму продовжила науково-практична конференція «Я – бренд своєї країни» на якій юннати презентували свої дослідні роботи з сільського господарства, лісівництва, екології та інш. Перемогла робота «Гетерофауна заповідних зон Півночі Донецької області». Автор Гатило Ірина Донецької області.

На останній, 4-й день, 13 вересня 2019 року, відбулися екскурсії-практикуми до Одеської національної академії харчових технологій та ветеринарного факультету Одеського державного аграрного університету.

В академії учасники форуму відвідали майстер-клас з тактильного аналізу зернових культур в науково-дослідницькій лабораторії оцінки якості зерна та хлібопродуктів ОНАХТ. Познайомилися з обладнанням за допомогою якого визначається якість зерна.

На кафедрі технології хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчових концентратів учасники форуму на власні очі побачили як проходять практичні заняття по замішуванню хліба зі студентами та отримали відповіді на зацікавивши їх питання з приводу кондитерської продукції.

Заключним етапом екскурсії стало відвідування лабораторії мехатроніки та робототехніки. Де побачили учбові стенди з пневматики, ознайомилися з прикладами простіших роботизованих процесів та мали змогу на власному “пальці” відчути роботу деяких пристроїв.

В державному аграрному університеті чекала не менш насичена та цікава програма. Відбулася презентація спеціальностей  факультету. Діти мали змогу познайомитися з анатомічним музеєм експозицію зоологічного музею. А також, завітали до Центру якісного та кількісного моніторингу продукції тваринництва створеного за сприяння та фінансування Європейського союзу на базі профільних лабораторій ветеринарної медицини. у Центрі діти дізналися особливості технологій перевірки якості продукції тваринного походження.

Також у цей день відбулось урочисте відкриття виставки досягнень юних дослідників «Щедрість рідної землі», на якій була презентована структура та організація роботи учнівських трудових об’єднань, результати дослідницької роботи у вигляді проектів, щоденників, зразків продукції, колекцій, фотоальбомів, виробів з природного матеріалу тощо. Зі сцени учасників зміни привітав творчий колектив вихованців Овідіопольського районного будинку дитячої та юнацької творчості. Привітали почесних гостей хлібом-сіллю.

Після презентації виставки відбулося урочисте закриття Всеукраїнського форуму трудових учнівських об`єднань. Його учасники були нагороджені дипломами з відзнакою своїх досягнень під час форуму. Форумчан привітали: директор Одеського обласного гуманітарного центру Макосій Дмитро Іванович та генеральний директор дитячого центру «Молода гвардія» Едуард Броніславович Лебединський. Закриття продовжив концерт з номерів талановитої молоді, що відпочиває у дитячому центрі «Молода гвардія» та ансамблів «Смайлики», «Джельсоміно».

Щасливі та усміхнені діти з надією на нові зустрічі попрощалися з організаторами форуму та залишилися відпочивати під гостинним сонцем Одещини.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар