Всеукраїнська ювілейна естафета «Стежками юннатівського руху» крокує Львівщиною | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Всеукраїнська ювілейна естафета «Стежками юннатівського руху» крокує Львівщиною

Із  95-річчям юннатівського руху Львівщина вітає
всіх тих, хто береже, природу захищає,
для кого чисте довкілля є в пріоритеті,
хто дбає про майбутнє нашої планети.
Бажаєм вам юннати і природолюби,
щоб заклик ваш про захист нашої планети
був почутий.
Вивчай, досліджуй, природу бережи
Разом досягнемо мети!!!

Упродовж 95 років багато поколінь природолюбів долучаються до охорони довкілля та примноження природних багатств рідного краю, збереження біологічного різноманіття рослинного і тваринного світу, формування у школярів відчуття власної причетності до прийняття екологічно доцільних рішень і відповідальності за стан навколишнього середовища.

Історія юннатівського руху на Львівщині бере свій початок з 1920 року ще за часів панської Польщі. На наших теренах у 20-х роках діяли такі організації: Союз народної молоді; гуртки сільської молоді; гуртки рільничої молоді. В 1927 році у львівських школах при початкових класах були створені гуртки природничо-географічного напряму. У 1935 році в Кураторії Львівського шкільного округу створений відділ позашкільної роботи, який серед іншого займався і проведенням натуралістичної роботи.

У вересні 1939 року створена Львівська обласна дитяча технічна та сільськогосподарська станція, яка відновила свою роботу 18 серпня 1944 року. На той час у школах області почали організовуватись перші гуртки юних натуралістів та навчально-дослідні ділянки.

У 1952 році  відбулося роз’єднання дитячої технічної та сільськогосподарської станції на дві обласні позашкільні  установи: станцію юних натуралістів і станцію юних техніків.

У листопаді 1995 року обласна станція юних натуралістів перейменована в обласний дитячий еколого-натуралістичний центр, а у червні 2013 року в КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».

І вже майже 70 років ЛОЦЕНТУМ  об’єднує і координує систему позашкільної роботи  еколого-натуралістичного напряму в області; організовує дітей та учнівську молодь до участі у міжнародних, всеукраїнських і регіональних екологічних проєктах, програмах, конкурсах, акціях, зльотах; створює умови для самореалізації і розвитку природних нахилів та інтересів, індивідуальних здібностей вихованців.

В рамках святкування 95-річчя юннатівського руху в Україні  КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» провів у дистанційному форматі: Форум юних екологів Львівщини «Дотик природи-2020», обласний конкурс дослідницько-експериментальних робіт із природознавства “Юний дослідник”,  обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім».

Вихованці творчих учнівських об’єднань Центру брали участь у дослідницьких проєктах: «Дослідження показників хімічного забруднення водойм та питної води в районі головного Європейського вододілу (Східне Розточчя)»,  «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні»; долучилися до акції «Міжнародний день чистих берегів – 2020», «День юного натураліста» тощо.

З нагоди 95-річчя юннатівського руху Україною крокує Всеукраїнська ювілейна естафета «Стежками юннатівського руху», яку 05-06 листопада урочисто прийняв КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» від позашкілля Полтавщини.

Приймаючи ювілейні атрибути юннатівську родину України привітав директор Центру Михайло Казимир та  побажав усім учасникам ювілейної естафети яскравих вражень, творчих здобутків, успіхів у навчанні, натхнення у праці, усвідомленого вибору майбутньої професії.

 З вітальним словом до присутніх звернулася Лідія Ільків, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та подарувала  із власної бібліотеки  книгу Мирослава  Дочинця «Діти папороті».

На урочистості  був  запрошений  вихованець нашого Центру (1974-1980 р.р.), а нині директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович, який наголосив, що заняття у гуртках  вплинули на свідомий вибір майбутньої професії та його подальшу діяльність. Ігор Павлович побажав юним натуралістам міцного здоров’я, миру, успіхів у юннатівських справах.

Колектив екологічної просвіти «Ecofuture» ЗЗСО І-ІІІ ст. Заболотцівської сільської ради Бродівського району – переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти – привітав присутніх флешмобом «Єдина рідна в нас Юннатія».

Побажання від педагогів та юннатів Львівщини у ювілейній книзі підписали директор департаменту освіти і науки Львівщини Олег Паска та директор КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Михайло Казимир.

З  нагоди Всеукраїнської ювілейної естафети «Стежками юннатівського руху в Україні» у Всесвітній день збереження довкілля від наслідків війни та збройних конфліктів юннати Львівщини долучилися до безтермінової екологічної акції «Посади дерево миру» та висадили на навчально-дослідній земельній ділянці  ЛОЦЕНТУМ  кущ калини.

Гості та школярі переглянули відеопрезентацію «Стежками юннатівського руху Львівщини», ознайомилися із здобутками вихованців творчих учнівських об’єднань, оглянули експозицію постійно діючої еколого-освітньої виставки «Планета ЗОО».

На завершальному етапі свята юннати Львівщини передали естафетні атрибути позашкіллю  м. Києва.

Відеопрезентація «Стежками юннатівського руху Львівщини»: https://youtu.be/zFx8o_sGTdk
Проморолик Львівського міського ЕНЦ: https://drive.google.com/file/d/1lYEqZJ80vnTvCBIQvmQxV4tQzlA1XVpv/view?usp=sharing
Дрогобицький РЕНЦУМ: https://youtu.be/EC9g1hLAtMA
Дитячий екологічний парламент: https://youtu.be/IG0bL3Di4RY
Прибираємо країну разом: https://youtu.be/VIKwsbykl2Y

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76