Час прибирати країну разом! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** запрошуємо молодь до участі у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «Крок до знань» 2021/2022 навчального року *** 05 - 07 жовтня 2021 року фінальний етап Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 12 - 14 жовтня 2021 року Всеукраїнський дитячий фестиваль "Україна - сад" (очно) *** 19 - 21 жовтня 2021 року фінал Всеукраїнського екологічного хакатону для учнівської молоді «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (м.Хмельницький) *** 19 - 21 жовтня 2021 року фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об'єднань (очно) *** 19 - 21 жовтня 2021 року фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти (очно) *** 19 - 21 жовтня 2021 року Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ» (очно) *** 25 - 29 жовтня 2021 року Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (очно) *** 08-12 листопада - осіння сесія Природничої школи учнівської молоді у 2021/2022 навчальному році (очно, або дистанційно) *** 12-14 листопада 2021 року - друга (заключна) сесія Всеукраїнської школи методиста закладу позашкільної освіти (за змішаною формою проведення) *** 16-18 листопада 2021 року фінал Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» (очно, або дистанційно) **** до 15 грудня 2021 року триває відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» 2021/2022 навчального року (заочно)


Час прибирати країну разом!

19 вересня 2020 року о 10:00 Україна разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу вийшла на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». Центральна локація Всесвітнього дня прибирання пройшла в парку Муромець у Деснянському районі м.Києва. До неї долучилося більше сотні громадян, працівники Мінекології, Мінспорту, МОН та НЕНЦ, Мінсоцполітики та посол Естонії в Україні, а також працівники МЗС разом з його очільником Дмитром Кулебою.

В акції взяли участь усі, незалежно від віку та географії. Українці із міст та містечок, сіл та селищ об’єдналися заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття. Найактивнішими стали педагоги та вихованці закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму.

18 вересня працівники Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді спільно з представниками Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області взяли участь в екологічній акції ,,Пластику не місце у наших водоймах”. Акція присвячена Міжнародному дню чистих берегів, який щороку відзначається у треті вихідні вересня. Для роботи була визначена локація – Прирічковий парк Полтави – набережна Ворскли. Мета цієї акції – привернути увагу громадськості до проблем засмічення водних об’єктів, правильного поводження з відходами та підвищення екологічної свідомості громадян.

 Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді долучився до екологічного івенту “Міжнародний день чистих берегів 2020”. Зберегти чисте довкілля для майбутніх поколінь – одне з найважливіших завдань сьогодення.

17 вересня юннати гуртка “Юні екологи” (керівник  Мирослава Копча) та “Юні квітникарі”( керівник Оксана Кремінь)   прибирали засмічений берег річки Уж. Перед початком івенту біля річки провели інструктаж з техніки безпеки. Також керівники  гуртків розповіли, що все зібране сміття можна переробляти, щоби використовувати повторно, але перед переробкою його потрібно сортувати: відділяти одне від одного папір, скло, пластик. Педагоги нагадали дітям скільки років побутові відходи лежать в землі: папір – до 3, пластикові пляшки – 500 років, поліетиленові пакети – 200, скло – 1000 років. Все це шкодить землі та людям. Кожна людина щорічно викидає більше 350 кілограмів відходів. Для усвідомлення шкоди, яку наносить людина навколишньому середовищу, діти зробили фото до прибирання і після. Ще раз переконалися  наскільки згубно, на жаль, людина впливає на навколишнє природне середовища, а натомість має нести відповідальність за збереження довкілля в тому числі чистоту зелених зон, берегів водойм і ні в якому разі  не викидати сміття, розводити вогнища тощо! Активну участь в івенті взяли і вихованці гуртка: “Юні лісівники”, керівник Мирослава Дячук, що на Рахівщині. Вони прибирали береги місцевої річки Лазещинка та її прилеглу територію. На Іршавщині  в    с. Приборжавське очищали береги юннати гуртків “Природа рідного краю”, керівник Світлана Туряниця  та “Декоративно-ужиткове мистецтво”, керівник Оксана Кришеник.

16 вересня 2020 року колектив педагогічних працівників комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради взяли участь у Всесвітньому дні прибирання, який пройшов під гаслом «Не будь байдужим». Учасники Всесвітньої акції очистили від сміття територію Станції юних натуралістів, яка межує з житловим комплексом «Щасливе» зібрали понад 100 кг твердих відходів (пластик, скло, поліетилен, папір).  З метою проведення просвітницької роботи та природоохоронного виховання педагогічні працівники провели для вихованців закладу вікторину «Як зберегти Землю»,  представили для перегляду  відеоролик «ООН оголосила надзвичайну ситуацію на планеті», у якому наголошувалося про небезпеку неналежного поводження з відходами, висвітлювалися екологічні проблеми не лише України, але й планети Земля в цілому.

З метою формування національної культури чистоти та правильного поводження з відходами, створення сприятливих умов для розвитку волонтерської діяльності і самореалізації української молоді, розвитку місцевих громад щорічно Всеукраїнський молодіжний рух «Let`s Do It World» організовує міжнародну соціально-екологічну акцію з прибирання зелених зон та благоустрою територій – «Всесвітній день прибирання». Цьогоріч акція  «World Cleanup Day» для учнівської молоді розтягнулась у часі та просторі, розпочалась 01 вересня та завершилась 19 вересня 2020 року.  Разом з мільйонами громадян у 180 країнах, які вийшли заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття, до Акції залучилися і вихованці гуртків комунального закладу «Чернігівська обласна станція юних натуралістів». Юннати станції  провели її під гаслом «Побачив – прибери!»: прибрали бруд та сміття вздовж  вулиці Івана Франка, територію закладу, біля своїх будинків.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар