Час прибирати країну разом! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Час прибирати країну разом!

19 вересня 2020 року о 10:00 Україна разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу вийшла на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». Центральна локація Всесвітнього дня прибирання пройшла в парку Муромець у Деснянському районі м.Києва. До неї долучилося більше сотні громадян, працівники Мінекології, Мінспорту, МОН та НЕНЦ, Мінсоцполітики та посол Естонії в Україні, а також працівники МЗС разом з його очільником Дмитром Кулебою.

В акції взяли участь усі, незалежно від віку та географії. Українці із міст та містечок, сіл та селищ об’єдналися заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття. Найактивнішими стали педагоги та вихованці закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму.

18 вересня працівники Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді спільно з представниками Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області взяли участь в екологічній акції ,,Пластику не місце у наших водоймах”. Акція присвячена Міжнародному дню чистих берегів, який щороку відзначається у треті вихідні вересня. Для роботи була визначена локація – Прирічковий парк Полтави – набережна Ворскли. Мета цієї акції – привернути увагу громадськості до проблем засмічення водних об’єктів, правильного поводження з відходами та підвищення екологічної свідомості громадян.

 Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді долучився до екологічного івенту “Міжнародний день чистих берегів 2020”. Зберегти чисте довкілля для майбутніх поколінь – одне з найважливіших завдань сьогодення.

17 вересня юннати гуртка “Юні екологи” (керівник  Мирослава Копча) та “Юні квітникарі”( керівник Оксана Кремінь)   прибирали засмічений берег річки Уж. Перед початком івенту біля річки провели інструктаж з техніки безпеки. Також керівники  гуртків розповіли, що все зібране сміття можна переробляти, щоби використовувати повторно, але перед переробкою його потрібно сортувати: відділяти одне від одного папір, скло, пластик. Педагоги нагадали дітям скільки років побутові відходи лежать в землі: папір – до 3, пластикові пляшки – 500 років, поліетиленові пакети – 200, скло – 1000 років. Все це шкодить землі та людям. Кожна людина щорічно викидає більше 350 кілограмів відходів. Для усвідомлення шкоди, яку наносить людина навколишньому середовищу, діти зробили фото до прибирання і після. Ще раз переконалися  наскільки згубно, на жаль, людина впливає на навколишнє природне середовища, а натомість має нести відповідальність за збереження довкілля в тому числі чистоту зелених зон, берегів водойм і ні в якому разі  не викидати сміття, розводити вогнища тощо! Активну участь в івенті взяли і вихованці гуртка: “Юні лісівники”, керівник Мирослава Дячук, що на Рахівщині. Вони прибирали береги місцевої річки Лазещинка та її прилеглу територію. На Іршавщині  в    с. Приборжавське очищали береги юннати гуртків “Природа рідного краю”, керівник Світлана Туряниця  та “Декоративно-ужиткове мистецтво”, керівник Оксана Кришеник.

16 вересня 2020 року колектив педагогічних працівників комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради взяли участь у Всесвітньому дні прибирання, який пройшов під гаслом «Не будь байдужим». Учасники Всесвітньої акції очистили від сміття територію Станції юних натуралістів, яка межує з житловим комплексом «Щасливе» зібрали понад 100 кг твердих відходів (пластик, скло, поліетилен, папір).  З метою проведення просвітницької роботи та природоохоронного виховання педагогічні працівники провели для вихованців закладу вікторину «Як зберегти Землю»,  представили для перегляду  відеоролик «ООН оголосила надзвичайну ситуацію на планеті», у якому наголошувалося про небезпеку неналежного поводження з відходами, висвітлювалися екологічні проблеми не лише України, але й планети Земля в цілому.

З метою формування національної культури чистоти та правильного поводження з відходами, створення сприятливих умов для розвитку волонтерської діяльності і самореалізації української молоді, розвитку місцевих громад щорічно Всеукраїнський молодіжний рух «Let`s Do It World» організовує міжнародну соціально-екологічну акцію з прибирання зелених зон та благоустрою територій – «Всесвітній день прибирання». Цьогоріч акція  «World Cleanup Day» для учнівської молоді розтягнулась у часі та просторі, розпочалась 01 вересня та завершилась 19 вересня 2020 року.  Разом з мільйонами громадян у 180 країнах, які вийшли заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття, до Акції залучилися і вихованці гуртків комунального закладу «Чернігівська обласна станція юних натуралістів». Юннати станції  провели її під гаслом «Побачив – прибери!»: прибрали бруд та сміття вздовж  вулиці Івана Франка, територію закладу, біля своїх будинків.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d